Close

Strona 624 z 698 PierwszyPierwszy ... 124524574614622623624625626634674 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 231 do 6 240 z 6976
  1. #6231

    Domyślnie

    Dziś nic "ciekawego" się z dyskiem nie działo, więc na próbę puściłem nagrywanie filmu z TV. 1TB danych, półtorej godziny zapisu non stop i Korsarz dał radę. Ani jednej zwiechy. Cuda...
    Ale tak czy owak, chciałbym w tym tygodniu jakiegoś zmiennika dla niego zamówić. Bo na poważniejszych rzeczach nie mam zamiaru liczyć na to, czy się uda czy nie...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	screen avi.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	324,2 KB
ID:	64036
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  2. #6232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    (...) jest na rynku już jakiś czas ale czasami można dorwać jeszcze Corsair MP510, który w wersjach 2TB jest nadal jednym z lepszych dysków.
    Tu chyba ta sama sytuacja co z moim starym dyskiem, gdzie Corsair gwarantował zapis 1600 TB, a padło po 564 TB. Przypuszczam, że gdzieś po drodze mocno zeszli z parametrami, a dalej chwalą się starymi. Cytat z 2020 roku z jednego z for o tym MP510:
    "Bestia już nie jest bestią, już nie taka szybka i nie taka wytrzymała. Corsair po cichutku parę miesięcy temu wprowadził rewizję B dysku. Nie jest na kościach Toshiby tylko Microna. TBW w przypadku wersji 960 GB spadło dramatycznie z 1700 do...700TBW. IOPSy na odczycie spadły z 610tyś do...280 tyś."
    Strach coś kupować..
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  3. #6233
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    W zasadzie o każdym dysku można w sieci znaleźć skrajne opinie. Stąd moje pytanie w tym temacie. Np. o tych WD Blue SN570 pierwsze, co trafiłem, to problemy gościa, który robił instalki na kilkudziesięciu komputerach jednocześnie. I na kilkunastu mu się wszystko wywalało. Okazało się, że wyłącznie na tych WD 570. Ponoć te dyski nie lubią się z prockami Intela (Intel rekomenduje WD Black). Nie mają pamięci podręcznej - nie wiem, czy ma to większy wpływ przy zadaniach, które dla niego szykuję? Nie wiem... Ciężka sprawa. Tym bardziej, że dysk do zastosowań nietypowych - czyli zarzynanie go ogromnymi plikami ładowanymi w trybie ciągłym np. przez godzinę czasu. O temperatury się nie boję. Mam na stanie chłodzenie Icy Box IB-M2HSF-702 - ponoć potrafi zbić temperaturę z 70 stopni do 40... Jeszcze go nie testowałem.
    Sam nie wiem... Mam złącze prędkości x3, więc logicznym jest kupno lepszego wolniejszego dysku niż kupować na wyrost dysk pod magistralę x4, której nie wykorzystam. Jedno wiem na pewno. Żadnego dysku na kościach QLC. Corsair gwarantował zapis 1600 TB, a padło po 564 (przynajmniej tyle pokazuje mi w aplikacji Corsair SSD Toolbox).
    Zacząłem się nawet zastanawiać, czy nie postawić w macierzy dwóch klasycznych dysków SSD pod SATA. Ale, raz, boję się, że nie podołam tematowi. Dwa, nie mam pewności, czy transfer danych będzie wystarczający i jednak nie będzie klatkować...
    Do takich zastosowań są produkowane konkretne modele dysków. Np. WD RED. Mam takie w NAS który obsługuje również monitoring. Pracują non stop 24h na dobę od 2018 roku i ani jednej zwiechy czy bad sectora.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #6234

    Domyślnie

    Kupiłeś dysk QLC, który zwyczajnie został zajechany, nie patrz na parametry jakie podają bo przy QLC to nie ma sensu, może kiedyś jak pojawią się kości pamięci QLC w nowej technologii, ja jednak tego nigdy nie kupię bo wiem jak to pada masowo.
    Co do sprawdzania konkretnych modeli to tak jak pisałem musimy wszystko sprawdzać, podmiany kontrolera, kastrowanie z pamięci podręcznej, zmiana kości pamięci itd to nagminny proceder zwłaszcza w modelach niższych.

  5. #6235

    Domyślnie

    Akurat parametr całkowitej wielkości zapisu plików dla mnie będzie o tyle ważny, że łatwiej mi będzie reklamować (w sensie oddać lub wymienić na nowy), gdy znowu coś padnie.

    Zamówiłem dziś dysk Patriot Viper VP4100 2TB. TBW 36 tys. TB. Przeciętne transfery, jak na współczesne dyski Gen.4, ale u mnie i tak będzie pracował pod Gen.3, więc nie wykorzystam całego potencjału. Zrobiony na kościach od Toshiby (czyli jak wczesny Corsair MP510), a nie na Micronie. No, zobaczymy, co z tego będzie.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  6. #6236

    Domyślnie

    Pomocy.

    Przełożyłem dysk systemowy do nowej mobo, odpaliłem, działa ale nie łączy z siecią.
    Tzn wszystkie ustawienia są ok, sterowniki ok, połączenie z siecią jest, ale żaden program czy przeglądarka nie ma połączenia.
    I jeszcze taka ciekawostka, przy absolutnie każdej witrynie jest ostrzeżenie że połączenie z witryna jest niebezpieczne.
    Wyczyściłem wszystkie ustawienia sieciowe przez cmd i dalej, ręce opadają.

  7. #6237
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Wyłącz na chwilę antywirusa i spróbuj połączyć dysk z siecią. Jeśli się połączy to masz odpowiedź.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #6238

    Domyślnie

    Każdy ma jakąs ukryta moc, moją jest wywoływanie konfliktów sprzętowych. Teraz nic już nie działa..
    Kupiłem bazę, wymontowaną przy mnie ze sprawnego kompa.
    Przełozyłem do budy, wsadziłem swój dysk nvme, odpalał wciąż bios, nie bootował. Zmieniłem w końcu coś z uefi na csm i poszło. Wtedy zobaczyłem problemy z netem, zainstalowałem różne sterowniki w tym chipsetu i zaczął zamulać, niekatywny taskbar. Po drodze trzy niebieski ekrany(za każdym razem inny błąd). Starałem się pozgrywać co ważniejsze rzeczy(dostając sie przez foldery z pulpitu) i przygotować do wgrania systemu na nowo. I teraz największy zonk, mam oryginalny pendrive windows 10 usb i przy probie instalatora zawiesza się (loading stoi) więc teraz nawet systemu nie zreinstaluję. k.. mać Ten instalator ładował się godzine wczesniej gdy sprawdzałem.
    No i nie wiem co dalej. Pełny reset biosu na płycie głownej i proba instalacji windows?
    Czy od razu dokupienie drugiego nvme, próba instalacji i potem pozgrywam jeszcze ewentualnie co nie zdążyłem? 11600k, msi z490 gaming plus, ballistix 3600/16

  9. #6239

    Domyślnie

    Pewnie powrót do ustawienia uefi z csm odpali instalator.

    Ja u siebie robie image dysku przed drastycznymi działaniami i potem mogę szaleć. Albo na dysk przenośny usb, albo na nasa z poziomu systemu.
    Aktualnie zazwyczaj po instalce daję też veeam agenta (darmowy), żeby się robiły kopie różnicowe, w razie co można odzyskiwać bez problemu.
    Tobie bym zalecał takie rozwiązanie na później, jak lepią się do ciebie problemy sprzętowe.

    Możesz spróbować też użyć opcji przywracania w systemie (tam gdzie aktualizacje i odzyskiwanie) z zachowaniem danych. albo ostatecznie przywrócenia do ustawień fabrycznych, co wykosi wszystkie aplikacje.
    Można też spróbować odpalić sfc /scannow sprawdzi to integralność plików systemu...
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #6240

    Domyślnie

    To własnie dziwne, bo gdy działał instalator to miał problem z dyskiem, on niby był widoczny w biosie ale windows nie znajdował(nie mozemy zebrać informacji o dyskach) podczas instalacji.
    Jak działa dysk to nie działa instalator xD xD xD
    Może ten mój sn550 jakiś niekompatybilny?

Strona 624 z 698 PierwszyPierwszy ... 124524574614622623624625626634674 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •