Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 98

Wątek: Marika.

  1. #21

    Domyślnie

    Oki. Dziękuje Łukasz za wyjaśnienie technikaliów. Jeśli masz więcej dostępne z tej sesji to poproszę
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  2. #22

    Domyślnie

    Było w sumie 6 stylizacji, ale więcej nie mogę pokazać. Generalnie sesja zrobiona w 2-3h bo było jakieś 5 stopni na plusie. Ale to co mam jest na blogu http://www.lukaszsztybe.pl/fotografi...la-photoshoot/

  3. #23

    Domyślnie

    Modelka fajna, ze zdjęć 3'ka najgorsza (poza i ułożenie sukinenki), 4'ka auto leci, a na 6'ce ta flara... reszta ok.

  4. #24

    Domyślnie

    @Zdebik dzięki za opinie. Taka mała poprawka, sukienki tam nie było

  5. #25

    Domyślnie

    @ up spoko. Te parasole Cie nie denerwują? Spread masz słaby (zoom na flashu nie zapala całej parasolki), a w dodatku dużo światła leci w niebo. Masz nikona więc (czytając fora) pewnie nawet nie potrzeba było świecić.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie możesz wiedzieć czy zapala czy nie zapala całej parasolki, bo tego nie ma nigdzie pokazanego (jeśli mówisz o sesji) czy światło leci na modelkę czy w kosmos, więc nie wiem skąd ta opinia. Tym bardziej nie możesz wiedzieć jaki zoom był ustawiony na lampach, i jakie lampy miały ustawienia, nie było tam Ciebie i tego raczej nie znajdziesz w exifie. Chyba że mowa o zdjęciach z BS które zobaczyłeś, na których raczej lampy były wyciągnięte odtak, backstage=przygotowania, a podczas sesji było wszystko jeszcze raz ustawiane.
    ps. zoom na fleshu, nie musi zapalać całej parasolki, jeśli chcesz bardziej skupić światło i nie zamierzasz rozpraszać po bokach.

    Masz nikona więc (czytając fora) pewnie nawet nie potrzeba było świecić.
    Ciekawa teoria, kto ma Nikona i czyta fora w internetach, ten nie musi świecić - wytłumaczysz to ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 20-12-2018 o 14:14

  7. #27

    Domyślnie

    Tu widać jak świeciłeś. Focusować można ale w przypadku strzelania przez parasol, lepiej założyć 2ft octę (więcej światła leci na modela i nie odbija się od parasolki lecąc w kosmos).

    A w przypadku nikona, przecież to główny powód kupna, ciągnięcie cieni +5ev.

    EDIT - usunięto zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-12-2018 o 12:01

  8. #28

    Domyślnie

    @Zdebik, nie, nie widać jak jak świeciłem docelowo na sesji, to są zdjęcia które są z BS a nie z sesji docelowej, przeczytaj jeszcze raz uważnie co napisałem wyżej. Przypatrz się dokładnie, bo to co piszesz, to tak samo, jak pisanie że spódnica to sukienka. Postaram się wyjaśnić jeszcze raz, zdjęcia na sesji były robione z drugiej strony tego miejsca, gdzie lampy były po tym co tu wkleiłeś przestawiane i ustawiane dokładniej. Druga sprawa, nie było żadnych zdjęć z sesji, gdzie była ustawiona lampa z parasolką za modelką - to tylko setup podczas przygotowań, przypadkowo położona lampa i spontanicznie sfotografowana modelka. I prosiłbym jednak nie posługiwać się moimi zdjęciami - mogłeś wskazać te foty.

    A w przypadku nikona, przecież to główny powód kupna, ciągnięcie cieni +5ev.
    Wciąż tego nie rozumiem, dlaczego nie mogę używać lamp, używając Nikona który ma możliwość ciągnięcia cieni 5ev?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 20-12-2018 o 18:07

  9. #29

    Domyślnie

    Jak to mówili screen shot, albo nic się nie stało. Chcesz lajki polecam FB, ja się nie będę kopał z koniem. Pozdrawiam.

  10. #30

    Domyślnie

    @Zdebik, ale kto tu jest koniem. Mylisz całkowicie elementy garderoby, mylisz setup lamp z sesji docelowej z backstagem - wszystko Ci próbuje w prosty sposób wyjaśnić. Zaintrygowało mnie, to co napisałeś o lampach i Nikonie, grzecznie Cie poprosiłem żebyś wyjaśnil dlaczego tak uważasz, i w sumie wciąż bym chętnie tego wysłuchał. Nic poza tym

    Screen shot czy nie, tam jest jednak wystawiona moja praca pod Twoim loginem, dlatego jednak prosiłbym Cię o wyedytowanie tego posta - zdjęcia możesz z łatwością wskazać, opisując które to. Zrozum mnie proszę, jestem uczulony na takie sprawy i staram się tego pilnować, nie tylko na tym forum
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 20-12-2018 o 18:52

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Marika
    By anita_wlo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 21:58
  2. [ Portret ] Marika
    By areekw in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 03:04
  3. [ Portret ] Marika
    By emet_b in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 11:19
  4. [ Portret ] Marika
    By catintheflat in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 14:21
  5. [ Reportaż ] A oto Marika :-)
    By Zaziel in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2006, 18:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •