Close

Strona 166 z 698 PierwszyPierwszy ... 66116156164165166167168176216266666 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 651 do 1 660 z 6976
  1. #1651

    Domyślnie

    Ale przyciski zostana na miejscu, spokojnie. Chyba zauwazules te szpary miedzy nimi a blacha topu?
    Obadaj temat, bo mozna by zdjac top. Wyciac prostokacik, dac mesha (taka siateczke bys kupil jak masz na froncie po bokach) na minimum 3/4 dlugosci i zamontowac na powrot. Wyobraz sobie ze tam na gorze tych kratek/zeberek wentylacyjnych nie ma. Tylko jest taka siatka jak z przodu konczaca sie jakies 10 cm przed przyciskami/przednia krawedzia obudowy.

    Tylko musisz sobie odpowiedziec na pewne pytanie
    Albo masz pewne zdolnosci mechaniczne, albo nie. Bo to trzeba zaplanowac, wymierzyc i precyzyjnie wykonac. I zeby to wygladalo estetycznie.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 21-09-2019 o 22:24
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #1652

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Albo masz pewne zdolnosci mechaniczne, albo nie. Bo to trzeba zaplanowac, wymierzyc wykonac i zeby to wygladalo estetycznie.
    Nie takie rzeczy się robiło

    Majsterkowanie i rozwalanie to moja druga natura

    ale ja nie mam czasu na takie MODY!
    trzeba by było wyciąć dziure estetycznie nie mam narzędzi, musiałbym komuś to zlecić + zrobić taką tackę nalepiej na magnesy jakieś malutkie na której byłą by siatka/filtr przeciwkurzowy

    CHociaż najprościej by było, ODKRĘCIĆ TOP jeśli się da, zrobić dziury i zapomnieć o temacie. Zrobić 2 x 6 dziur i tyle




    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zrobić takie dziury i już, nawet bez siatek przeciwkurzowych, bo ja jak wyłączam kompa to przykrywam bo "folią" taką, to chyba worek od monitora NEC żeby się nie kurzyło mi nic na kompa

    Projekt na dziury już mam

    Wyjąłbym płytę całą oraz GPU i można wiercić dziury od góry i to by było najlepsze rozwiązanie, podejrzewam, że bardzo mocno poprawiające odpływ powietrza poza obudowę
    Dziur można porobić więcej, pomiędzy tymi dużymi można zrobić mniejsze dziurki.
    Filtr by się przydał jakiś przeciwkurzowy, nie zaszkodzi kupić jakąś siateczkę i przykleić od spodu
    ale hola hola !
    TOP pewnie jest wyciszany matą... to dziury w macie też można zrobić

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez-nazwy-1.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	31054
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #1653

    Domyślnie

    Przez dziury bedzie gorsza wentylacja niz przez wyciety prostokat. Akurat ten prostokat moglby isc jak te kropki, znaczy na takiej mniej wiecej powierzchni albo ciut wiekszej. Same dziury sa obrzydliwe.
    Po za tym jakbys wiercil dziury bez demontazu TOPu to blacha sie brzydko wygnie.
    Zdjac TOP (polozyc na desce), wyciac prostokat, zalozyc siateczke i jakis tam filtr przeciwkurzowy dopasowac, na krawedz po wycieciu jakas uszczelka badz tasma led zeby ja zamaskowac i wsio. Jesli siatka bedzie od spodu.
    Ale TOP musi wrocic na miejsce bo widze, ze zespala kontrukcje niejako.

    A taki majterkowicz to nie posiada w domu szlifierki katowej?

    Jakbys robil, to pamietaj-delikatnie.

    P.S
    Dobra, zostaw to bo popsujesz obudowe.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 21-09-2019 o 22:58
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #1654

    Domyślnie

    Problemy z biosem na płycie MSI, model najwyższy, Godlike. Dziwne.
    https://youtu.be/XdxyTWSeRx4

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #1655

    Domyślnie

    Nie chce wycinać wielkiej prostokątnej dziury na topie i pozbywać się maty wyciszającej.
    10 czy 15 dziur o wiele wiele poprawiły by odprowadzania ciepłego powietrza z obudowy.
    Dobre wiertło do metalu i jazda ha
    Bez rozkrecania budy, wycinania, spawania, klejenia ha szybkie diury pod AiO i robię OC procesora na 5 GHz!

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #1656

    Domyślnie

    Albo maty albo przewiew. Dziury sa obrzydliwe. To jak taki wies tuning w samochodzie typu "Łapy Pudziana" na masce i spoiler z napisem quatro do Passata. Po za tym jak bedziesz wiercil i naciskal to blacha sie jeszcze barddziej obrzydliwie wygnie. A pomyslales jak pieknie bedzie wygladac krawedz tej dziury bez czarnej farby.
    I TERAZ NAJWAZNIEJSZE. Jesli chcesz cos robic to tylko i wylacznie na zdemontowanym topie zeby opilki metalu nie dostaly ci sie do srodka kompa.
    Ciekawe czy takie opilki metalu moga zrobic zwarcie na karcie grafiki albo co bedzie jak je zasilacz zassie do srodka...

    Tylko ze zdjetym topem lezacym elegancko na rownej desce. A potem go wyplukac pare razy pod prysznicem i jeszcze na stacji benzynowej kompresorem przedmuchac zeby sie opilkow pozbyc i jeszcze raz wyplukac.
    Po za tym wydaje mi sie prostsze zdjecie topu niz rozkladac caly komp.

    Wez ty kup moze jednak ta Noctue bo sobie obudowe zniszczysz lub oszpecisz lub jedno i drugie.

    P.S
    Zwroc uwage na porownanie obudowa przewiewna vs wyciszana.
    Zobacz o co mi chodzi na gorze tej bialej przewiewnej obudowy.
    A i zwroc uwage kolo 8 minuty o ile procesor ma wyzsza temperature w wyciszanej budzie z gorszym przeplywem powietrza. 4-8 stopni moze byc nawet!!!
    Chciales kompa potwora i go krecic i wszystko krecic, to tutaj wyciszana obudowa z matami wygluszjacymi i ograniczonym przeplywem powietrza niezbyt pasuje.
    Chcesz max wydajnej cyrkulacji, to potrzeba radykalniejszych krokow niz pare dziurek.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 22-09-2019 o 00:15
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #1657

    Domyślnie

    Akurat zazwyczaj ja wolę praktykę niż estetykę dziurek widzieć nie będę, a temp CPU tak
    Dlatego dziury na top by mi nie przeszkadzały albo jakieś wygięcia. Kupiłem taka budę i teraz nie wiem, nigdy jakoś specjalnie nie planowałem AiO. Jednak dziś są inne okoliczności
    Noctua NH D15 + 2 wentylatory to dopłata jakiś 350 zł. Dopłata do samego AiO to 400 zł praktycznie a jeszcze ile zabawy z jakimiś dziurami na TOP. Dziury są do zrobienia ale ja nie mam czasu na takie mody. Rozbieranie, obudowy, podzespołów itp.
    Skończy się pewnie na kupnie Noctua i robieniu huraganu w budzie. Bez kupowania wentylatorów to w ogóle, dopłacam 130 zł i mam Noctua ale pomysł mam taki by te wentyle na NhD15 zamienić na wentylatory Industriale które są czarne a nie w kolorze brązowej kooopy. Najlepiej odrazu a nie kiedyś, bo kiedyś to zawsze inne wydatki będą. Teraz mam 300 zł na ten cel, wolałbym za dużo niedokladać, najlepiej wcale, do tych 300 które mam na dopłatę do chłodzenia.
    GWARANCJA chyba 5 lat, wentylatory Industriale 6 lat. A AiO to się może pompa popsuć, węże rozszczelnić, woda wylać, zapowietrzyć itp. Płyn ten traci swoje właściwości. Chłodzenie powietrzne wystarczy na dłużej. I podejrzewam że będzie lepiej niż na DR4PRO, pytanie jaką pastę kupić by nie było powtórki z rozgrywki typu wrzery, grudy, rysy.

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #1658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    (.....) i mam Noctua (....)I podejrzewam że będzie lepiej niż na DR4PRO, pytanie jaką pastę kupić by nie było powtórki z rozgrywki typu wrzery, grudy, rysy.
    Bedzie w 95% tak samo
    Juz ci dawalem ten filmik, ale wyparles go z pamieci.

    Tysiace osob na swiecie stosuje ta paste Thermal Grizzly Kryonaut i sie nia jaraja i nie maja zadnych wzerow. To nie pasta ci "zniszczyla" podstawke chlodzenia.

    Taa, praktyke przedkladasz nad estetyke. To po co kupiles obudowe z oknem, i przezywasz wentylatory od Noctua, ze sa w kolorze kupy?
    Ta obudowa jest wyciszana i nastawiona na kulture pracy komputera glownie. I jak chcesz AiO z wydajnoscia na maksa to zaczynaja sie lekkie schody...

    A kupuj co ty tam chcesz. Tylko nie mysl ze ta Noctua da jakas mega roznice vs DR4Pro.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 22-09-2019 o 01:50
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #1659
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakieś 6 lat temu kupiłem pastę Arctic w dużej szczykawie, wtedy była ich najdroższa bo chyba coś 20zł kosztowała i do tej pory ją używam, a zestawy ostatnio były składane na tej paście od SilentiumPC i jest super, nigdy mi do głowy nie przyszło żeby się rozczulać nad pastami, byle nie był to jakiś zwykły silikon albo jakieś wynalazki ostatnie z metalami "ciekłymi".

    Noctua nie jest w kolorze kupy dziecka po zjedzeniu banana tylko ma kolor cappuccino robionego w pobliżu koloseum

  10. #1660

    Domyślnie

    W pracy używamy pasty termoprzewodzącej na bazie srebra. Nie jest tania, bo 1-gramowa tubka kosztuje około 12 euro, ale w przemyśle maritime sprawdza się dobrze.

Strona 166 z 698 PierwszyPierwszy ... 66116156164165166167168176216266666 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •