Close

Strona 625 z 698 PierwszyPierwszy ... 125525575615623624625626627635675 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 241 do 6 250 z 6976
  1. #6241

    Domyślnie

    Instalator można też przygotować pod CSM domyślnie robi się pod uefi, ale można wybrać ten drugi.
    Ja do tego używam rufusa, ale chyba ten standardowy windowsowy patent tez ma takie opcje.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #6242

    Domyślnie

    Proste.
    Reset mobo, odpalenie starego dysku(csm), reinstalacja win10 bez kasowania, sklonowanie starego dysku, konwersja tego klona z MBR na gpt, odpalenie nowego dysku. Działa pięknie i uniknąłem reinstalacji programów.

  3. #6243

    Domyślnie

    Po kilku dniach użytkowania Patriota VP4100 można stwierdzić, że jest OK. Zerwałem oryginalny radiator (ciekawe, czy ma to wpływ na gwarancję...) i założyłem Icy Boxa. Kusiło, by z drugiej strony oderwać naklejkę i też dać termopad, ale tu już ewidentnie gwarancja by poszła... Kleje na tych termopadach to jakaś masakra. Musiałem radiator praktycznie odcinać nożykiem do tapet, a potem użyć chemii, żeby zmyć resztki kleju z kości pamięci i kontrolera.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SSD1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	772,3 KB
ID:	64431

    Dysk nagrywałem już kilkukrotnie za każdym razem zapełniając go minimalnie w 3/4 pojemności. Po półtorej godziny nieustannego zapisu temperatura nie przekraczała 38 stopni. W mieszkaniu było około 27 stopni, więc wynik chyba niezły.
    Dysk wciśnięty między procek i kartę graficzną. Ale tam akurat mam kanał powietrzny między frontem i tyłem obudowy z wiatrakami.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SSD2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	260,9 KB
ID:	64432 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SSD3.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	414,7 KB
ID:	64433
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  4. #6244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Po kilku dniach użytkowania Patriota VP4100 można stwierdzić, że jest OK. Zerwałem oryginalny radiator (ciekawe, czy ma to wpływ na gwarancję...) i założyłem Icy Boxa. Kusiło, by z drugiej strony oderwać naklejkę i też dać termopad, ale tu już ewidentnie gwarancja by poszła... Kleje na tych termopadach to jakaś masakra. Musiałem radiator praktycznie odcinać nożykiem do tapet, a potem użyć chemii, żeby zmyć resztki kleju z kości pamięci i kontrolera.
    No brawo Ty! A przed operacją utraty gwarancji, jakie temperatury miałeś? xD Przecież już miałes obciątą wydajność, gen.3..
    Ja mam cruciala gen.4, fabrycznie jest tylko naklejka, na którą nałożyłem heatsinka z płyty. Bo w oryginalnym video producenta wyraźnie podkreslili, aby tej naklejki nie zrywać.

  5. #6245

    Domyślnie

    Spokojna twoja rozczochrana, naklejka została Akurat tu wyraźnie producent zaznaczył, że jej oderwanie skutkuje utratą gwarancji. Chłodzenie na procek też mało kto zakłada dedykowane przez producenta.
    Co do temperatur... Mój poprzedni dysk zamontowany w tym miejscu (nie miał żadnego radiatora, kości pamięci na wierzchu), po jakichś 10 minutach ciągłego zapisu dochodził do temperatur 65-70 stopni. A nie było takich upałów jak teraz.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  6. #6246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Spokojna twoja rozczochrana, naklejka została Akurat tu wyraźnie producent zaznaczył, że jej oderwanie skutkuje utratą gwarancji. Chłodzenie na procek też mało kto zakłada dedykowane przez producenta.
    Co do temperatur... Mój poprzedni dysk zamontowany w tym miejscu (nie miał żadnego radiatora, kości pamięci na wierzchu), po jakichś 10 minutach ciągłego zapisu dochodził do temperatur 65-70 stopni. A nie było takich upałów jak teraz.
    Poprzedni dysk? xD To jest zupełnie inny dysk, innej generacji, z dołożonym fabrycznie chłodzeniem, na koniec zdławiony interfejsem. I nie sprawdziłeś temp, dlaczego?
    A procesory są tak projektowane, ba, nawet niektóre ssd mają w zestawach osobno radiator, ale w Twoim przypadku ten radiator był na stałe. Ja mam naklejkę z warstwą chłodzącą i na to ewentualnie mogę dodatkowy radiator.
    https://info.patriotmemory.com/patri...anties-and-rma i tyle w temacie.

  7. #6247

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    (...) I nie sprawdziłeś temp, dlaczego? (...)
    Bo nie widzę niczego ciekawego w ciągłym testowaniu, podkręcaniu, reinstalowaniu itp. Sprzęt ma pracować i być niezawodnym bez nadmiernego i ciągłego w nim gmerania. Ot, cała moja filozofia Poprzednik się grzał w wyniku dłuższej pracy, więc na przyszłość postanowiłem temu maksymalnie zaradzić.
    Płyta główna swoje lata ma, nie mam już na niej więcej złączy z interfejsem 4Gen, co nie znaczy, że muszę się ograniczać do takich dysków. Chyba lepiej, gdy dysk nie jest katowany przez półtorej godziny nagrywania na 99 procent swoich możliwości, tylko na 50%? O ile mi wiadomo, wysoka temperatura pracy też ma istotne znaczenie na żywotność tego typu dysków.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  8. #6248

    Domyślnie

    Ten dysk nie wymaga nic więcej niż fabryczne chłodzenie, gwarancja traci ważność po ściągnięciu firmowego chłodzenia, dlatego masz opcje zakupu gołego dysku żeby stosować własne chłodzenie i nie tracić gwarancji.

  9. #6249

    Domyślnie

    Panowie, jaką kartę graficzną go gier byście polecali? Zjarala sie 1080 Ti i coś lepszego by się przydało zanabyć


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #6250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Panowie, jaką kartę graficzną go gier byście polecali? Zjarala sie 1080 Ti i coś lepszego by się przydało zanabyć


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    podaj resztę podzespołów, głównie CPU, zasilacz... Rozdzielczość monitora, ilość Hz monitora...
    No i podaj budżet

    bo tak ogólnie napisałeś pytanie, w sumię polecam Ci 3080 Suprim albo Strixa - będziesz zadowolony z wydajności.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 625 z 698 PierwszyPierwszy ... 125525575615623624625626627635675 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •