Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Exclamation Foto Miesiąca SpecEdv2 - foto roku. Pomysły, sugestie, propozycje.

    Skoro wyszedł pomysł, Nadszyszkownik też nie ma nic przeciwko...


    I. Czas.
    Luty. 28 dni na głosowanie.

    II. Kategorie.
    Sześć:
    1.) Architektura,
    2.) Krajobraz,
    3.) Przyroda,
    4.) Technika,
    5.) Ludzie,
    6.) Inne. (jeśli będzie na tyle)

    III. Zgłoszenia.
    No i tu czekam na sugestie.
    Planowałem brać z poprzednich edycji foto m-ca.
    Powiedzmy po 3 zdjęcia z każdej kategorii, z zachowaniem zasady 1użytkownik/1miesiąc/1kategoria, żeby uniknąć przypadku zgłoszenia dwóch zdjęć jednego użytkownika z jednego miesiąca.
    Przykład: użytkownik "półlitra" zajął w którymś miesiącu miejsca I oraz III. Oba zdjęciami ptaków. Do kategorii Przyroda trafia zdjęcie z I miejsca użytkownika "półlitra" i zdjęcie z miejsca IV, lub dalszego, jeśli zajdzie taka potrzeba.
    Przykład 2: użytkownik "10m" zajął w którymś miesiącu miejsca I oraz III. Jedno portretem, drugie krajobrazem. Do kategorii Ludzie i Krajobraz trafia po jednym zdjęciu użytkownika "10m" i dwa z dalszych miejsc.

    Chyba, że chcecie sami zgłaszać?

    IV. Zdjęcia, Które Zniknęły.
    Będę pisał PW do autorów, o reupload. Użytkownik, który sam to zauważy, może wysłać PW do mnie/moda z linkiem. Jednocześnie przypominam, że mam uprawnienia tylko do działu foto m-ca. Jak chcecie podmienić zdjęcia w galerii, to do Moderatorów zapraszam.

    V. Głosy.
    Niezależnie od liczby zgłoszonych zdjęć. Trzy na kategorię.

    VI. Dogrywka.
    Nie wiem, sugestie?

    VII. Wątek "dozbieraniowy".
    Co powiecie na dodatkowy wątek, w którym można by było jeszcze parę zdjęć zgłosić?
    Pomysł: Wątek zgłoszeniowy (2 zdjęcia x 6 kategorii= maksymalnie 12 zdjęć do zgłoszenia) 15 grudnia do 14 stycznia. 15.01-31.01 głosowanie w formie ankiety. Powiedzmy dwa zdjęcia z każdej kategorii trafiają do głównego głosowania.


    VIII. Sugestie.
    A od tego, to już Wy jesteście.

    Prosiłbym o komentarze w tej formie, z nr. Łatwiej to do kupy pozbierać będzie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W celach konsultacji, @Dune (jako prowodyr) @madebyzosiek (jako były Kierownik-Prowadzący) @PiKa (jako Kierownik-Reanimator) @Jacek_Z (jako Nadszyszkownik)

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A także Koledzy Kierownicy Zabaw Sąsiednich (byli i obecni): @siemalysy,
    @crusiek, @Dex, @spiritus, @thekrycha, @Czarna_Offca. (jeśli tu zagląda. Awatarek Dexa i pewna scena z Hotel Transylwania pozwalają domyśleć się jej losu. )
    No i oczywiście cała reszta.


    Dopisek 2.02.19:
    Jest i nagroda:
    Licencja na program Machinery.



    No i wystartowało:
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...-Roku-Przyroda
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...-Cz%C5%82owiek
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...Roku-Krajobraz
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...-Roku-Technika
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...afia-Roku-Inne
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...u-Architektura
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 02-02-2019 o 15:19
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #2
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 165

    Domyślnie

    Ja @Czarna_Offca nic nie zrobiłem. Chciała iść w świat to poszła

    Co do zabawy, daj mi to na spokojnie przeczytać i przejrzeć drugi wątek

  3. #3

    Domyślnie

    Do rzeczy, dla mnie:

    I - ok,
    II - ok,
    III - ok, po 3 zdjęcia z każdej kategorii z danego miesiąca; zastanawiam się, czy słuszna jest zasada, że z danego miesiąca w danej kategorii tylko jedno zdjęcie danego autora; rozumiem, że chodzi o szersze spektrum autorów, a z drugiej można bronić stanowiska, że priorytetem powinna być jakość zdjęć, na które będziemy głosowali; nie potrafię rozstrzygnąć tej kwestii;
    IV - ok,
    V - ok, więcej to chyba nie, a jeśli ktoś chce mniej, to może oddać mniej głosów ...
    VI - bez dogrywki ?
    VII - baaaaardzo dobry pomysł; może 3 zdjęcia (taki prawie 13. dogrywkowy miesiąc) ? trzeba będzie uważać, czy w dogrywce nie pojawią się zdjęcia, które brały już udziału w zabawie, bo rozumiem, że będą one wykluczone.

  4. #4

    Domyślnie

    @Dune dzięki za opinię.
    Ad III.
    Wybrałbym wtedy zdjęcie, które najwięcej głosów w danej edycji dostało. I tak będzie kilka zdjęć od jednego autora, bo się niektórzy Mistrzowie (a co, zasługują) regularnie w każdej edycji pojawiają.

    Ad VII.
    Wykluczenie zdjęć powtarzających się w dorzutce (bardziej niż dogrywka pasuje) rozumie się samo przez się.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    AleCoTyOdeMnieChceszDzisiajTutajTy? ;P

    1 -Tak
    2- Tak
    3
    - Opcja pierwsza TAK
    - Opcja druga TAK
    - E tam, myśmy się już nazgłaszali
    4 - Uzyskanie aktualnej linki - TAK.
    5. Myślę, że procedura ilości możliwych głosów od ilości prac dobrze się spisywała, zawsze można oddać mniej.
    6. Ja bym nie dawał dogrywki, ew 1-2 dni, nie wiem, może na przykład jak jest remis wygrywa praca z większą ilością różnicy głosów w stosunku do kolejnych miejsc z danej miesiączki, w której brała udział (być może trzeba by uwzględnić ilość głosujących i przesłanych prac w stosunku do ilości głosów do rozdzielenia ) ? Czy tam jakoś podobnie
    7. Dozbieranko robił bym tylko dla kategorii, która ma mało prac.
    8. jak coś wymyślę, to Tobie napiszę
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #6

    Domyślnie

    Krecik, dzięki za opinię.
    Z 3ma głosami będzie, myślę, łatwiej dogrywki uniknąć.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Zacząłeś tak: czas - luty. A co będziesz robił w styczniu?

    Nie da sie obsadzić sensowną ilościa prac tych 6 kategorii. Krajobrazy i przyroda oczywiście tak, ale portret, architektura czy technika - tego jest co kot napłakał.nad iloma zdjęciami robić głosowanie?
    Chyba jednak trzeba wyjśc mocno poza fotogarfie miesiąca. Może wziąć to co jest w foto miesiąca ale i ogłosić zbieranie zdjęć, które by miały uzupełnić poszczególne kategorie. Może dac ogłoszenie w 6-ciu działach?, tam zbierać, jak w The best? Zbierać w styczniu. Połączyć.

    Może w przyszłym roku pomyślec o innej fotografii miesiąca. tzn np prowadzący zabawę może wskazać ... 20 zdjęć? Albo w ogóle ilość bez ograniczeń? I wtedy będzie z czego wybierać.

    Uprawnieniami sie nie martw. Gdzie potrzebujesz?

  8. #8

    Domyślnie

    Jacek w styczniu to będę głosowanie na grudzień prowadził. I tą dozbiórkę.
    A co do uprawnień. Na tą chwilę to tylko w foto miesiąca. Może w dziale foto, jeśli ktoś chciałby te zniknięte zdjęcia uzupełnić, a moda pod ręką nie będzie.

    Wysłane gołompem przy użyciu katapulty
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    Nikt jeszcze nic nie dopisze?
    Jeśli większości to pasuje, sobota-niedziela wrzuciłbym wątek "dozbiórkowy".
    Tylko pytanie, czy na wszystkie kategorie, czy tylko na te, w których najmniej zdjęć będzie.
    I pytanie nr 2. Co z Aktem? Znajdzie się wystarczająca ilość zdjęć, szczególnie po odejściu mackarona?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Dozbiórkowe zrób wszędzie.
    Akt pomijamy, bo publikowanie i głosowanie może być wtedy tylko w dziale akt, czyli inaczej niż reszta. Stąd akt będzie kategoria poszkodowaną
    Jak chcesz zrobić, dać to wszystko tutaj? Czyli w zdjęciach miesiąca, czy chcesz to zrobić w każdym dziale, jak było w The best? To wtedy może byc kategoria akt, ale osobna, bo głosowanie musi byc wtedy w akcie, a głosowanie w kategorii ludzie będzie gdzie indziej.

    Uprawnienia to nie problem.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 22-10-2016, 19:28
  2. Zapytaj Experta Foto z Foto Team Sony RADOM 1.12.2009
    By alfa100 in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 17:01
  3. Działalność foto - jakieś pomysły?
    By MarviN in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-04-2007, 11:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •