Close

Strona 292 z 697 PierwszyPierwszy ... 192242282290291292293294302342392 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 911 do 2 920 z 6969
  1. #2911

    Domyślnie

    Oba DA i DTS:X z tego co piszą ludzie to dostajesz efekt przestrzenności na słuchawkach stereo. Ponoć działa to bardzo dobrze.

  2. #2912

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Dlaczego? temat czysto z kompem związany. Człowiek zatrzymał się na latach 90 z tym tematem a tu tyle nowinek
    Więc co wyczytałem to Dolby Atmos na słuchawki jest płatny i jest to efekt symulowany i chyba najlepiej działa na zwykłych stereo. Udało mi się odpalić przez głośniki 5.1 i dźwięk był mocno pomieszany pomiędzy kanałami co chyba normalne skoro było stereo tylko.

    DTS:X zero różnicy nic nie zauważyłem ale tutaj ponownie pewnie na stereo słuchawkach byłaby jakaś różnica.
    Na głośnikach wszystko jak w typowym 5.1 Test dźwięku działał poprawnie.

    Sony wypuściło słuchawki 9.1 z dekoderem? MDR-HW700DS
    https://www.amazon.co.uk/Sony-MDR-HW...1135708&sr=8-2

    Opinie też są różne, nawet spotkałem się z takimi że stereo wypada lepiej. Ale jak na razie tylko taki zestaw znalazłem co wspiera fizycznie wszystkie te nowe systemy.

    Ogólnie wygląda na to aby mieć fajną bańkę pod pozycjonowanie to trzeba obstawić cały pokój głośnikami bo konstrukcja słuchawek wyklucza pewne kierunki. Chyba że przez kościec będą nam dźwięk puszczać

    Tak czy owak pewnie jak wyjdą nowe konsole to te systemy zostaną bardziej rozreklamowane. A i gdzieś obiło mi się o oczy że jeszcze nowszy system jest już opracowywany.
    Aż się boje transferów

    Jak ktoś może to niech sprawdzi te systemy na stereo i da znać jakie miał wrażenia.
    Zwykłe stereo potrafi zagrać z tyłu i z każdej strony praktycznie. Te wynalazki 9.1 bym odpuścił.

  3. #2913

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Zwykłe stereo potrafi zagrać z tyłu i z każdej strony praktycznie. Te wynalazki 9.1 bym odpuścił.
    Pewnie że potrafi. Ale jedno nie zastąpi drugiego...

  4. #2914
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    @koesh, jeśli polegasz tylko na domysłach to proszę, odpuść... Zapodajesz jakieś filmiki Dolby Digital 2.0...
    Ale pytanie czy działa czy nie, bo masz dolby atmos tam przecież.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Zwykłe stereo potrafi zagrać z tyłu i z każdej strony praktycznie. Te wynalazki 9.1 bym odpuścił.
    Zgadza się, kwestia źródła i nie trzeba nic symulować, chociaż efekt przestrzennego pozycjonowania sceny muzycznej w stereo tez można nazwać symulowaniem ale nie jest to dokładnie to samo oczywiście.

  5. #2915

    Domyślnie

    Się przypomniało jak znajomy kupił merca za bańkę i chcąc pochwalić się zamontowanym audio, zamiast muzyki puścił płytę demo xD, na której był min dźwięk śmigłowca xD
    Co kto lubi, ale MZ ostatnie strony mocno krindżowe.

  6. #2916

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale pytanie czy działa czy nie, bo masz dolby atmos tam przecie.
    Film bedzie działał wszedzie, nawet na telefonach.

  7. #2917

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Zwykłe stereo potrafi zagrać z tyłu i z każdej strony praktycznie. Te wynalazki 9.1 bym odpuścił.
    Janę, nawet nie myślę nad takimi słuchawkami. W tym DA chodzi o dołożenie wysokości, sam latam na słuchawkach 7,1 i tam głośniki są rozmieszczone 2 u góry, 2 na dole i jeden centralnie.
    Odczułem znaczną poprawę w stosunku do poprzedniego zestawy którym było samo stereo, tak podczas latania jak i w samych wynikach.
    Też słychać wysokości ale pewnie nie aż takie kąty jakie oferuje Atmos ale tu i tak trzeba byłoby mieć zestaw kolumn oraz odbijać dźwięk od sufitu a nie słuchawki.

    Znając maniaków symulatorów to pewnie jak poszukam to znajdę kogoś kto ma tak zrobione albo gra w mercedesie za milion)
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 03-06-2020 o 11:34

  8. #2918

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Janę, nawet nie myślę nad takimi słuchawkami. W tym DA chodzi o dołożenie wysokości, sam latam na słuchawkach 7,1 i tam głośniki są rozmieszczone 2 u góry, 2 na dole i jeden centralnie.
    Odczułem znaczną poprawę w stosunku do poprzedniego zestawy którym było samo stereo, tak podczas latania jak i w samych wynikach.
    Też słychać wysokości ale pewnie nie aż takie kąty jakie oferuje Atmos ale tu i tak trzeba byłoby mieć zestaw kolumn oraz odbijać dźwięk od sufitu a nie słuchawki.

    Znając maniaków symulatorów to pewnie jak poszukam to znajdę kogoś kto ma tak zrobione albo gra w mercedesie za milion)
    A w czym latasz? Pamietam, że w trybie symulacji tanie HD-330 nieraz uratowały mi tyłek.

  9. #2919

    Domyślnie

    Teraz na logitech G935 przedtem AKG k550. Ogólnie chciałem coś jeszcze poprawić w pozycjonowaniu ale wygląda że nie bardzo jest jak.

  10. #2920

Strona 292 z 697 PierwszyPierwszy ... 192242282290291292293294302342392 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •