Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 98

Wątek: Marika.

  1. #11

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    .Skoro Wam się nie podoba to miejsce i skupiacie największą uwagę na otoczeniu to ok. możecie zrobić w innym otoczeniu,

    Nie zgadzam się, mogę Ci podać setki przykładów moich zdjęć ślubnych, gdzie nie jest centralnie. Pierwszy z brzegu przykład

    Poza tym, był na forum poruszony wielokrotnie temat kadrowania centralnego, nic w tym złego. Złe natomiast jest, wymuszanie schematów przeczytanych w książkach z dawnej epoki
    Nie skupiam uwagi na otoczeniu, tylko na modelce. Ale otoczenie tez jest istotne bo inaczej mozna by robić wszystkie sesje np na śmietniku. O otoczenie tez trzeba zadbać.

    No tak, ta pani nie jest w centrum kadru.... na ślubie robisz tysiąc i więcej zdjęć. I ze wszystkich ślubów to jest najbardziej "niecentralne"? Powiedz, że żartujesz.

    kompozycja - schemat z książek z dawnej epoki. Zastanowiłeś się dlaczego starożytni napisali cos takiego, skąd oni to wzięli? Umówili się? Nie. Zebyś wiedział, to atawizm z czasów gdy ludzie nie tylko nie drukowali książek, ale nawet nie wynależli jeszcze pisma. To cos uniwersalnego, wszechobecnego w naturze. Chodzi o poszukiwanie piękna. O dziwo nawet matematyka w tym trochę pomaga. No ale ty chcesz wyjść na człowieka nowoczesnego, łamiącego stare reguły, one są dla wapniaków typu Da Vinci, ewentualnie Jacek_Z
    poszukaj na yt filmów o ciagu Fibonaciego np https://www.youtube.com/watch?v=wb7kPaM8cfg

    Poszerz horyzonty.
    Ja się wypisuję z rozmowy, szkoda głowy na bicie w mur.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 18-12-2018 o 16:58

  3. #13

    Domyślnie

    kompozycja - schemat z książek z dawnej epoki. Zastanowiłeś się dlaczego starożytni napisali cos takiego, skąd oni to wzięli?
    Serio, przyszedłeś tu, nauczać historii, czy oceniać zdjęcia ? i skąd ta pewność że nie mam wiedzy w tym temacie? Jeszcze raz profilaktycznie odpowiem: TAK, JEST CENTRALNIE

    poszukaj na yt filmów o ciagu Fibonaciego
    No tak Tajemniczy ciąg Fibonacciego. Złota liczba. Boska proporcja

    mozna by robić wszystkie sesje np na śmietniku
    można, czemu nie, są i nawet sesje na wysypisku śmieci. Chociaż to miejsce w którym robiłem nie ma nic z tym wspólnego.

    Jacek, tylko ja nie jestem Tobą, i mimo tego że widziałem Twoją twórczość, to w żadnym stopniu nie inspiruję się tym co robisz, bo zwyczajnie ani to mój klimat, ani to mi się nie podoba - a mam wrażenie że na siłę próbujesz u mnie coś zmienić, wg. swoich "widzimisię". Dlatego dziękuję za komentarz, a zarazem wybacz za szczerość, ale niestety nie dostosuję się do Twoich wskazówek. Nie podoba Ci się, ok rozumiem, trudno.

    Ja się wypisuję z rozmowy, szkoda głowy na bicie w mur.
    Ok. Cześć
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 18-12-2018 o 17:46

  4. #14

    Domyślnie

    @kurczeblade proponuję jednak skorzystać z porad kolegów. Ciągle nie pozwalasz sobie nic powiedzieć i popełniasz te same błędy. Wiele umiesz i chociaż same zdjęcia w większości poprawne technicznie to kadrowanie i kompozycja nie są Twoją mocną stroną. Tzw. modelka na większości zdjęć jest przygarbiona, a pozowanie jak się okazuje, wcale nie jest tak łatwe. Więcej pokory, bo nawet dobre zdjęcie, można zrobić lepiej.

  5. #15

    Domyślnie

    Ja jestem wdzięczny za rady, zawsze. Ale zawsze będę odpierał te absurdalne opinie typu "ja bym to zrobił inaczej" i nigdy nie dam sobie wmówić że z koła musze zrobić kwadrat, bo ktoś tak chce, wiadomo że to forum nie jest opiniotwórcze, więc nie rozumiem po co mam się godzic na rady, które mi się nie widzą, i które mogłyby zepsuć przesłanie mojego projektu, i wizję osob ktore uczestniczyły przy tej sesji. Gdyby ktoś chcial żeby było inaczej, to by mnie nie wybrał do tej sesji - przecież ja na siłę tych ludzi nie ciągam pod obiektyw, tylko wybierają taki styl i mnie z konkretnego powodu


    Co do "przygarbienia" i pozowania, jesli to było na celu ? Taki, styl, taka sesja, taki klimat. Wiem, że nie wszyscy lubią takie klimaty szczególnie "klasyki" z tego forum, no ale cóż, ja takich sesji nie robię dla takich ludzi. Tylko dla osób które takie klimaty kumają. Te "przygarbione" - jak to nazwałeś zdjęcia z tej sesji, już są w katalogu ubrań pewnej marki, i tak miało być i tak to wyglądać, a nie jak: "Tajemniczy ciąg Fibonacciego. Złota liczba. Boska proporcja"
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-12-2018 o 00:24

  6. #16

    Domyślnie

    Mnie akurat podoba się.
    Z ciekawości też zerknąłem do Twojego flickra i tam masz przykładowe zdjęcia backstage z tej sesji. Czy te zdjęcia były robione jak tam widać z jedną parasolką i ewentualnie drugą gołą lampą ? Czy też były inne kombinacje ?

    Wracając do uwag przedmówców to zagaję z innej strony. Zapewne pamiętacie zdjęcie okładkowe z pierwszego polskiego numeru Vouge z modelką na tle Pałacu Kultury oraz ile to wywołało kontrowersji w mediach społecznościowych Mogłoby się okazać, że nie przeszłoby bezkrytycznie na nikoniarzach ale jednak nadawało się na pierwszą okładkę
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 19-12-2018 o 13:58
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nie uogólniaj, bo co o znaczy na nikoniarzach? To jak napisać że w internecie. Są ludzie bardziej i niej "wyrobieni". I dokładnie przykład Vogue się w to wpasowuje, bo trzeba znać historię, odniesienia itd.
    Można zrobić zdjęcie dla ludu, prosto, łopatologicznie, centralnie, slicznie, kolorowo. Ale skoro jesteśmy na portalu foto to mozna kogoś nakierować jak robić coś dla kogoś z większymi wymaganiami. Ale to tu jak grochem o ścianę. Zresztą tak samo było z tłumaczeniem z aparatami. Jestem w szoku że kupił D850 bo przecież on nie powinien byc lepszy od D750 czy 810. Ciekawe ile minie czasu gdu zacznie przekonywac innych, że D850 jednak jest najlepszy.
    Ciekawe ile razy jeszcze się dam podpuścić by brać udział w dyskusji, choc powinienem iść i nie wracać.
    Na razie mam taki zamiar, tzn nie wracać.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie uogólniaj, bo co o znaczy na nikoniarzach? To jak napisać że w internecie. Są ludzie bardziej i niej "wyrobieni". I dokładnie przykład Vogue się w to wpasowuje, bo trzeba znać historię, odniesienia itd.
    Można zrobić zdjęcie dla ludu, prosto, łopatologicznie, centralnie, slicznie, kolorowo. Ale skoro jesteśmy na portalu foto to mozna kogoś nakierować jak robić coś dla kogoś z większymi wymaganiami. Ale to tu jak grochem o ścianę. Zresztą tak samo było z tłumaczeniem z aparatami. Jestem w szoku że kupił D850 bo przecież on nie powinien byc lepszy od D750 czy 810. Ciekawe ile minie czasu gdu zacznie przekonywac innych, że D850 jednak jest najlepszy.
    Ciekawe ile razy jeszcze się dam podpuścić by brać udział w dyskusji, choc powinienem iść i nie wracać.
    Na razie mam taki zamiar, tzn nie wracać.
    Jacku, ja Ciebie rozumiem w 100% i się zgadzam z tym co napisałeś.
    Akurat przykład podałem taki ponieważ jedna z moich bliskich przyjaciółek pracuje jako art director w innym piśmie modowym więc przy okazji tej okładki mieliśmy okazję wymienić parę uwag dlaczego taka a nie inna
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ciekawe ile razy jeszcze się dam podpuścić by brać udział w dyskusji, choc powinienem iść i nie wracać.
    Też się zastanawiam
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Też się zastanawiam
    Ja też w sumie szczególnie gdy to jest kolejny komentarz, który nie wnosi nic do tych zdjęć, a już wchodzi na etap "kupowania sprzętu" Zaraz zacznie się wklejanie cytatów że miałem zmienić na taki sprzęt, a zmieniłem na inny - bo się rozmyśliłem. Doskonale rozumiem co masz na myśli, ale to nie miało wyglądać tak jak Ty sobie to wyobraziłeś. Wszystko było zaplanowane, kadry takie miały być, i nie zmienię jednak swoich koncepcji pod Twój przytup, i nie będę robił Tajemniczych ciągów Fibonacciego dlatego że Ty uważasz że mam tak zrobić. Rozumiem że Ci się nie podoba, i wręcz Cie do tego nie zmuszam żeby się podobało. Taki koncept i tyle, nie musisz się z nim zgadzać, dlatego też dziękuję za uwagi i na tym z mojej strony koniec

    Z ciekawości też zerknąłem do Twojego flickra i tam masz przykładowe zdjęcia backstage z tej sesji. Czy te zdjęcia były robione jak tam widać z jedną parasolką i ewentualnie drugą gołą lampą ? Czy też były inne kombinacje ?
    Dwóch lamp używałem do do sesji z tym brązowym płaszczykiem, przód głównie oświetlany przez białą parasolkę, kontra szła gdzieś po bokach, pod ukosem z lampy bez modyfikatora. Ale kąt lamp czasami przestawiałem.|
    Głównie to wyglądało tak:
    Marika by Lukasz Sztybe, on Flickr


    Przy gracie, używałem tylko 1 lampy z parasolem, bez kontry. Tak żeby delikatnie oświetlić cienie na buźce.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 19-12-2018 o 16:22

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Marika
    By anita_wlo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 21:58
  2. [ Portret ] Marika
    By areekw in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 03:04
  3. [ Portret ] Marika
    By emet_b in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 11:19
  4. [ Portret ] Marika
    By catintheflat in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 14:21
  5. [ Reportaż ] A oto Marika :-)
    By Zaziel in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2006, 18:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •