Close

Strona 159 z 698 PierwszyPierwszy ... 59109149157158159160161169209259659 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 581 do 1 590 z 6976
  1. #1581

    Domyślnie

    Też mnie to zaciekawiło, mail prosto z serwisu BQ. Jakiś gościu ale co on tam robi, nie wiem.

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #1582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Brawo MSI, kolejny bios. .
    Jaki znowu kolejny ? Pierwszy oficjalny z AGESA ABBA.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #1583

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Jaki znowu kolejny ? Pierwszy oficjalny z AGESA ABBA.
    Dokładnie, parę dni niż u konkurencji

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #1584
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i jak tam poszło, śmiga wszystko ładnie na tym nowym AGESA ?

  5. #1585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No i jak tam poszło, śmiga wszystko ładnie na tym nowym AGESA ?
    Dziś nie aktualizowałem biosu do nowej agesy, czekam na opinie użytkowników msi
    Wczoraj aktualizowałem, komp działa super

    Wysłane z mojego Hułałeja

    Już podobno nowa Agesa jedzie bo zostały wykryte błędy pcie

    - - - - kolejny post - - - - - -

    ABBA to jeszcze nic, podobno już szykuję się kolejna AGESSA

    The issue to address the AER errors has been provided to our motherboard partners in the form of an Ageesa update. This new Ageesa update was not included in the recently released ABBA update, however i would still recommend you update to the latest BIOS which includes the ABBA update. The new Ageesa which contains a fix for the AER errors you experience has been provided to our motherboard partners and will become available in the near future via a BIOS update. I do not have information as to when this update will be made available by your motherboard manufacturer, so i recommend checking their website periodically for additional BIOS updates.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #1586

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Takim tokiem myślenia na co 12 rdzeni jak różnica miedzy osiem i dwanaście jest aptekarska ?
    3600MHz daje kopniaka jeszcze, to powyżej zaczynają być różnice malutkie, pamiętajmy tez że często porównania wyglądają tak że podnosząc zegar podnoszą takty co powoduje że wyniki się zacierają.
    Te kostki microna co masz mają chodzić bez problemu na XMP 3200MHz ustawione zegar na 3600MHz, nawet na gównianych płytach za 250zł od gigabyte ludzie to ustawiają, na Asus to samo, MSI przed spieprzeniem BIOS tez chodziły.
    Problemy na tych kościach zaczynają się dopiero przy wyższych zegarach ale i tak rekordy robili powyżej 4000MHz.

    Trzy zestawy z gigabyte elite b450 z tymi kośćmi chodzą na 3600, sprawdzane wspomnianym memtest i żadnych zwiech nie ma, u mnie od chyba maja tez chodzą te kostki bez żadnych kombinacji, nic nie ustawiałem i nie poprawiałem, zwyczajnie XMP 3200 i zmiana MHz.
    Micron E-die to było odkrycie lata i wielu co wywalało sporo kasy na samsung B-Die przesiadało się na te tańsze kostki bo za 300zł 2x8GB chodzące na 3600MHz CL16 było i jest super.
    w sieci masz sporo testów dla różnych konfiguracji i ze wszystkich wynika że o 3200 warto powalczyć o wyższe nie koniecznie, więcej daje obsadzenie wszystkich 4 banków ale tu mostki nie wyrabiają i nie zaciśniesz timingów. Moje na 3600 cl16 przechodzą wszystkie testy, nic się nie wysypuje ale sporadycznie pojawiają się dziwne eventy czego nie ma na ustawieniach fabrycznych. Procesory przy wysokim OC też się trzymają tylko osiągi coś nie rosną a czasem nawet maleją.

    sokolnik co ty masz za płytę ? do mojej średnio wychodzi 1 na miesiąc... a ty masz chyba 2 dziennie.
    Ostatnio edytowane przez cycus14 ; 19-09-2019 o 23:05

  7. #1587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    w sieci masz sporo testów dla różnych konfiguracji i ze wszystkich wynika że o 3200 warto powalczyć o wyższe nie koniecznie, więcej daje obsadzenie wszystkich 4 banków ale tu mostki nie wyrabiają i nie zaciśniesz timingów. Moje na 3600 cl16 przechodzą wszystkie testy, nic się nie wysypuje ale sporadycznie pojawiają się dziwne eventy czego nie ma na ustawieniach fabrycznych. Procesory przy wysokim OC też się trzymają tylko osiągi coś nie rosną a czasem nawet maleją.

    Na 1800x/2700x nie miałem żadnych problemów na 3700x coś grymasiło ale do ogarnięcia. Według mnie sokolnik ma coś zryte z konfiguracją, przerabiałem różne biosy i z żadnym nie miałem problemów.
    Ale co mam zryte z konfiguracją? Konfiguracja BIOS?
    DZIWNE bo mi gra się wyłącza i wywala na pulpit po 5 min gry, nie ma Bluescreena jak to zazwyczaj działa. 3200 i można grać godzinami
    Szkoda że nie sprawdzałem 3600 na poprzednich 2och biosach...dzis byłby pogląd na 3 biosy a nie 1.
    Kolejny bios, ten dzisiejszy najnowszy ABBA to dla mnie zagadka. Niech inni testują ja potrzebuje w wekeend sprawnego kompa, w przyszłym tygodniu też potrzebny... I kolejny weekend też ha i kolejny też he
    A mnie jeszcze czeka zdejmowanie box... Tym bardziej się stresuję, że zrobię jak znajomy... Zdjął chłodzenie razem z chłodzeniem boxowym... Ehhh ciężka sprawa mnie wtedy czeka... Podobno trzeba dobrze proca wygrzać, wtedy pasta tak nie klei. Prawda to? Czyli co? Włączyć grę... Renderowanie jednocześnie i tak po 20 min zabrać się za zdejmowanie boxa?
    Może się wkoncu coś wyjaśni z BQ... i w przyszłym tygodniu będzie finał reklamacji.

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #1588
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    w sieci masz sporo testów...
    Generalnie dla gier lepsze niskie takty niż mega wyśrubowane MHz, w programach użytkowych zazwyczaj robotę robią MHz i jest różnica między 3200 i 3600 zwłaszcza na Ryzen jeśli program wykorzystuje dobrze wszystkie rdzenie i wątki, łatwo to zmierzyć w renderingu.
    Druga sprawa to nie polecam walczyć o 3600MHz tylko polecam pamięci, które chodzą na 3600MHz gratis bez ruszania ustawień napięcia i taktów.
    Te pamięci na płytach B450 gigabyte aorus elite, pro, x, m jak i na MSI tomahawk i podobnych z bios pre3xxx też chodzą na 3600, problemy mają Asusy, Asrock i MSI z nowym bios, tyle wiem.

  9. #1589

    Domyślnie

    tia... https://www.youtube.com/watch?v=xdz1hRKzPqk

    na wielu forach masz różnej maści testy i niektóre różnice są tak duże że trudno je zauważyć. Szkoda czasu i kasy na takie pierdoły.

    Oba czynniki wypływają na przepustowość pamięci, poczytaj o specyfikacji GDDR i pomysł dlaczego tam poszli w zegary nie timingi, zwłaszcza że to pamięć bardziej "wielowątkowa" (mówić kolokwialnie) i sensowniej było iść w timingi które znacznie poprawiają wymianę informacji między gpu

    BTW: po co ta głupia przepychanka ? i po co dżinnie generujecie 2-3 strony skoro koledze wszystko chodzi (tylko ma dziwne dropy :P)
    Ostatnio edytowane przez cycus14 ; 20-09-2019 o 00:17

  10. #1590
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie sugeruj się grami.

Strona 159 z 698 PierwszyPierwszy ... 59109149157158159160161169209259659 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •