witam,
co teraz z tych wiekszych kompaktow jest godne uwagi??
pozdrawiam i czekam na propozycje![]()
Szukaj
witam,
co teraz z tych wiekszych kompaktow jest godne uwagi??
pozdrawiam i czekam na propozycje![]()
"taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk
MZ niezmiennie warta uwagi jest seria Sx IS Canona, a także Lumixy FZ-x0. Do ultrazoomów Sony nie miałem nigdy jakoś zaufania ale nie twierdzę że są złe - zwyczajnie nie używałem ich nigdy. Ciekawy jest też Fuji S9500 (chyba nie przekręciłem nazwy).
Ostatnio edytowane przez Fenek ; 18-06-2007 o 12:41
D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!
s9500 i nowszy 9600 sa w tej samej cenie obecnie.
canonj wypuscil s5 is.
a sony h9.
w moim mniemaniu fuji najlepsze. i wielu tez tak powie.
Też polecam Fuji - zanim kupiłem Nikona, miałem S7000. Miał wszystko co normalna lustrzanka - oprócz lustra oczywiścieno i jeden obiektyw.
D70S, N 18-70 DX, N 50/1.8, N 70-210/4-5.6, Polaris flashmeter, chińskie lampy i kilka innych gratów studyjnych.
Całkiem niedawno miałem podobny problem.
Po przeczytaniu ogromnej masy teketów, specyfikacji i wypowiedzi użytkowników - zdecydowałem Canon S3 IS - i takiego kupiłem.
Jak dokonywałem zaklupu - S5 jeszcze nie było. Niektórzy radzili: "poczekaj, jak wyjdzie S5 - to S3 musi stanieć", i staniały - o 40 PLN, więc nie żałuję - za ten czas zrobiono juz nim sporo fotek.
Ostatecznego wyboru dokonywałem między S3 i Panasonic FZ-50.
Jeśli cena nie gra roli... bierz Canon PowerShot Pro1.
Canon S5 - jak dla mnie porażka. Nie używałem go - to musze przyznać. Miałem jednak nadzieję, że jeśli Canon postanowił przeskoczyć z S3 od razu na S5 (pomijając 4) to skok technologiczny będzie o wiele znaczniejszy niż między S2 a S3. Niestety zawiodłem się - S5 nie ma nic więcej oprócz MegaPixeli czym mógłby się pochwalić (no może jeszce rozpoznawanie twarzy), a kosztuje zbyt wiele (S3 - 1319PLN; S5 - 1799PLN)
D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1
Żona ma Panasonic FZ50, fajna optyka i itd. tylko te szumy!!!!!!!!!!
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
shadowart...pro 1 to stara konstrukcja...i jego iso 400 sniezy jak cholera....
rsz...ten Panasoniac fajny oprocz zdjec jakie wykonujeogladalem jakis test to sie za glowe zlapalem...
"taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk
co do panasa fz50.
moja dziewczyna tego uzywa i DA RADE zrobic tym zdjecia dobrej jakosci.
D300
Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900
Nie twierdzę, że FZ50 jest dobry - dlatego właśnie go odpuściłem (potworne szumy).
Canon Pro1 - stara konstrukcja - ale za to świetne szkło - widziałem z tego zdjęcia i naprawdę uważam, że jest rewelacyjnie. Świetne szkło, szeroki kąt, i bądź co bądź sporo pixeli- co prawda brak dobrego wideo.
Pozatym nie ma się co spodziewać małej ilości szumów z takiej małej matrycy.
Tak czy inaczej polecam S3, świetny aparat. Jedyny mankament? - brak wskaźnika stanu baterii (pojawia się tylko na kilka zdjęć przed końcem).
D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1
A może coś takiego:
http://www.leica-camera.us/photography/m_system/m8/
To chyba jest zaawansowany kompakt. Dla mnie pierwsza klasa, jak tylko mógłbym tak wygrać w totka!?
Albo jakiś Contax?
Jacek, pozdrawiam!
D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800
Skontaktuj się z nami