Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
Niestety przepisy bagażowe tanich linii są coraz słabsze. Wskazówka jest taka - kabura na pasku przestaje być bagażem, a staje się częścią ubrania. Ja latam na weekendy z bagażem 20x30x40, w którym muszę upchnąć ciuchy treningowe i D750 z 24-70. Okrutna gimnastyka.
Niestety patent z priorytetme w WizzAir przestał działać , to znaczy działa, jak kupisz bagaż rejestrowany, co dorzuca jakieś 80zł do ceny biletu.
Co to znaczy, przestał działać? Może czegoś nie wiem, a niedługo mam lot właśnie Wizz i mam taką informację w mailu

"Od 1 listopada wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą.

Pasażerowie, którzy wykupili usługę WIZZ Priority, będą mogli zabrać dodatkową podręczną walizkę na kółkach o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm."

Ja myślę, że do torby/plecaka 40 x 30 x 20 cm spokojnie można spakować sprzęt foto, natomiast nie wyobrażam sobie, jak można do takiej torby spakować się na wyjazd. To znaczy słyszałem o takich akcjach kiedyś w Rayanie, ale według mnie to był dość żenujące.
Zmiana jest o tyle, że kiedyś każdy mógł zabrać większy bagaż 55 x 40 x 23 cm i faktycznie, kusiło, żeby upchnąć też aparat. Raz tak poleciałem i się wyleczyłem z takich oszczędności.