Close

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 98

Wątek: Marika.

  1. #31

    Domyślnie

    Pisz do admina ja edytować postów nie mogę. A co do nikona to był tu post kiedyś o tym, że jakieś tam ujęcie nie wyszłoby na canonie bo coś tam trzeba było ciągnąć.

    Koniem - chłopaki tłumaczyli Ci co nie tak z tymi fotami, ale raczej czekałeś na zachwyty, nie CC.

  2. #32

    Domyślnie

    A co do nikona to był tu post kiedyś o tym, że jakieś tam ujęcie nie wyszłoby na canonie bo coś tam trzeba było ciągnąć.
    Dla mnie ta teoria nie ma racji bytu, bo wg. tego co napisałeś, wychodzi na to że lamp można używać tylko w aparatach o słabszych matrycach, a później sam sobie zaprzeczasz bo piszesz o octach i błyskaniu przez nie (na Nikonie?) Mimo tego że mam octy i softboxy, wolałem użyć parasola transparentnego, bo nie potrzebowałem aż takiej ilości światła, więc światło mogło sobie uciekać, a i tak było w zapasie, bo lampy nawet w połowie mocy nie były ustawione.

    Napisałeś że Nikona kupuje się do ciągnięcia z cienia 5EV - ja nie kupuję aparatów głównie do tego... nie ma znaczenia jakiego systemu użyłbym do tej sesji, bo nawet z matrycą z której można wyciągnąć 10EV z cienia, wciąż bym błyskał. Więc nie rozumiem trochę, co ma piernik (matryca aparatu) do wiatraka(do błyskania).

    chłopaki tłumaczyli Ci co nie tak z tymi fotami, ale raczej czekałeś na zachwyty, nie CC.
    To nie zmienia faktu, że nie muszę się zgadzać z kogoś zdaniem- które wymusza zmiany w moim świadomym koncepcie. Mówienie komuś "ja bym tak zrobił" to żadna krytyka i żadna opinia, dlatego w takich kwestiach trzeba być asertywnym. Nie rozumiem po co się irytujesz, próbuję Ci tylko wyjaśnić od jakiegoś czasu, że nie oceniasz oświetlenia zdjęć z sesji, tylko oceniasz przypadkowo położone lampy podczas BS.

    Ps.
    Pisałem to jakiś czas temu, i starałem się z tym tu walczyć (nie tylko pod moimi zdjęciami) ale jak grochem o ścianę. Niektórzy tutaj myślą, że jak zostawią opinie to ma być nietykalna świętość, autor nie ma prawa odezwać się w stosunku do zostawionej opinii, tylko za wszelką cenę musi się z nią zgodzić - a nawet jak ktoś merytorycznie obali opinie, to zaraz zlatuję się kilka osób i robią burdę autorowi, i wytykanie jaki ktoś jest zły bo nie zgodził się z bezsensowną krytyką, jak to komuś brakuje pokory itp. To jakiś absurd i choroba tego działu.


    To nie jest coaching, że nie można ustosunkować się do informacji zwrotnej. Ludzie, nie ma to nic wspólnego z brakiem pokory, i brakiem możliwości odpowiedzi na komentarz.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 20-12-2018 o 20:23

  3. #33

    Domyślnie

    Obiecałem sobie ze nigdy więcej nie odezwę się w wątku kurczaka.
    Ale jak czytam te bzdury ...
    Propozycja by nie używać światła bo z cienia mozna wyciągnąć 5 EV to jakieś kuriozum.

    światło jest podstawą fotografii i filmu. Kreowanie oświetlenia (lampą blendami itp.) jest immanentną "cechą" tego zawodu/rzemiosła.
    Zdjęci ami się nie podobają ale to nic nowego

  4. #34

    Domyślnie

    Kolega @kurczeblade z tego co widzę, jest fotografem, wie co robi i wydaje mi się, że nie wstawił tutaj zdjęć do oceny i wytknięcia błędów. Bo gdyby taki miał zamiar to by o tym napisał.

    To jest właśnie pojęcie forum fotograficznego, jak ktoś wstawił to oczekuje oceny i krytyki ? A może jednak nie do końca tak jest. Może po prostu chce pokazać co zrobił ostatnio, jaki ma styl jak pracuje, itp.

    Zauważyłem, że autorytety, zawodowcy sami się wycinają na tym forum. Jeden wycina drugiego, obrażacie się po tym nawzajem i co jakiś czas któryś wyfruwa a zdjęć coraz mniej.

    Kurcze jak Wam to wytłumaczyć, że to nie o to biega. I nie ma obowiązku krytykowania i udzielania rad bo to forum fotograficzne. Sami doprowadzacie się do spięć, kłótni. Każdy z Was robi dobre zdjęcia, każdy inaczej i jest OK.

    Jesteście tu długo na tym forum i jeszcze nie wyciągnęliście wniosków ? A potem zdziwienie, że ktoś woli swoje wypociny wieszać gdzie indziej. Czasy się zmieniają. Świat idzie w kierunku “be nice”. Nie musicie udowadniać na każdym kroku swojej racji. Ja widzę że sami bez niczyjej pomocy podcinacie gałąź.
    Może to da coś do myślenia a może nie, w sumie nie spodziewam się aby dało ale przynajmniej próbowałem coś wyjaśnić.

    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    @ up spoko. Te parasole Cie nie denerwują? Spread masz słaby (zoom na flashu nie zapala całej parasolki), a w dodatku dużo światła leci w niebo. Masz nikona więc (czytając fora) pewnie nawet nie potrzeba było świecić.
    Taki był mój post, przesłanie sarkastyczne bo w koncu fanboj ze mnie canona i ciężko nie cisnąć beki z tego jakie te matryce słabe, bo 5ev nie ciągną za uszy.

    Shoot thru w terenie do mnie nie przemawia (za duże straty mocy), ale to już moja sprawa.

  6. #36

    Domyślnie

    @cybulski to jest walka z tutejszymi wiatrakami, ciężko niektórym wybić się poza swoją bańkę i ciężko niektórym pojąć, że inni mogą robić coś innego niż oni robią, albo coś innego niż przeczytali w książkach o podstawach fotografii. Dlatego często tutaj powtarza się tekst "ja bym tak to zrobił" i cytaty o złotych punktach z linkami do matematycznych wzorów, według których Twoja fotografia ma się wzorować tak i uj, bo nie może być inaczej !

    Obiecałem sobie ze nigdy więcej nie odezwę się w wątku kurczaka.
    Ale jak czytam te bzdury ...
    Propozycja by nie używać światła bo z cienia mozna wyciągnąć 5 EV to jakieś kuriozum.

    Zdjęci ami się nie podobają ale to nic nowego
    I to jest szczera opinia!
    światło jest podstawą fotografii i filmu. Kreowanie oświetlenia (lampą blendami itp.) jest immanentną "cechą" tego zawodu/rzemiosła.
    Dokładnie tak jest. Ale po co Ci kreowanie światłem, skoro z cienia możesz wyciągnąć 5EV. Próbowałem się dopytać @Zdebik 'a co miał na myśli, ale cóż...

    ale to już moja sprawa.
    Skoro to Twoja sprawa, to co chciałeś osiągnąć, pisząc tak bezpośrednio o oświetleniu które zastosowałem konkretnie do tej sesji, porównując do tego co i czym byś Ty zrobił ? (pomijam kwestie, że chyba dalej nie dotarło że ciągle pisałeś o bs, zamiast o sesji)
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 20-12-2018 o 23:40

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Skoro to Twoja sprawa, to co chciałeś osiągnąć, pisząc tak bezpośrednio o oświetleniu które zastosowałem ?
    To nie pierwszy temat w którym na krytykę reagujesz pianą. W sumie to wygląda tak, za pokazanie się z samym aparatem nic by nie zapłacili więc zabrałeś dwa speedlighty - i jest na bogato.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @cybulski to jest walka z tutejszymi wiatrakami, ciężko niektórym wybić się poza swoją bańkę i ciężko niektórym pojąć, że inni mogą robić coś innego niż oni robią, albo coś innego niż przeczytali w książkach o podstawach fotografii. Dlatego często tutaj powtarza się tekst "ja bym tak to zrobił" i cytaty o złotych punktach z linkami do matematycznych wzorów, według których Twoja fotografia ma się wzorować tak i uj, bo nie może być inaczej !



    Dokładnie tak jest. Ale po co Ci kreowanie światłem, skoro z cienia możesz wyciągnąć 5EV. Próbowałem się dopytać @Zdebik 'a co miał na myśli, ale cóż...


    Skoro to Twoja sprawa, to co chciałeś osiągnąć, pisząc tak bezpośrednio o oświetleniu które zastosowałem konkretnie do tej sesji, porównując do tego co i czym byś Ty zrobił ? (pomijam kwestie, że chyba dalej nie dotarło że ciągle pisałeś o bs, zamiast o sesji)
    Szczerze mówiąc sam mam mieszane uczucia, już kilka razy powiedziałem sobie, że przestaję tutaj wrzucać swoje zdjęcia, ale z drugiej nieraz konstruktywne i merytoryczne komentarze bardzo mi pomogły i doprowadziły do korekt, które przyniosły dobry efekt. Natomiast doskonale rozumiem @kurczeblade - mimo, że nie do końca akceptuję ton jego wypowiedzi - ale ma on bardzo dużo racji. Każdy autor ma prawo do swojej wizji i warto, aby komentujący także to uszanowali. I świętym prawem autora jest bronić swojej wizji, tłumaczyć ją - nawet, jeśli innym wydaje się nie do końca trafiona, albo "oni zrobiliby to inaczej". Nie mam takiej alergii na to stwierdzenie jak Kurczak, ale spotkałem się ostatnio z komentarzami, po których też ręce mi opadły. Bo ktoś nie potrafił zrozumieć, że cień na twarzy był moim zamierzeniem, a nie - jak usilnie paru komentujących mi usiłowało udowodnić - mojego niechlujstwa, niedbalstwa i tego, że miałem czas i mogłem zrobić "porządne" zdjęcia, a nie zrobiłem i w zasadzie to do kosza, bo zdjęcia się zupełnie nie bronią. Akurat jest jakieś grono osób - w tym i Kurczeblade - które przykładają się do sesji, wkładają w to dużo wysiłku i zaangażowania i to po prostu widać na zdjęciach, że reprezentują pewien poziom - a to, czy efekt się podoba czy nie - to już może być przedmiotem dyskusji. Natomiast popularne jest narzucanie innym swojego zdania - a gdy autor śmie zaprotestować i bronić swojego pomysłu - jest odbierane jako nieskromność, brak pokory i oczekiwanie tylko i wyłącznie na zachwyty - i standardowym tekstem jest to, że jak nie potrafisz przyjąć krytyki to idź po lajki na FB. I często wyjeżdżają z takimi tekstami osoby o dorobku fotograficznym - także na tym forum - bardzo skromnym delikatnie mówiąc. Może jak nie wrzucasz zdjęć to uszanuj przynajmniej tych, którzy mają odwagę i chęć swoje prace zaprezentować i doceń już samo to. Bardzo cenię komentarze @fafniak, @Wujot czy @bombel, dlatego, że są po prostu - często do bólu, ale - merytoryczne i naprawdę można z nich skorzystać. Natomiast prawem autora jest samodzielnie podjąć decyzję, czy wskazówki przyjmie i zastosuje, czy nie - i wydaje mi się, że odsądzanie go od czci i wiary za to, że jednak chce pozostać przy swojej koncepcji jest po prostu słabe.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    To nie pierwszy temat w którym na krytykę reagujesz pianą. W sumie to wygląda tak, za pokazanie się z samym aparatem nic by nie zapłacili więc zabrałeś dwa speedlighty - i jest na bogato.
    Zadałem Ci grzecznie pytania, bo chciałem żebyś się odniósł do tego co napisałeś, a Ty:

    "Kopanie z koniem"
    "reagujesz pianą"
    "Nic by nie zapłacili"
    "i jest na bogato"
    "zabrałeś dwa speedlighty"
    "To moja sprawa"

    @Zdebik czy Ty czytasz to co piszesz ? Zieje od Ciebie zawiść, proponuję wziąć dwa głębokie wdechy, i się uspokoić przed kolejnym dotknięciem klawiatury, przy którym wciąż mam nadzieję że jednak odpowiesz mi na pytania które wcześniej zadałem, ale już bez takich zaczepek personalnych w moją stronę.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 21-12-2018 o 01:03

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    To nie pierwszy temat w którym na krytykę reagujesz pianą. W sumie to wygląda tak, za pokazanie się z samym aparatem nic by nie zapłacili więc zabrałeś dwa speedlighty - i jest na bogato.
    Nie, stary, wygląda na to, że ty kompletnie nie wiesz do czego służy i jak się posługiwać światłem błyskowym i że popisujesz się tutaj swoja kompletną ignorancją.

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Marika
    By anita_wlo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 21:58
  2. [ Portret ] Marika
    By areekw in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 03:04
  3. [ Portret ] Marika
    By emet_b in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 11:19
  4. [ Portret ] Marika
    By catintheflat in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 14:21
  5. [ Reportaż ] A oto Marika :-)
    By Zaziel in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2006, 18:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •