Close

Strona 91 z 698 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141191591 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 6976
  1. #901

    Domyślnie

    Obudowę mam SilentiumPC Pax M70, ale wiatraki tylko te 2 fabryczne z przodu, jeden z tyłu i jeden na górze. RPM ustawione na minimum, żeby było cicho. Wentylator na chipsecie x570 wyłączony (tzn ustawiony tryb Silent, więc poniżej 75 stopni się nie włącza).

    Jeśli chodzi o podkręcanie, nie jestem jakiś szczególnie biegły ale poprzednio miałem MSI Tomahawk i bios podobny, więc tylko ustawiałem najpierw w Ryzen Master na profilu 1 ustawienia testowe, żeby za każdym razem nie resetować komputera bo to czasochłonne (Mhz na wszystkich rdzeniach po kolei) a potem Cpu Voltage zaczynając od 1,25 V i robiłem Apply i Test. Jak poszło, to robiłem jeszcze test OCCT i CPUID Bench, żeby zobaczyć czy nie wywali błędów, nie zrestartuje się itp. Jednocześnie zerkałem na temperaturę procesora podczas obciążeń. Ustawienie np. 4,4Ghz 1,4V powodowało już wzrost temp do 80 stopni, więc postałem na 4,35Ghz i 1,32V bo przy takich wartościach mam 65 na procu i chipsecie. Potem wbiłem w Biosie te wartości (CPU Ratio 43,5 i Ovverride Voltage 1,32 ) i koniec. Naturalnie teraz Ryzen Master niepotrzebny i nie musisz go włączać (nie startuje z systemem).

    Masz wyższe TDP procesora, więc pewnie będziesz miał inne temperatury po podkręceniu, musisz sobie więc dojść do najbardziej optymalnych ustawień.

    Zaktualizuj sobie bios, pobierz też Dragon Center i zaktualizuje Ci Chipset AMD Ryzen (chyba coś jak firmware procesora) i inne sterowniki.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #902

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Obudowę mam SilentiumPC Pax M70, ale wiatraki tylko te 2 fabryczne z przodu, jeden z tyłu i jeden na górze. RPM ustawione na minimum, żeby było cicho. Wentylator na chipsecie x570 wyłączony (tzn ustawiony tryb Silent, więc poniżej 75 stopni się nie włącza).

    Jeśli chodzi o podkręcanie, nie jestem jakiś szczególnie biegły ale poprzednio miałem MSI Tomahawk i bios podobny, więc tylko ustawiałem najpierw w Ryzen Master na profilu 1 ustawienia testowe, żeby za każdym razem nie resetować komputera bo to czasochłonne (Mhz na wszystkich rdzeniach po kolei) a potem Cpu Voltage zaczynając od 1,25 V i robiłem Apply i Test. Jak poszło, to robiłem jeszcze test OCCT i CPUID Bench, żeby zobaczyć czy nie wywali błędów, nie zrestartuje się itp. Jednocześnie zerkałem na temperaturę procesora podczas obciążeń. Ustawienie np. 4,4Ghz 1,4V powodowało już wzrost temp do 80 stopni, więc postałem na 4,35Ghz i 1,32V bo przy takich wartościach mam 65 na procu i chipsecie. Potem wbiłem w Biosie te wartości (CPU Ratio 43,5 i Ovverride Voltage 1,32 ) i koniec. Naturalnie teraz Ryzen Master niepotrzebny i nie musisz go włączać (nie startuje z systemem).

    Masz wyższe TDP procesora, więc pewnie będziesz miał inne temperatury po podkręceniu, musisz sobie więc dojść do najbardziej optymalnych ustawień.

    Zaktualizuj sobie bios, pobierz też Dragon Center i zaktualizuje Ci Chipset AMD Ryzen (chyba coś jak firmware procesora) i inne sterowniki.
    Ten Dragon Center mam ale tam nic nie pokazuje... :/ zero urządzeń ale nic... Tylko pokazuje aktualizacje sterowników... Pokazuje mi by pobrać sterownik chipsetu... A ja go mam zainstalowany bo instalowałem ze strony msi więc pokazuje jakieś pierdoły.
    Muszę zaktualizować bios, dowiedzieć się co z moim chłodzeniem. Boję się że ten DR4Pro nie wyrobi się z podkreconym 3900x.
    Faktycznie, zapomniałem że Ryzen Master jest łatwy do podkręcania. Jednak ja nie ufam podkręcaniu CPU poprzez program/Windowsa.

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #903
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ryzen Master to podstawa, to nie jest program, który ci kręci procesor na stałe tylko pomaga w ustabilizowaniu ustawień, po wszystkim go wywalasz i tyle.
    Możesz też z niego korzystać, ustawiasz profil do pracy i profil jakiś normalny, jak chcesz mocy to skrótem klawiszy załączasz profil jaki chcesz ale wtedy zostawiasz program na stałe, widziałem też gości co sobie zrobili panel na obudowie i na dotykowym ekranie wciskają profil z ryzen master, fajne i łatwe do czasowego kręcenia komputera.

  4. #904

    Domyślnie

    Zmieniłem tryb pracy wentylatora chipsetu na Silent.
    Komputer włączony był jakieś 30 min, internet, kopiowanie zdjęć z karty pamięci na ssd Samsunga w sumie 10 GB jakieś 300 nef, wszedłem do bios i odczytałem temp chipsetu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190817_204231_2.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	29275

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #905

    Domyślnie

    Ale to jest light dla kompa takie kopiowanie zdjec.
    Gdzie tu jakies obciazenia dla proca czy grafiki?
    Wynik w glownej mierze zalezy od tego jak szybkoe masz dyski.

    Ty wez sie za porzadne testy. Wroc! Forsowne uzytkowanie w praktyce.
    Czyli to co ci pisalem o Crysis 3 zeby sprawdzic jak mostek poludniowy i jego wiatraczek.

    A potem jak juz to zrobisz (obiecales jak obrobisz zdjecia ).
    To odpal Crysis 3 a w tle renderowanie filmiku...tylko trzymaj gasnice w pogotowiu.
    W sumie ciekaw jestem bardzo czy proc by to dzwignal.
    Bo granie i streamowanie to na luzaku. A granie i renderowanie?
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 17-08-2019 o 23:18
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ale to jest light dla kompa takie kopiowanie zdjec.
    Gdzie tu jakies obciazenia dla proca czy grafiki?
    Wynik w glownej mierze zalezy od tego jak szybkoe masz dyski.

    Ty wez sie za porzadne testy. Wroc! Forsowne uzytkowanie w praktyce.
    Czyli to co ci pisalem o Crysis 3 zeby sprawdzic jak mostek poludniowy i jego wiatraczek.

    A potem jak juz to zrobisz (obiecales jak obrobisz zdjecia ).
    To odpal Crysis 3 a w tle renderowanie filmiku...tylko trzymaj gasnice w pogotowiu.
    W sumie ciekaw jestem bardzo czy proc by to dzwignal.
    Bo granie i streamowanie to na luzaku. A granie i renderowanie?
    Na YT w recenzji mówili że można grać gdy w tle się renderuje tylko nic nie było o temp wtedy ha

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #907

    Domyślnie

    U Ciebie to i tak niska ta temperatura. U mnie przy nicnierobieniu jest 60 stopni Załączenie wentylka zbija tę temperaturę raptem o parę stopni.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #908

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    U Ciebie to i tak niska ta temperatura. U mnie przy nicnierobieniu jest 60 stopni Załączenie wentylka zbija tę temperaturę raptem o parę stopni.
    Niska ale PC działał krótko, jakieś 30 min i praktycznie nic nie robił
    TRZEBA sprawdzić po 2h obróbki, 2h grania, renderingu 20 min bo dłuższych mój PC robić nie będzie ha bo nie kręcę aż tak długich filmów
    Może jak zmieniłem pastę to nie będę znowu łapać 80-83 stopni na CPU podczas renderingu 2.7K

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #909

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Niska ale PC działał krótko, jakieś 30 min i praktycznie nic nie robił
    No to wysil go trochę, wszyscy piszą o temperaturach rzędu 60 stopni podczas normalnej pracy a jak karta graficzna mocno pracuje to wentylatorki zasysają ciepłe powietrze i wtedy są problemy. U Ciebie są duże radiatory, chociaż nie wiem, czy chciałbym by ten od chipsetu był połączony z tymi na m.2
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #910

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No to wysil go trochę, wszyscy piszą o temperaturach rzędu 60 stopni podczas normalnej pracy a jak karta graficzna mocno pracuje to wentylatorki zasysają ciepłe powietrze i wtedy są problemy. U Ciebie są duże radiatory, chociaż nie wiem, czy chciałbym by ten od chipsetu był połączony z tymi na m.2
    Nie mogę go teraz wysilać bo dopiero co pastę na CPU nałożyłem i ona musi się ułożyć
    Mam do obróbki i eksportu jakieś 200 zdjęć, na szybko jutro i we wtorek muszę wysłać na bank. Tylko taka obróbka nie wysili chipsetu

    Wysłane z mojego Hułałeja
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 91 z 698 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101141191591 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •