Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    @OjTamie przeczytałem. Działaj


    Aktu by chyba nawet nie było jak łyknąc bo ani razu żadne zdjęcie nie było, bo nie mogło, zgłoszone i nie wiem jak byś to chciał ruszyć

  2. #12

    Domyślnie

    Kategorii w dziale foto jest więcej niż padło w tym wątku. Więc tutaj głosowania. W dziale foto można by osobno akt zrobić.

    Wysłane gołompem przy użyciu katapulty
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Odpuszczamy akt. Albo wszystkie głosowania w działach zdjęciowych (to jedyna opcja by był akt), albo wszystkie głosowania tutaj i aktu brak.

    Jedna uwaga. Kategorii w działach zdjęciowych jest więcej, fakt, ale to pozorny problem. Bo mozna to zrobić tam, używając (tak robiono w the best też), że ten sam wątek jest w kilku działach, bo są przekierowania. Czyli zakłada się wątek z kategorią LUDZIE w dziale glamour, przekierowuje go na portret, przekierowuje na foto okolicznosciową i albumową. I jest wtedy jeden wątek, jedna ankieta na 3 forach.

  4. #14

    Domyślnie

    Czyli podsumowując:
    6 kategorii.
    Akt nie.
    Wątek dozbiórkowy tak. Z głosowaniem?
    Zrobię głosowania tutaj, w dziale foto się wątki zrobi i pomęczy jakiegoś moda o przyklejenie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    (…)
    Wątek dozbiórkowy tak. Z głosowaniem?
    (…)
    No właśnie. Jeśli z głosowaniem, to - zgodnie ze słusznymi sugestiami Jacka_Z - do puli powinny wejść więcej niż 2-3 zdjęcia z działu. Dotyczy to zwłaszcza działów mniej licznie reprezentowanych w dotychczasowych edycjach. Żeby zachować równe traktowanie, mzd należałoby takie samo rozwiązanie zachować dla pozostałych działów (krajobraz, przyroda).

    Kwestia przemyślenia czy przewidzieć limit zdjęć wyłonionych w ramach głosowania przy dozbiórce, czy też przyjąć, że w głosowaniu na zdjęcie roku uczestniczą wszystkie zdjęcia zgłoszone w dozbiórce oraz najlepsze z poszczególnych edycji Fotografii miesiąca.

    Jeszcze jedna kwestia przyszła mi do głowy - czy w ramach dozbiórki będzie można zgłaszać tylko zdjęcia publikowane na Forum w tym roku, czy też będzie można zaproponować także własne zdjęcia (po jednym na dział) zrobione w tym roku, ale niepublikowane dotychczas na Forum ? Ta ostatnia możliwość stanowiłaby element zapożyczony z "The Best of", przez co Fotografia roku byłaby połączeniem obu wymienionych zabaw.

    Generalnie jestem za takim rozwiązaniem, które zapewni dużą liczbę zdjęć do głosowania.
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 14-12-2018 o 18:36

  6. #16

    Domyślnie

    Samych zdjęć z foto m-ca trochę będzie.

    Co do dozbiórki, może uzależnić od ilości? Do iluśtam- głosowania brak. Powyżej iluśtam- głosowanie jest.
    A w sprawie zgłaszania- myślę, że tylko te już na forum opublikowane.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #17

    Domyślnie

    To teraz trzeba ustalić "ilość", od której głosowania nie będzie

  8. #18

    Domyślnie

    Myślę, że na tą chwilę nie ma co ustalać.
    Jest czas.
    I wątek na grudzień, psia krew.
    /Audycja zawierała lokowanie produktu/
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    ...do puli powinny wejść więcej niż 2-3 zdjęcia z działu. Dotyczy to zwłaszcza działów mniej licznie reprezentowanych w dotychczasowych edycjach. Żeby zachować równe traktowanie, mzd należałoby takie samo rozwiązanie zachować dla pozostałych działów (krajobraz, przyroda).

    Kwestia przemyślenia czy przewidzieć limit zdjęć wyłonionych w ramach głosowania przy dozbiórce, czy też przyjąć, że w głosowaniu na zdjęcie roku uczestniczą wszystkie zdjęcia zgłoszone w dozbiórce oraz najlepsze z poszczególnych edycji Fotografii miesiąca.

    Jeszcze jedna kwestia przyszła mi do głowy - czy w ramach dozbiórki będzie można zgłaszać tylko zdjęcia publikowane na Forum w tym roku,

    Generalnie jestem za takim rozwiązaniem, które zapewni dużą liczbę zdjęć do głosowania.
    Popieram to co zostawiłem z Twojego wpisu.

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Samych zdjęć z foto m-ca trochę będzie.

    Co do dozbiórki, może uzależnić od ilości? Do iluśtam- głosowania brak. Powyżej iluśtam- głosowanie jest..
    Ile chcemy mieć zdjęć danych finalnie pod głosowania. Jestem za większa ilościa zdjęć. Należy złozyć opcje najbardziej pechową (tzn możliwą teoretycznie), że 12 razy w roku mógł wygrac np krajobraz, czyli w głosowani na zdjęcie roku mamy po 12 zdjęć w 6 działach, czyli 72 (lub więcej)

    Musisz rozeznać temat ile będzie i to z podziałem na działy. Bo tak błądzimy. Co to znaczy najlepsze z edycji? 1, 3, 5 czy jeszcze inna ilość?
    Jakie foty będą brane z fotografii miesiąca? Zwycięskich mamy 12, pierwsze 3 - to już 36, pierwsze 5 - to 60. Do 72 brakuje. Ile z nich to dajmy na to architektura? To ważne, bo jak ma byc np w dziale 12 zdjęć, a architektury nie było nic, tzn że musimy dozbierać 12 zdjęć architektury.

    Robi się trochę dziwnie, bo będą pierw głosowania nad zdjęciami z dozbiórki i one zostana dodane do tych z foto miesiąca i ponownie głosowane.
    Może być sytuacja, że w jakimś dziale będa tylko zdjęcia z dozbiórki. Będą 2x głosowane?

    Policz różne opcje ile będzie zdjęć z foto miesiąca i w jakich działach mamy dużo fot, a w jakich mało. Konkretnie.
    Zrób sobie katalog ze zdjęciami nr 1, kolejny ze zdjęciami z miejsc 2 i 3, potem z miejscami 4 i 5. To man ułatwi ocenę co mamy, a czego i ile brakuje.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-12-2018 o 00:36

  10. #20

    Domyślnie

    @OjTam - dobrze rozumiem zasady ogłoszone już w działach - można dorzucić do dozbiurki 24 zdjęcia z dowolnej kategorii ? Po południu wrzucę trochę zdjęć z Architektury, muszę tylko sprawdzić czy nie zakwalifikowały się na udział ze względu na uczestnictwo w Fotografii miesiąca.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 22-10-2016, 19:28
  2. Zapytaj Experta Foto z Foto Team Sony RADOM 1.12.2009
    By alfa100 in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 17:01
  3. Działalność foto - jakieś pomysły?
    By MarviN in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-04-2007, 11:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •