Close

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 98

Wątek: Marika.

  1. #41

    Domyślnie

    No to odpowiadam:

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Nie możesz wiedzieć czy zapala czy nie zapala całej parasolki, bo tego nie ma nigdzie pokazanego
    było i pokazałem

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    czy światło leci na modelkę czy w kosmos, więc nie wiem skąd ta opinia.
    Parasol odbija dużą część światła za siebie - no chyba, ze w galaktyce Andromedy jest inaczej.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Tym bardziej nie możesz wiedzieć jaki zoom był ustawiony na lampach, i jakie lampy miały ustawienia.
    widać było jak świeciły ile razy mogę to powtarzać, a ściema potem było lepiej....

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ps. zoom na fleshu, nie musi zapalać całej parasolki, jeśli chcesz bardziej skupić światło i nie zamierzasz rozpraszać po bokach.
    No spoko ale w takim razie po co targać tam parasol .

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ciekawa teoria, kto ma Nikona i czyta fora w internetach, ten nie musi świecić - wytłumaczysz to ?
    Przecież najlepsiejsze matryce ma sony i nikon, canon zdjęć nie robi.

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    @kurczeblade proponuję jednak skorzystać z porad kolegów. Ciągle nie pozwalasz sobie nic powiedzieć i popełniasz te same błędy. Wiele umiesz i chociaż same zdjęcia w większości poprawne technicznie to kadrowanie i kompozycja nie są Twoją mocną stroną. Tzw. modelka na większości zdjęć jest przygarbiona, a pozowanie jak się okazuje, wcale nie jest tak łatwe. Więcej pokory, bo nawet dobre zdjęcie, można zrobić lepiej.
    też polecam, ale nie, to była Twoja wizja

  2. #42

    Domyślnie

    Wiesz co @Zdebik nie liczę już że odpowiesz merytorycznie na moje pytania, bo nawet nie czytasz ze zrozumieniem tego co Ci kilkakrotnie napisałem, wątpię w to żebyś zrozumiał nawet jakbym to dużymi literami napisał, i jednak powstrzymam się od dalszego pisania z Tobą, bo lubię nazywać rzeczy po imieniu, i po tym co teraz przeczytałem, mógłbym powiedzieć coś mało stosowanego... a jednak wolę zostawić to dla siebie.

    @Zdebik i zwracam się z kolejną prośbą, żebyś usunął moje zdjęcia, które tutaj użyłeś pod nazwą swojego użytkownika. Ja się na to nie zgodziłem.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 21-12-2018 o 01:40

  3. #43

    Domyślnie

    W zasadzie nie miałem zamiaru się tutaj wypowiadać. Choćby z tego powodu, że Autor tego nie oczekiwał a i nie należy do osób łatwo przyjmujących krytykę. Sruba wspominając o mnie trochę sprowokował mnie do wypowiedzi bo jest parę spraw, które umykają oglądającym a być może też Autorowi.

    1. Pierwsza jest taka, że na modówkę należy patrzeć jako pracę zbiorową. Ktoś zatwierdza modelkę, ktoś robi wizaż, klient klepie plenery i ogólną koncepcję, fotograf niby odpowiada za wynik ale często ma mocno związane ręce. To był zresztą jeden z powodów dla których niezbyt mnie ta gałąź interesowała.
    2. Zacznę od wątpliwości. Modelka wygląda jak kawałek plastiku, ma jedną minę i stoi jak klocek. Za wrażenie plastiku odpowiada malowanie przypominające te z wystaw. Reszta to już modelka. Teraz pytanie czy ta plastikowość jest dobra czy zła? Rzecz gustu - jeśli potraktujemy, że to manekin, wieszak na ciuch to dobra. A jeślibyśmy chcieli do ciuchów dodać trochę emocji to zła. Co do choreografii to jednak uważam, że jej tu nie ma i jest to (dla mnie) minus.
    3. Kompozycja o której było tutaj trochę mówione. W ogóle nie ma sensu tutaj jej analizować. Nie znamy formatu i sposobu przedstawienia prac. Jeśliby to był np kwadratowy katalog z łamaniem w 1/3 zdjęcia to część kompozycji będzie tu znakomicie siedzieć. Pionowe kompozycje centralne sprawdzą się przy A4 (w pionie). Najogólniej każda z zrobionych prac w ręku grafika będzie dobrze wyglądała. Jedyny zarzut jako zawodowiec jaki mam to, że kadry są czasem zbyt ciasne. W zasadzie nawet mając intencję zrobienia pionu i tak warto machnąć go w poziomie (z marginesami). Piszę to jako projektant - "niepotrzebny" margines to kopalnia miejsca na typo, grafikę , tekst itd.
    4. Plenery - handlowy, peryferyjny i biurowy. Największą wątpliwość mam co do tego złomu. I to na dwóch poziomach - raz, że nic tej laluni z nim nie łączy (a mogłoby - choćby oparcie na zderzaku). A dwa, że to auto małe jest i słabe. Nie chce mi się zresztą kontynuować analizy tej części sesji.
    5. Stylizacja - słabo się na tym znam (dlatego biorę stylistki). Ale na moje (niewielkie) obycie z tematem to mam trochę wątpliwości. Nie wiem czy ułożenie spódnicy w 3 dobrze pokazuje ciuch, w sesji z autem słabo pokazana jest torebka (a to nie jest problem aby to zrobić). Ale ogólnie ze stylizacją jest chyba całkiem dobrze.
    6. Zasadniczy powód dla którego postanowiłem napisać te parę słów to zdjęcie z flarą. Pierwszy odruch - pomyłka. Widać, że nie jest to "naturalny" składnik pejzażu. Gdyby była ciut wyżej byłby to jakiś zabłąkany odblask słoneczny w szybie. A tak masz babo placek bo od razu widzę fałsz. Ale czy ten fałsz jest zły? Może to świadomy (lub nie) dysonans co skupia naszą uwagę. Jakaś zadra. Lalunia plastikowa do bólu i oświetlenie też fałszywe. Do tego fajna perspektywa, świetna paleta barwna, cudowne trawy. Klient doceni super pokazanie ciucha (te kokardy), torebka też jest. Grafik zrobi z tego wiele - piękny pion, kwadrat i klasyczny poziom (ale billboardu z tego nie wytniesz - zbyt ciasny kadr!). Razem bardzo ładne i niebanalne (przez flarę).

    Wiem, że gdyby tę analizę zrobiło grono redakcyjne to znalazłoby stado mniejszych lub większych minusów. To jest masakra jak się to dogłębnie ogląda i jakie czynniki decydują co pójdzie a co nie. Jest stado fajnych fot a idzie takie se...

    pozdro
    Wiesiek

  4. #44

    Domyślnie

    @Wujot takie opinie się docenia. Dzięki. Kilka słów, bo już raczej łóżko czeka i więcej nie mogę napisać. Stylistka była podczas sesji, a projektantką jest pewna Wrocławska firma odzieżowa (nie będę tu zdradzał) Przy gracie z całej serii, zdjęcia najbardziej się podobają klientowi i ekipie która pomagała, miał być taki koncept trochę "brudnej" sesji. Wszystko na "wieszak" i raczej bez większych emocji, modelka mogła uśmiechać się tylko poza sesja i na BS ... i odniose się do pracy zbiorowej, tak dokładnie było. Generalnie z serii jest więcej zdjęć, są jeszcze 3 różne stylizacje, ale niestety więcej nie mogę pokazać bo ubrania jeszcze nie są oficjalnie dostępne. Jest cała seria i jest około 50 zdjęć. W ubraniach nie mogła się opierać o samochód, bo nie mogliśmy zniszczyć ubrań, torebka nie jest istotna.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 21-12-2018 o 02:32

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta

    @Zdebik i zwracam się z kolejną prośbą, żebyś usunął moje zdjęcia, które tutaj użyłeś pod nazwą swojego użytkownika. Ja się na to nie zgodziłem.
    A ja pisze kolejny raz, pisz do admina, ja postów edytować nie mogę!

  6. #46

    Domyślnie

    Pierwszy raz skomentuję cudze foty tutaj, normalnie tego nie robię.
    Ale ci co krytykują tę sesję zapominają że to fashion/edytorial dla klienta.
    Wujot w punkcie 3 bardzo ładnie to opisał.

    To nie jest TFP jakich pełno wszędzie.


    Pokazany ciuch ładnie i estetycznie, aż dziw bierze że cała twarz jest bo teraz tniemy tuż pod nosem już
    Ja jestem na tak. Te przy aucie podoba mi się fryzura. Te przy budynku będą ładnie wyglądały na rozkładówkach z tekstem na rozmytym tle.

    Nie rozumiem też tych tekstów mógł zrobić tak, albo siak. To jest przedstawienie swojej wizji a przecież nie to chodzi żeby kurczeblade robił zdjęcia jak pan iksińki.
    Ja bym modelinę wsadził do metra i na ulicy pośród szarych ludzi w ruchu patrzącą się wszędzie byle nie w kadr. Ale to tylko moja wizja, dla kurczeblade może być beznadziejna, kapujecie panowie?

  7. #47

    Domyślnie

    No nie bardzo kapuje.
    Moje pierwsze pytanie bylo: po co brać modelkę w jakieś miejsce i tego nie pokazać na zdjęciach.
    Mówię teraz tak ogolnie, żeby nie było że się czepiam tych zdjęć.
    Dariusz po co miałbyś brać modelkę do metra jakby tego metra później nie było widać?? Przecież wtedy można modelce robić zdjęcia gdziekolwiek.

  8. #48

    Domyślnie

    RATunku !!!!
    Bo do pewnych zdjęć liczy się interesujące tło, nudne tło, linie, plamy barwne itp.
    Bo Klient chciał w tle fragment industrialu, bo chciał syf w tle, bo sro bo pstro

    Nadal jest tutaj bardzo mało osób które wiedzą co to znaczy robic zdjęcia dla klienta
    Sam kurczak ze 3-4 lata temu podobne zarzuty miał w stosunku do niektórych moich zdjęć - widać coś się już zmieniło

    Świecenie frgamentem parasolki też sie stosuje - kwestia tego że trzeba wiedzieć po co, ale bez doświadczenia pisze się takie dyrdymały jakie zaprezentował zdebik

    A tak ogólnie... jakiś czas temu pokazywałem różnice przy świeceniu gołą lampą (fresnel)i lampą na której był nałożony dyfuzor. Komentarze forowiczów były bezcenne.
    To chyba była moja ostatnia próba pokazywania różnic w oświetleniu. Kopać sie z koniem nie mam sił.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    A tak ogólnie... jakiś czas temu pokazywałem różnice przy świeceniu gołą lampą (fresnel)i lampą na której był nałożony dyfuzor.
    Można prosić o link? Dziękuję.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    A ja pisze kolejny raz, pisz do admina, ja postów edytować nie mogę!
    Wrzuciłeś świadomie moje zdjęcia, ja nie będę za Ciebie tego robić, wystarczy moja informacja że nie pozwoliłem Ci tego nigdzie rozpowszechniać, polecialy dwie prośby żebyś to usunął, nie obchodzi w jaki sposob to zrobisz i że nie możesz edytować posta, moje prace mają zniknąć z Twojego posta.

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Marika
    By anita_wlo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 21:58
  2. [ Portret ] Marika
    By areekw in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 03:04
  3. [ Portret ] Marika
    By emet_b in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 11:19
  4. [ Portret ] Marika
    By catintheflat in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 14:21
  5. [ Reportaż ] A oto Marika :-)
    By Zaziel in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2006, 18:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •