Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie zawansowane kompakty...

    witam,
    co teraz z tych wiekszych kompaktow jest godne uwagi??

    pozdrawiam i czekam na propozycje
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  2. #2

    Domyślnie

    MZ niezmiennie warta uwagi jest seria Sx IS Canona, a także Lumixy FZ-x0. Do ultrazoomów Sony nie miałem nigdy jakoś zaufania ale nie twierdzę że są złe - zwyczajnie nie używałem ich nigdy. Ciekawy jest też Fuji S9500 (chyba nie przekręciłem nazwy).
    Ostatnio edytowane przez Fenek ; 18-06-2007 o 12:41
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  3. #3

    Domyślnie

    s9500 i nowszy 9600 sa w tej samej cenie obecnie.
    canonj wypuscil s5 is.
    a sony h9.

    w moim mniemaniu fuji najlepsze. i wielu tez tak powie.

  4. #4

    Domyślnie

    Też polecam Fuji - zanim kupiłem Nikona, miałem S7000. Miał wszystko co normalna lustrzanka - oprócz lustra oczywiście no i jeden obiektyw.
    D70S, N 18-70 DX, N 50/1.8, N 70-210/4-5.6, Polaris flashmeter, chińskie lampy i kilka innych gratów studyjnych.

  5. #5

    Domyślnie

    Całkiem niedawno miałem podobny problem.
    Po przeczytaniu ogromnej masy teketów, specyfikacji i wypowiedzi użytkowników - zdecydowałem Canon S3 IS - i takiego kupiłem.
    Jak dokonywałem zaklupu - S5 jeszcze nie było. Niektórzy radzili: "poczekaj, jak wyjdzie S5 - to S3 musi stanieć", i staniały - o 40 PLN, więc nie żałuję - za ten czas zrobiono juz nim sporo fotek.

    Ostatecznego wyboru dokonywałem między S3 i Panasonic FZ-50.
    Jeśli cena nie gra roli... bierz Canon PowerShot Pro1.

    Canon S5 - jak dla mnie porażka. Nie używałem go - to musze przyznać. Miałem jednak nadzieję, że jeśli Canon postanowił przeskoczyć z S3 od razu na S5 (pomijając 4) to skok technologiczny będzie o wiele znaczniejszy niż między S2 a S3. Niestety zawiodłem się - S5 nie ma nic więcej oprócz MegaPixeli czym mógłby się pochwalić (no może jeszce rozpoznawanie twarzy), a kosztuje zbyt wiele (S3 - 1319PLN; S5 - 1799PLN)
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  6. #6

    Domyślnie

    Żona ma Panasonic FZ50, fajna optyka i itd. tylko te szumy!!!!!!!!!!
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    shadowart...pro 1 to stara konstrukcja...i jego iso 400 sniezy jak cholera....

    rsz...ten Panasoniac fajny oprocz zdjec jakie wykonuje ogladalem jakis test to sie za glowe zlapalem...
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  8. #8
    Rozmowny Awatar Karl Johansson
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Kraków/czasem Gdańsk, ale na razie nie
    Posty
    714

    Domyślnie

    co do panasa fz50.
    moja dziewczyna tego uzywa i DA RADE zrobic tym zdjecia dobrej jakosci.
    D300
    Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Nie twierdzę, że FZ50 jest dobry - dlatego właśnie go odpuściłem (potworne szumy).
    Canon Pro1 - stara konstrukcja - ale za to świetne szkło - widziałem z tego zdjęcia i naprawdę uważam, że jest rewelacyjnie. Świetne szkło, szeroki kąt, i bądź co bądź sporo pixeli - co prawda brak dobrego wideo.
    Pozatym nie ma się co spodziewać małej ilości szumów z takiej małej matrycy.

    Tak czy inaczej polecam S3, świetny aparat. Jedyny mankament? - brak wskaźnika stanu baterii (pojawia się tylko na kilka zdjęć przed końcem).
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  10. #10

    Domyślnie

    A może coś takiego:

    http://www.leica-camera.us/photography/m_system/m8/

    To chyba jest zaawansowany kompakt. Dla mnie pierwsza klasa, jak tylko mógłbym tak wygrać w totka!?

    Albo jakiś Contax?
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •