Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Benchmark szybkości Photoshopa w automatycznym retuszu A.I. Retouch4me – sprawdźcie swoje komputery

    Tworzę ranking, w którym będzie można sprawdzić ile się zyska na wymianie komputera albo karty graficznej, robiąc automatyczną obróbkę wtyczkami Retouch4me. Zrobiłem akcję, która automatyzuje procedurę testową. Wymagany jest Photoshop z wtyczką R4m DodgeBurn, ale to ta najpopularniejsza, więc dużo osób tutaj ją ma. Benchmark jest zrobiony wg. procedury jaką deweloperzy R4m testują sprzęt, wiec wyniki można porównywać z tymi, jakie oni udostępniają. Niestety jest tam dużo braków, stąd moja potrzeba zrobienia tego na dużo większą skalę. Tutaj jest 2-minutowe wyjaśnienie, wraz z linkiem do akcji testującej:



    A to są oficjalne wyniki:



    W przeciwieństwie do większości benchmarków, dane z tego testu bezpośrednio przekładają się na realną pracę – jak jakaś karta graficzna wypada dużo szybciej, to po zmianie na nią komputer, dostanie tak dużego kopa w Retouch4me, jak wynika z tego testu.

    Dajcie znać co wam wyszło i na jakim komputerze. Na socialach zebrałem już sporo wyników, ale czym więcej, tym lepiej. W ciągu tygodnia powinna z tego powstać solidna baza danych. Dzięki temu dużo łatwiej będzie dobrać komponenty do komputera, bez niepotrzebnego przepłacania.
    Ostatnio edytowane przez skinny500 ; 22-03-2024 o 17:42

  2. #2

    Domyślnie

    Fajny pomysł z zestawieniem, w wolnej chwili skuszę się na test.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #3

    Domyślnie

    Skąd wziąć tą wtyczkę R4m DodgeBurn?

  4. #4

    Domyślnie

    To benchmark dla osób, które już ją mają. Na stronie producenta można pobrać demo, ale benchmark z nim nie zadziała.

    Tu jest mój reflink z rabatem: https://t.voland.studio/r4m
    A tu analiza większości wtyczek: https://thomasvoland.com/blog/automa...je-retouch4me/

  5. #5

    Domyślnie

    Tak właśnie ostatnio zastanawiałem się nad zmianą obecnej 3080 Suprim X, za którą zapłaciłem swego czasu tyle, że aż szkoda było mi sprzedawać używkę obecnie za prawie 1/3 ceny. Pojawiły się jednak wersje super, które zaczęły mnie trochę kusić. Nawet ta 4070 Super wygląda już sensownie.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #6

    Domyślnie

    4070 Super robi wynik prawdopodobnie ok. 10 sekund na takiej samej konfiguracji sprzętowej, gdzie 3090 robi trochę ponad 12s. 3080 też 12s, przy czym z 3080 mam tylko jeden wynik, ten oficjalny, a one często są szybsze niż średnia, więc bardzo by mi się przydał twój wynik na tej Suprim X. Natomiast pod względem R4m dziś nie ma sensu zmieniać, chyba że chcesz też grać. Możliwe, że w innych zastosowaniach AI w fotografii będą większe różnice między GPU, ale to sprawdzę dopiero jak porządnie wytestuję sprzety pod R4m.
    Ostatnio edytowane przez skinny500 ; 23-03-2024 o 15:42

  7. #7

    Domyślnie

    Robocza wersja strony z wszystkimi wynikami benchmarku GPU w Photoshopie już istnieje: https://thomasvoland.com/r4m
    Są w niej uśrednione wyniki wraz z tabelą z rozróżnieniem na czasy oficjalne i od użytkowników. Potrzeba więcej danych, wiec testujcie swoje komputery jak możecie i linkujcie znajomym, którzy mają R4m.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    4070 Super robi wynik prawdopodobnie ok. 10 sekund na takiej samej konfiguracji sprzętowej, gdzie 3090 robi trochę ponad 12s. 3080 też 12s, przy czym z 3080 mam tylko jeden wynik, ten oficjalny, a one często są szybsze niż średnia, więc bardzo by mi się przydał twój wynik na tej Suprim X. Natomiast pod względem R4m dziś nie ma sensu zmieniać, chyba że chcesz też grać. Możliwe, że w innych zastosowaniach AI w fotografii będą większe różnice między GPU, ale to sprawdzę dopiero jak porządnie wytestuję sprzety pod R4m.
    Nie gram w ogóle na komputerze, jak już gram to włączam PS5.
    Mi wyszło 13,2s, więc o 1s dłużej od oficjalnego. W tle coś się ściągało poprzez przeglądarkę, może miało jakiś mały wpływ. Na spokojnie sprawdzę to jeszcze raz

    Chodzi mi ta 4070 super po głowie, bo robi trochę lepszą robotę przy mniejszej mocy. Do tego podoba mi się Founders Edition, to by było coś innego po Suprim X.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 24-03-2024 o 14:04
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #9

    Domyślnie

    Ja wziąłem RTX4070 Super ze względu na gwarancję, bo w mojej 3090 się skończyła, encoder AV1 który w VR będzie używany non stop i DLS3.5. Wydajność niemal identyczna z tą jaką miałem na poprzedniej karcie, przez wspomniane ulepszenia, zyskuję na jakości obrazu w grach. Kupowałem ją, jak jeszcze byłem przekonany, że Mac Studio ma wydajność lepszą od 4080 i że wszystko poza graniem zrobię na Macu jak wyjdzie z M3 Max/Ultra, no ale okazało się, że wynik benchmarku był bardzo błędny i stąd moja krucjata, żeby zrobić ten ranking GPU pod R4m ?

    4070 Super jest rewelacyjnie wyceniona, bo dużo taniej niż Super Ti, a w stosunku do niższych i tańszych serii daje ogromnego kopa wydajności. Natomiast w PL chyba już takiej dobrej ceny nie ma. Ja kupiłem Asusa w wersji OC za 600 USD na amerykańskim Amazonie – z wysyłką do Tajlandii i podatkami wyszedł mnie 650 USD. A zależało mi na Asusie, ze względu na to jak się przykładają do PCB. Jak umiesz wymienić nie dopłacając wiele, to warto. Natomiast jakbym wiedział, że wymiana na Maca Studio nie ma aż tyle sensu, to może bym pomyślał nad jakimś topowym GPU. Z drugiej strony, 4070S działa już na tyle szybko, że raczej różnice by to robiło osobom obrabiającym wsadowo tysiące zdjęć, a nie mnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Ja wziąłem RTX4070 Super ze względu na gwarancję, bo w mojej 3090 się skończyła, encoder AV1 który w VR będzie używany non stop i DLS3.5. Wydajność niemal identyczna z tą jaką miałem na poprzedniej karcie, przez wspomniane ulepszenia, zyskuję na jakości obrazu w grach. Kupowałem ją, jak jeszcze byłem przekonany, że Mac Studio ma wydajność lepszą od 4080 i że wszystko poza graniem zrobię na Macu jak wyjdzie z M3 Max/Ultra, no ale okazało się, że wynik benchmarku był bardzo błędny i stąd moja krucjata, żeby zrobić ten ranking GPU pod R4m ?

    4070 Super jest rewelacyjnie wyceniona, bo dużo taniej niż Super Ti, a w stosunku do niższych i tańszych serii daje ogromnego kopa wydajności. Natomiast w PL chyba już takiej dobrej ceny nie ma. Ja kupiłem Asusa w wersji OC za 600 USD na amerykańskim Amazonie – z wysyłką do Tajlandii i podatkami wyszedł mnie 650 USD. A zależało mi na Asusie, ze względu na to jak się przykładają do PCB. Jak umiesz wymienić nie dopłacając wiele, to warto. Natomiast jakbym wiedział, że wymiana na Maca Studio nie ma aż tyle sensu, to może bym pomyślał nad jakimś topowym GPU. Z drugiej strony, 4070S działa już na tyle szybko, że raczej różnice by to robiło osobom obrabiającym wsadowo tysiące zdjęć, a nie mnie.
    Czyli masz teraz 4070 Super Na razie rozeznam się w modelach, ale ze względu na design pasuje mi ta FE.
    Drugi test pokazał 12,7s. W tygodniu powinienem przeinstalować system, teraz chwilowo mam na zwykłym zabałaganionym lekko SSD po wymianie procesora na 5900x. Muszę zrobić porządek na NVMe i znowu na nim postawić system. Sam jestem ciekawy czy coś to zmieni.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 24-03-2024 o 21:34
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Łączenie zdjęc z automatycznym skalowaniem
    By Strus in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 09:54
  2. Klient swoje a serwis swoje
    By remnaj in forum Serwis
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-10-2010, 08:30
  3. problem z automatycznym ustawianiem ostorości
    By panizdolu in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 21:29
  4. D90 - problem z automatycznym balansem bieli
    By Kąś in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 07:11
  5. Test D50 na benchmark.pl
    By McSimus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2006, 11:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •