Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48
  1. #31
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Nie lubię tamrona ale byłbym ignorantem jeśli bym o nim nie wspomniał, czasy dominacji nikona w szkłach skończyły się już panie Jacku, czy to źle? dla fanów broniących marki tak.

    Co do AFU FL:

    https://cdn.fstoppers.com/media/2017...focus_test.gif
    Jak wiesz nie mam jedynie Nikkorów. I nie mam problemów by przyznać na wielu polach pierwszeństwo Sigmom. Ci nie znaczy, że zawsze będę polecał ostrzejsze szkło. Bo np nigdy nie polecą Sigmy 104 gdy Nikkor ma porównywalny wiele lżejszy i mniejszy obiektyw.
    Tamron G2 przy swojej niskiej cenie na pewno jest godny polecenia. Ale do ciężkiej roboty to na 100% wybrałbym nikkora.
    To piszę ja, którego zawiodły wszystkie 3 Tamrony jakie miałem/mam (nie 70-200). Nie zaufam juz tej marce.

    Co do załczonego GIFa to .. nikkory maja większy % trafień niż Tamrony (tak jak pisałem). No chyba, że mi za szybko obrazki migają
    75 vs 81% - pewnie przy innej serii by wyszło na odwrót.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 31-12-2018 o 21:03

  2. #32

    Domyślnie

    Panowie, ale tu było odniesienie do poziomu optycznego starego Nikkora VRII, że jest niby porównywalnie optycznie.... Ktoś, kto formułuje takie wnioski chyba nie trzymał G2 w ręku

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak wiesz nie mam jedynie Nikkorów. I nie mam problemów by przyznać na wielu polach pierwszeństwo Sigmom. Ci nie znaczy, że zawsze będę polecał ostrzejsze szkło. Bo np nigdy nie polecą Sigmy 104 gdy Nikkor ma porównywalny wiele lżejszy i mniejszy obiektyw.
    Tamron G2 przy swojej niskiej cenie na pewno jest godny polecenia. Ale do ciężkiej roboty to na 100% wybrałbym nikkora.
    To piszę ja, którego zawiodły wszystkie 3 Tamrony jakie miałem/mam (nie 70-200). Nie zaufam juz tej marce.

    Co do załczonego GIFa to .. nikkory maja większy % trafień niż Tamrony (tak jak pisałem). No chyba, że mi za szybko obrazki migają
    75 vs 81% - pewnie przy innej serii by wyszło na odwrót.
    Ten gif potwierdza to co mówiłem, majcelniejsza jest VR II, ale Ty Jacku pisałeś o jakości optyki, a tutaj różnica jest naprawdę duża na korzyść Tamrona.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Bo np nigdy nie polecą Sigmy 104 gdy Nikkor ma porównywalny wiele lżejszy i mniejszy obiektyw.
    Ale za te 4 tysiące różnicy w cenie to można jeszcze jedną Sigmę kupić, na przykład 20
    Mam Tamrona 85 1.8 VC USD i myślę, że Tamron zrobił ogromny krok do przodu w zakresie szkieł. Choć mam Tamrona 28-75 2.8 na śrubokręt i zaskakuje mnie ostrością, ale wiem że to jest kwestią szczęścia w starych Tamronach. 70-200 wybrałbyn Nikkora VR II, Tamrona G2, ale kusi mnie Sigma Sport... Pożyjemy, zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 31-12-2018 o 21:29

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak wiesz nie mam jedynie Nikkorów. I nie mam problemów by przyznać na wielu polach pierwszeństwo Sigmom. Ci nie znaczy, że zawsze będę polecał ostrzejsze szkło. Bo np nigdy nie polecą Sigmy 104 gdy Nikkor ma porównywalny wiele lżejszy i mniejszy obiektyw.
    Tamron G2 przy swojej niskiej cenie na pewno jest godny polecenia. Ale do ciężkiej roboty to na 100% wybrałbym nikkora.
    To piszę ja, którego zawiodły wszystkie 3 Tamrony jakie miałem/mam (nie 70-200). Nie zaufam juz tej marce.

    Co do załczonego GIFa to .. nikkory maja większy % trafień niż Tamrony (tak jak pisałem). No chyba, że mi za szybko obrazki migają
    75 vs 81% - pewnie przy innej serii by wyszło na odwrót.
    Ja mam podobnie odnośnie Tamrona, ale trzeba powiedzieć wyraźnie że T dokonał sporego postępu. Żeby walczyć z nikonem jak równy z równym na 70-200...

  5. #35

    Domyślnie

    Ten test jest i tak stronniczy, bo warunki są nie powtarzalne, co innego jak pies biegnie skosem w Nikkorach ca innego jak na wprost w Tamronach.
    Nie faworyzuję żadnej marki, ale ten gif nic nie wyjaśnia.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  6. #36

    Domyślnie

    Ciekawe ilu z tych "zachwalaczy" T czy S potwierdzi po 10 latach użytkowania jaki to "świetny" sprzęt...

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ciekawe ilu z tych "zachwalaczy" T czy S potwierdzi po 10 latach użytkowania jaki to "świetny" sprzęt...
    Masz zupełną rację. Nikona obiektywy to trwałość, niezawodność i świetna współpraca z aparatem.
    Ostatnio edytowane przez Jurek Ż ; 05-01-2019 o 17:59

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ciekawe ilu z tych "zachwalaczy" T czy S potwierdzi po 10 latach użytkowania jaki to "świetny" sprzęt...
    Ciekawe kto po 10 latach będzie jeszcze posiadał szkła, które ma dzisiaj...

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Ciekawe kto po 10 latach będzie jeszcze posiadał szkła, które ma dzisiaj...
    Odpowiedział bym Ci słowami osób które od premiery rynkowej użytkują z zadowoleniem 24-70, 70-200 czy nawet korpusy, ale po tym co napisałeś mam wątpliwości czy zrozumiesz... O 80-200 czy starszych nawet nie wspomnę.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 05-01-2019 o 19:47

  10. #40

    Domyślnie

    Taki np. Nikkor 24-70 jest u mnie dłużej i pomimo, że tak wiele przeszedł to poza wymianą gum spisuje się wzorcowo.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Uwielbiam łazić po sklepach. Z aparatem :)
    By MatusP in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 02:11
  2. Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-02-2009, 00:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •