Close

Strona 697 z 697 PierwszyPierwszy ... 197597647687695696697
Pokaż wyniki od 6 961 do 6 969 z 6969
  1. #6961

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Ciekawa klasyfikacja. Ilość monitorów powala.
    Tylko ten sprzęt u m_a_g-a jakiś chyba bardziej klasowy, niż te twoje składaki.
    wiesz o tym, że każdy buduje swoje kompy/stanowiska pod siebie ja miesiąc temu nie planowałem 2go ultrawide 34" tak wyszło i jedyna opcja to właśnie jeden nad drugim... i nie chciałem już VA kupować tylko coś na IPS, zakrzywionego... lepszego ale jednocześnie nie chciałem OLEDa... bo OLED nie dla mnie i budżet sporo większy a tak w dobrej cenie kupiłem 2 monitory LG i żona zadowolona bo pracuje w 99% zdalnie
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #6962

    Domyślnie

    Jeszcze trzeciego monitora 34" brakuje na sufit i będziesz miał prawie świat wirtualny 3d. Do tego rozkładany fotel i gotowe. Wiesz jaka to wygoda? Walniesz sobie browara, wyciągniesz się na rozłożonym fotelu, to ten na suficie będzie idealny.
    Tylko ta porządna kalibracja by się jeszcze przydała żeby żadnych kolorowych wizji i odjazdów nie było.
    Jacek

  3. #6963

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Jeszcze trzeciego monitora 34" brakuje na sufit i będziesz miał prawie świat wirtualny 3d. Do tego rozkładany fotel i gotowe. Wiesz jaka to wygoda? Walniesz sobie browara, wyciągniesz się na rozłożonym fotelu, to ten na suficie będzie idealny.
    Tylko ta porządna kalibracja by się jeszcze przydała żeby żadnych kolorowych wizji i odjazdów nie było.
    już bez przesady, to co mam to już jest LUX
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 25-02-2024 o 19:17
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #6964

    Domyślnie

    @JK, nie wiem w czym problem z wieloma monitorami - moim zdaniem do pracy zestaw z dwoma ekranami bardzo pomaga. Mam na myśli prace biurowe typu maile / arkusze kalkulacyjne / inne aplikacje SAS czy ERP, bo do obróbki zdjęć moim zdaniem wystarczy jeden monitor i drugi do niczego mi się nie przydaje.
    Są tu tacy (w tym i ja) dla których fotografia to hobby a nie zawód i tak też budują swoje zestawy komputerowe, gdzie ten drugi monitor jest do pracy zawodowej a nie do zdjęć. W każdym razie ten drugi monitor w obróbce zdjęć na pewno nie przeszkadza

    A co do kalibracji - wiesz, mam mieszane uczucia. To znaczy jasne, ważne jest aby monitor poprawnie oddawał kolory, z drugiej strony nie ma co popadać w skrajności. Długie lata używałem kalibrowanego monitora "color critical" czyli tego NEC'a PA311D którego widzisz na moim drugim zdjęciu obecnie podpiętego pod PC. Miałem wielkie obawy przed przesiadką na "budżetowe" Apple Studio Display, ale okazało się że... nie ma różnicy. Albo ja w każdym razie jej nie widzę, bo pewnie dla specjalistycznego sprzętu jakaś tam różnica na pewno będzie, ale czy dla ludzkiego oka?

    Zresztą tak naprawdę to wszystko już traci znaczenie bo 99% odbiorców zdjęć ogląda je na zupełnie nieskalibrowanych monitorach lub na tabletach i innych smartfonach, gdzie kolory są automatycznie zmieniane i upiększane... tak że ten tego.
    W moim przypadku staram się poprawnie zarządzać kolorem ze względu na wydruki wyłącznie.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  5. #6965

    Domyślnie

    Ależ to oczywiste, że kilka monitorów naraz może się przydać. Sam mam podłączone dwa (jeden w poziomie, a drugi w pionie). To się oczywiście przydaje i często jest wygodne, ale powinno to wynikać z jakiegoś pomysłu, a nie z tego, że jakiś dodatkowy monitor gdzieś się trafił. Kilka lat temu miałem dwa PC-ty ustawione obok siebie z trzema monitorami, przy czym ten środkowy był w zależności od potrzeb łączony z jednym, z drugim lub z oboma PC-mi po połowie (tak też można). Nawet odpowiedni przełącznik kupiłem. Tyle, że to nie było przypadkowe, ale wynikało z realnych potrzeb związanych z pracą. Natomiast kolega ma chyba tylko pomysł, żeby to jakoś połączyć, ustawić na biurku i mieć. Choć może się mylę.

    Co do kalibracji. Tu nie chodzi o to, kto na czym te zdjęcia ogląda. To mnie mało obchodzi. Ale jeśli otwieram jedno zdjęcie na dwóch różnych monitorach (czy komputerach) do tego razem z miniaturami, to bym chciał żeby wyglądały tak samo. Kalibratory to nie są jakieś super drogie sprzęty, a jak się wybiera wszystkie monitory z tej samej stajni i na dodatek nie budżetowe tylko dość dobre, to kalibracja nie jest żadnym problemem. Ja mam monitory NEC i SpectraView. Kalibracja wszystkiego zajmuje kilkadziesiąt minut i jest po sprawie. Jak się to powtórzy raz do roku, to wszystko gra. Do tego mam wybrany notebook Dell-a, na którym tylko "poprawiam" ewentualne "rozjazdy". Zrobiłem odpowiedni profil i wystarczy. Ale jak ktoś woli działać inaczej, to jego sprawa. Ja lubię mieć porządek. Efekty takiego działania są proste. Nie ma problemów z wydrukami. Nie ma problemów z firmą, która mi robi większe formaty, nie ma problemów z wydawnictwami (ulotki, albumy i takie tam). A jak muszę się wymienić plikami, z kimś kto też ma sprzęty skalibrowane, to obaj wiemy, o czym mówimy.
    Jacek

  6. #6966

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    ..powinno to wynikać z jakiegoś pomysłu, a nie z tego, że jakiś dodatkowy monitor gdzieś się trafił. Kilka lat temu miałem dwa PC-ty ustawione obok siebie z trzema monitorami, przy czym ten środkowy był w zależności od potrzeb łączony z jednym, z drugim lub z oboma PC-mi po połowie (tak też można). Nawet odpowiedni przełącznik kupiłem. Tyle, że to nie było przypadkowe, ale wynikało z realnych potrzeb związanych z pracą. Natomiast kolega ma chyba tylko pomysł, żeby to jakoś połączyć, ustawić na biurku i mieć. Choć może się mylę.
    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Co do kalibracji. Tu nie chodzi o to, kto na czym te zdjęcia ogląda. To mnie mało obchodzi. Ale jeśli otwieram jedno zdjęcie na dwóch różnych monitorach (czy komputerach) do tego razem z miniaturami, to bym chciał żeby wyglądały tak samo. Kalibratory to nie są jakieś super drogie sprzęty, a jak się wybiera wszystkie monitory z tej samej stajni i na dodatek nie budżetowe tylko dość dobre, to kalibracja nie jest żadnym problemem. Ja mam monitory NEC i SpectraView. Kalibracja wszystkiego zajmuje kilkadziesiąt minut i jest po sprawie. Jak się to powtórzy raz do roku, to wszystko gra. Do tego mam wybrany notebook Dell-a, na którym tylko "poprawiam" ewentualne "rozjazdy". Zrobiłem odpowiedni profil i wystarczy. Ale jak ktoś woli działać inaczej, to jego sprawa. Ja lubię mieć porządek. Efekty takiego działania są proste. Nie ma problemów z wydrukami. Nie ma problemów z firmą, która mi robi większe formaty, nie ma problemów z wydawnictwami (ulotki, albumy i takie tam). A jak muszę się wymienić plikami, z kimś kto też ma sprzęty skalibrowane, to obaj wiemy, o czym mówimy.
    Mam takie samo zdanie w tej sprawie. Trzymam w garażu kilka całkiem dobrych ale już niepotrzebnych monitorów właśnie z tego powodu, że nie pasują do koncepcji, a nie będę ich podłączał tylko dlatego że mam.
    Sprzedałbym, ale dwa raz sprzedałem monitor na eBay i kupujący mnie oszukał (twierdził że otrzymał uszkodzony sprzęt, musiałem zwrócić pieniądze a monitora z powrotem nie otrzymałem) więc teraz trzymam i wydaję rodzinie / znajomym.
    Jeżeli mam mieć dwa lub więcej monitorów podłączonych jednocześnie to dla mnie muszą być identyczne, aby profil kolorów, DPI, i wszytko inne było takie samo. Nie ma nic bardziej wkurzającego jak się przeniesie okienko z jednego ekranu na drugi i wszystko wygląda inaczej
    Z tym że nie wiem i nie oceniam czym kierował się kolega @sokolnik takim a nie innym ustawienie swojego sprzętu, skoro jemu tak pasuje to pozostaje tylko się cieszyć.

    Masz rację z tym co piszesz o wymianie się zdjęciami z osobami które mają poprawnie skalibrowany sprzęt czy też firmami od wydruków, bo to sama przyjemność kiedy wiadomo że wszyscy patrzą się na to samo.
    Niestety, to nieliczna grupa na wymarciu chociaż pozostaje mieć nadzieję że jak długo ludzie będą drukować zdjęcia poprawne zarządzenie kolorem nie zaginie
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 25-02-2024 o 21:06
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  7. #6967

    Domyślnie

    ja nie drukuje już zdjęć a te które wywołuję w labie są dla mnie i wychodzą super - serio nie potrzeba do tego skalibrowanego EIZO za 20 000 zł
    moje zdjęcia trafiają na FB oraz po prostu do rodzinnej biblioteczki

    Górny AOC był naprawiany, nie wiadomo ile podziała... oby jak najdłużej... jego kolory są słabe VS ten LG oraz NEC i po prostu będzie tam głównie YT czy TV... a do excela/jakiś programów w pracy zdalnej nada się bardzo (3440x1440)

    I taki był pro prostu zamysł

    NEC stary jest
    AOC udało się naprawić to dalej jest a jak go kupowałem ponad 3 lata temu nie chciałem wydawać4 tyś na zakrzywiony 34" monitor na IPSie życie to sztuka kompromisów i ich akceptacji
    LG jest jako że napaliłem się na nowy UW gdyby AOCa nie naprawił serwis ale naprawił i dlatego mam 2 x UW + NEC

    - - - - kolejny post - - - - - -
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 25-02-2024 o 22:04
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #6968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    ja nie drukuje już zdjęć a te które wywołuję w labie są dla mnie i wychodzą super - serio nie potrzeba do tego skalibrowanego EIZO za 20 000 zł
    No to drukujesz, bo o tym tu piszemy. W labie teraz drukują zdjęcia Wywoływać to można było kiedyś z aparatów analogowych.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  9. #6969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    No to drukujesz, bo o tym tu piszemy.
    no drukuje 20 zdjęć rocznie może albo z paru lat 100 zdjęć i wyszło super
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 697 z 697 PierwszyPierwszy ... 197597647687695696697

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •