Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ciekawe ilu z tych "zachwalaczy" T czy S potwierdzi po 10 latach użytkowania jaki to "świetny" sprzęt...
    Potwierdzam.

  2. #42

    Domyślnie

    Moja najstarsza Sigma (30 1.4 EX) jest z 2009 roku czyli zaraz skończy 10 lat i ma się dobrze, nawet bardzo dobrze. Ale budowa starych Nikkorów jest pancerna, 80-200, czy 180 to są szkła niezniszczalne i sądzę, że przeżyją dzisiejsze nawet pancerne Nikkory 24-70 czy 70-200.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    sądzę, że przeżyją dzisiejsze nawet pancerne Nikkory 24-70 czy 70-200.
    O właśnie. Ilu użytkowników nowych szkieł N będzie mogło po tych 10 latach powiedzieć, że to świetny sprzęt?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Odpowiedział bym Ci słowami osób które od premiery rynkowej użytkują z zadowoleniem 24-70, 70-200 czy nawet korpusy, ale po tym co napisałeś mam wątpliwości czy zrozumiesz... O 80-200 czy starszych nawet nie wspomnę.
    Może i nie rozumiem. Ale jestem pewny że moje S będą wyglądały nie gorzej niż te nikkory. Główną rolę odgrywa tutaj podejście do sprzętu i jego traktowanie. I oczywiście coś czego nie przeskoczymy czyli szeroko rozumiane postarzanie produktów.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    O właśnie. Ilu użytkowników nowych szkieł N będzie mogło po tych 10 latach powiedzieć, że to świetny sprzęt?
    Czasy dziesięcioletnich sprzętów minęły bezpowrotnie. 70-200 z 2008 roku być może w 2028 nadal będzie ostrzył a nie byłbymn tego taki pewien jeśli chodzi o tego z 2018 roku.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Czasy dziesięcioletnich sprzętów minęły bezpowrotnie. .
    Dokładnie to miałem na myśli.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #46

    Domyślnie

    W tej dyskusji o trwałości sprzętu należy jeszcze pamiętać o intensywności użytkowania. Jeden może zużywać sprzęt w ciągu jednego dnia na tyle ile drugi w ciągu tygodnia, a trzeci w ciągu miesiąca. Może to prostacki przykład ale dość blisko życia, ponieważ jeżeli ten pierwszy fotograf "zajedzie" obiektyw za rok, to temu trzeciemu może starczyć do końca życia. Do tego bym dodał, że po roku nawet bardzo intensywnego użytkowania to jednak trudno znaleźć obiektyw nie nadający się do dalszej eksploatacji, a sprzęt dzisiaj starzeje się moralnie dość szybko ponieważ nic nie stoi w miejscu ani optyka, ani elektronika, a przede wszystkim upodobania młodych ludzi. Z tym jednak nie wszyscy chcą się chyba pogodzić i dyskusja przypomina dyskusję sprzed 30-tu lat o zegarkach - tych solidnych mechanicznych i tym elektronicznym badziewiu. Dzisiaj też lubimy te stare mechaniczne, ale na co dzień ich jednak nie używamy.

  7. #47

    Domyślnie

    To prawda z tym użytkowaniem, podsumowałem sobie 2018 rok i wyszło mi że zrobiłem 89.400 tyś zdjęć.
    czwarty nikkor 24-70 2,8 mi idzie i drugi nikkor 70-200 2,8. Z tym drugim to niezłe siupy jaja zaliczyłem, podczas zlecenia, fociłem pokaz na wybiegu wziął mi się zablokował na ogniskowej 200 mm, po prostu cyk i nie ruszy zoomem.

    Ja bym się tak nie przejmował trwałością, padnie to się kupi nowy przecież, to tylko narzędzie pracy a nie obiekt kultu (oprócz 500 4 FL ;0)

    A czy Tamron, Sigma, Nikkor, jeden karabin chyba obecnie, tak samo ta szybkość afu też bym olał, ale to ja.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    pancerne Nikkory 24-70
    Akurat to szkło to trudno nazwać pancernym szczególnie wersję pierwszą.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Uwielbiam łazić po sklepach. Z aparatem :)
    By MatusP in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 02:11
  2. Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-02-2009, 00:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •