Close

Strona 287 z 697 PierwszyPierwszy ... 187237277285286287288289297337387 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 861 do 2 870 z 6969
  1. #2861

    Domyślnie

    Bardziej mnie interesuje to pod pozycjonowanie i jakie są różnice w stosunku do dźwięku puszczanego z kart bo te za każdym razem słyszałem.

  2. #2862

    Domyślnie

    Ech, kiedyś to była walka. Dobra karta dźwiękowa z własnym prockiem odciazala procesor dzięki czemu gry chodziły szybciej, teraz to wymyślacie
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #2863

    Domyślnie

    Nic nie mów, ja do dziś myślałem że dobra muzyczna robi różnice. A teraz mnie mocno zaskoczyły te informacje i mają nawet sens. Tylko pojawia się milion pytań i mam nadzieje że koledzy odpowiedzą albo dadzą jakiś artykuł gdzie będę mógł o tym poczytać.

  4. #2864
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Żeby coś doradzić w tej materii potrzeba więcej informacji

    Wszystko sprowadza się do tego jakie mamy głośniki:
    1. głośniki stereo pasywne
    2. zestaw 2.1 5.1 itp pasywne
    3. głośniki aktywne
    4. zestaw 2.1 5.1 itp aktywny
    ( aktywne czyli posiadające wzmacniacz )

    Do tego kwestia jakie posiadamy wejścia bo może być:
    1. analog
    2. cyfra
    ( cyfrowe optyczne lub prądowe coax )

    No i jeszcze kwestia DD/DTS, coś to nam musi dekodować:
    1. komputer/karta
    2. wzmacniacz/amplituner
    3. wbudowany w zestaw głośników

    Teraz widzicie że możliwości sporo ale najprostsze i dające najlepsze rezultaty w jakości to tak jak wałkuję od wielu postów, wyjście cyfrowe na płycie głównej > amplituner lub aktywne głośniki, koniec i nie ma się co tu zastanawiać poza tym że najsłabszym ogniwem w tym zestawie jest oczywiście głośnik i jaki tam wzmacniacz/dac wciśnięto, no i oczywiście nie zapominajmy że ważne jest źródło czyli jakieś mp3, youtuby, spotify itd.

  5. #2865

    Domyślnie

    W kwestii dźwięku stanąłem mniej więcej na tym samym etapie co Ty 90s

    Moje stare pierdziawki 5.1 od creative'a służyły mi lata, wraz z SB najpierw audigy, potem xifi ale stery przestały współpracować już nawet moddowane, no i się na realtek wbudowanego przeniosłem, a z nimi lekko nie ma

    Nawet bym pokombinował z cyfrowym wyjściem ale w mojej budce z soobwooferem tylko analog.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #2866

    Domyślnie

    Ja parę lat temu przeszedłem z karty wewnętrznej na zewnętrznego DACa ("czyli karty muzycznej zewnętrznej") i głosniki aktywne.
    Dośc miałem dziwnego szumu podczas montowania audio i słyszenia pracy HDD w głośnikach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200601_070809765.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	1,68 MB
ID:	39991
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200601_070821171.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	1,90 MB
ID:	39992
    I nie sądzę abym wrócił do zintegrowanych elementów

  7. #2867

    Domyślnie

    @crusiek mi świat runął i nie wiem czy nie pisać o zwrot towarów z ostatnich 10 lat)
    A tak serio to wczoraj też sobie trochę o kartach poczytałem i nigdzie nie trafiłem nawet na wzmianki o takim rozwiązaniu.
    Z lekka czuje się oszukany tym wszystkim.
    @koesh dzięki wielkie za wałkowanie tematu i cierpliwość oraz wybacz moje wątpliwości i masę pytań.
    Ale mam jeszcze kilka
    W takim układzie nie trzeba sterowników instalować ?
    Jak wykrywa win taki układ, tzn co jest w panelu audio ?
    Są jakieś opcje ustawień i zarządzania?
    Każda nowa płyta ma takie wyjście?

    Taki śledź wyglada na groszowe sprawy a kabel też drogi nie jest. Z tego co doczytałem to optyk obsługuje zwykle DTS do 7.1 wyższe standardy potrzebują już większych transferów danych i coax jest już potrzebny.

  8. #2868

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    najprostsze i dające najlepsze rezultaty w jakości to tak jak wałkuję od wielu postów, wyjście cyfrowe na płycie głównej > amplituner lub aktywne głośniki, koniec i nie ma się co tu zastanawiać
    Szkoda, że w tych swoich autorytatywnych wypowiedziach zapominasz o najważniejszej kwestii- to co polecasz jest "najlepsze" wg. Ciebie. Nigdy w życiu bym się nie zgodził na to rozwiązanie. To jest ciągle zwykła proteza i propozycja w stylu "zamienił stryjek...". Ja bym zaczął od wymiany głośników na inną markę, bo niewykluczone, że dźwięk tej marki może mu nie odpowiadać. Nic nie wspominał o żadnych zakłóceniach, więc być może wyjście analogowe jest dla niego wystarczające. Ja na prawdę doradzam, by sprzęt audio kupować przede wszystkim po możliwości odsłuchu, a nie po tym jak wygląda czy jaką ma specyfikację. @sokolnik planuje zakup TV, a te obecne w większości mają WiFi, gniazda cyfrowe, YT oraz serwisy muzyczne. Do tego wszystkiego nie jest potrzebny komp. Ale być może do grania będzie chciał podłączyć TV z kompem poprzez HDMI... Może w końcu decydując się na wygodne siedzenie przed dużym ekranem warto pójść w "pełnoprawny" dźwięk jaki oferuje wzmacniacz (bez różnicy czy stereo czy KD) wraz z normalnej wielkości kolumną? Nie namawiam, ale szukając znacznego przeskoku w dźwięku warto się nad tym zastanowić, bo koszt nie jest wielki. Zostawić przy kompie obecne pierdziawki a do TV kupić coś sensownego... Ja przy kompie mam tanie Creative za 100 zł. Bo na serio słuchając muzyki czy oglądając film wolę mieć z tego większą frajdę...


    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    optyk obsługuje zwykle DTS do 7.1 wyższe standardy potrzebują już większych transferów danych i coax jest już potrzebny.
    Powiedz mi ile tak na prawdę masz w swojej kolekcji ścieżek nagranych z tyloma kanałami? Czy masz sprzęt do odtworzenia 8 kanałów?

  9. #2869

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Powiedz mi ile tak na prawdę masz w swojej kolekcji ścieżek nagranych z tyloma kanałami? Czy masz sprzęt do odtworzenia 8 kanałów?
    Chodzi o pozycjonowanie w grach nie słuchanie muzyki. Sprzęt mam zgodny z THX i DTS 96/24 5.1 oraz własnie DTS.2.5 7.1
    Stąd pytam o te opcje konfiguracji, sterowniki itd. Dla mnie to istotniejsze aby poprawić jeszcze precyzję lub mieć możliwość ustawień.
    Do muzyki to mi stereo w zupełności wystarcza.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 01-06-2020 o 10:06

  10. #2870

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Chodzi o pozycjonowanie w grach nie słuchanie muzyki. Sprzęt mam zgodny z THX i DTS 96/24 5.1 oraz własnie DTS.2.5 7.1
    Stąd pytam o te opcje konfiguracji, sterowniki itd. Dla mnie to istotniejsze aby poprawić jeszcze precyzję lub mieć możliwość ustawień.
    Do muzyki to mi stereo w zupełności wystarcza.
    Nie wiem czy się rozumiemy. Pytam czy masz 8 głośników?

Strona 287 z 697 PierwszyPierwszy ... 187237277285286287288289297337387 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •