Close

Strona 15 z 698 PierwszyPierwszy ... 513141516172565115515 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 6976
  1. #141
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    O zmiennie platformy to można mówić gdybyś kupił komputer z procesorem AMR czy IBM Power.
    Nie bardzo bo mamy platforme Intel Core i AMD Zen, o braku platformy można by pisać wtedy jakby zamiennie te procesory pasowały do płyt głównych, a tak nie jest ponieważ każda z firm buduje swoja platformę.
    Ale ok nie ma się co kłócić bo różnie można sobie to nazywać i chyba nie ma jakiś reguł.

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie bardzo bo mamy platforme Intel Core i AMD Zen, o braku platformy można by pisać wtedy jakby zamiennie te procesory pasowały do płyt głównych, a tak nie jest ponieważ każda z firm buduje swoja platformę.
    Ale ok nie ma się co kłócić bo różnie można sobie to nazywać i chyba nie ma jakiś reguł.
    Do tych samych płyt głównych to nie pasują nawet procesory Intela z kolejnych generacji Core więc jakby tak liczyć to w sam Intelu byłoby kilka platform dla samego i7
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #143

    Domyślnie

    Wlasnie to jest piekne w Intelu i jego polityce. Co wychodzi nowa generacja procesorow to trzeba zmieniac plyte.
    I czasami ktos zmieni jednak na AMD. Konkurencja to zdrowa rzecz.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #144

    Domyślnie

    Only Intel...

  5. #145

    Domyślnie

    Zaobserwowałem wyższa temp karty graficznej w Wiedzminie. Do tej pory temp max była w okolicach 70 stopni. Czasami 71... Zazwyczaj około 68-70.
    Wczoraj widziałem nawet 77 :/ w karcie graficznej mam ustawiona krzywa wentylatorów przeze mnie. Nie wiem, ale podskoczyla temp max o jakieś 5-7 stopni.
    Czemu?
    Karta nie jest podkręcana.
    Zwiekszylem prędkość obrotów na karcie graficznej oraz wentylatorów poprzez BIOS. pomogło spadły do 72.
    Dziwna sprawa.
    Temp procesora moim zdaniem bardzo dobre jakieś 48-60 stopni. Zazwyczaj okolice 55. Także jak na grę to chyba bardzo dobre temp CPU. Gorzej z temp GPU po podkręcanie CPU he
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #146
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie kwestia tego że zmieniła się cyrkulacja w budzie.

  7. #147

    Domyślnie

    Zwiekszylem obroty wentylatorów karty graficznej i teraz już jest głośno...
    Coś jeszcze pokombinuje ale to pewnie nic nie da
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #148
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wiatrownik od cpu dmucha na tył budy bo różnie to bywa ?
    Jak masz dobre ciche chłodzenie na cpu to ono robi największą robotę w budzie, nie ograniczaj go swoimi pomysłami, niech działa samo.
    Nie zakłucaj cyrkulacji w budzie bocznymi i górnymi wiatrakami, dwa od przodu wdmuchujące, jeden na tyle plus cpu i gpu dmucha na wylot, możesz sobie jednego śledzia przy gpu wywalić żeby nadmiar powietrza wychodził.
    Czujnik temperatury w budzie powinieneś mieć to by ci dało rozeznanie.

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wiatrownik od cpu dmucha na tył budy bo różnie to bywa ?
    Jak masz dobre ciche chłodzenie na cpu to ono robi największą robotę w budzie, nie ograniczaj go swoimi pomysłami, niech działa samo.
    Nie zakłucaj cyrkulacji w budzie bocznymi i górnymi wiatrakami, dwa od przodu wdmuchujące, jeden na tyle plus cpu i gpu dmucha na wylot, możesz sobie jednego śledzia przy gpu wywalić żeby nadmiar powietrza wychodził.
    Czujnik temperatury w budzie powinieneś mieć to by ci dało rozeznanie.
    W bios gdy bawię się krzywą wentylatorów to reagują wszystkie 3 wentylatory które mam w budzie oprócz wentylatorow dark rocka oraz karty graficznej.
    Karta graficzna wydmuchuje powietrze na dół, prosto na zasilacz. Ale te powietrze powinien mi wydmuchiwac wentylator który jest skierowany na tył obudowy na dole obudowy, jeden śledź pod GPU jest wylamany. Pozostałe 2 wentylatorki, nad CPU na suficie obudowy oraz za CPU wydmuchujacy powietrze poza obudowę.
    Myślę że mam dobrze ustawione wentylatorki. W Zalman mam jeszcze 2 małe boczne wentylatorki ale ich nie używam, mają podłączenie stara wtyczkę MOLEX i nie da się sterować ich prędkością, kręcą się zawsze ze stałą prędkością.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #150

    Domyślnie

    Mikołaj trochę z opóźnieniem...
    Nowa buda jedzie
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 15 z 698 PierwszyPierwszy ... 513141516172565115515 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •