Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie F3hp-nie resetuje licznika

    Nikoniarze-od kilku godzin gości u mnie F3. Stan mint, że tak napiszę. Niestety czas na wyświetlaczu jak to bywa jest bardzo słabo widoczny. Ale - nie resetuje licznika po otwarciu. Miał ktoś coś podobnego?

  2. #2

    Domyślnie

    Z tyłu po otwarciu drzwiczek, u góry po prawej stronie pod dźwignią filmu powinien być taki dzyngiel, który jak drzwiczki są zamknięte powoduje blokowanie sprężyny powrotnej licznika. W momencie otwarcia drzwiczek ten dzyngiel wystaje i licznik wraca do 0. Sprawdź, czy ten dzyngiel nie jest trwale wciśnięty.

    Dzyngiel oznaczony jako (B):
    http://www.mir.com.my/rb/photography...al/counter.htm

  3. #3

    Domyślnie

    Blisko. "Dzyndzel"pracuje, ale tarcza licznika odkręcając się do 0 zatrzymuje się na 15 klatce..

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli coś chyba w środku blokuje. IMHO Bez rozebrania się nie obejdzie, a w F3 ten licznik jest dość istotnym elementem automatyki, bo inaczej naświetla początkowe klatki, inaczej pozostałe.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Czyli coś chyba w środku blokuje. IMHO Bez rozebrania się nie obejdzie, a w F3 ten licznik jest dość istotnym elementem automatyki, bo inaczej naświetla początkowe klatki, inaczej pozostałe.
    Kurczę-to się zdziwiłem, co znaczy, że zawsze można czegoś się nauczyć. Od Twojego postu zachodzę w głowę jak to możliwe że migawka sterowana zegarem kwarcowym inaczej naświetla pierwszą i np 36 klatkę. Co różni? 1/60 musi być 1/60 zawsze taka sama, po co miało by to być?

  6. #6

    Domyślnie

    Tam w linku jest napisane (to o F3, ale F3HP też się łapie) - z powodu trybów auto początek filmu (przed klatką "1") jest naświetlany inaczej, żeby szybko dojść do 1 klatki, czyli w Auto na 1/80s, a w manualu maksymalnie 1/80. Od klatki "1" naświetla już normalnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Tam w linku jest napisane (to o F3, ale F3HP też się łapie) - z powodu trybów auto początek filmu (przed klatką "1") jest naświetlany inaczej, żeby szybko dojść do 1 klatki, czyli w Auto na 1/80s, a w manualu maksymalnie 1/80. Od klatki "1" naświetla już normalnie.
    To przez to "oszustwo" po zamknięciu naświetla prawidłowo-ciemny kąt leci na długich czasach-tak jakby wiedział, że nie ma już sensu robić początek na 1/80. Czyli chyba do mnie (serwis nie chce się grzebać) do mnie należy decyzja czy chcę mieć aparat w pięknym stanie ale bez licznika zdjęć...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 09:09
  2. Komp sam sie wylacza albo resetuje...
    By sote in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 10-03-2014, 21:23
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 12:43
  4. komp sam się resetuje się
    By Jacek B. in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-07-2007, 18:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •