Close

Strona 622 z 698 PierwszyPierwszy ... 122522572612620621622623624632672 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 211 do 6 220 z 6976
  1. #6211

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    Ale to są zabawy dla bogatych i nawet mi do głowy nie przyszło żeby komuś zabraniać takich wydatków, dla kogoś szaleństwem może być wydanie tysiąc euro za weekend na Capri.
    Dziwić się mogę tylko jeśli ktoś liczy się mocno z groszem, a do komputera kupuje za kilka tysięcy zbędne podzespoły, zgodzisz się z tym ?
    No jak ktoś nie ma kasy na podstawowe rzeczy a wydaje na RTX kase to już tylko leczenie potrzebne
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #6212

    Domyślnie

    U mnie w kompie siedzą (jak już kiedyś pisałem) tylko dyski SSD. Pozostałe 12 talerzówek w 4-ech zewnętrznych stacjach dysków podpiętych przez USB 3 uruchamiam tylko wtedy, gdy ich potrzebuję (magazyny danych). Jeden z wewnętrznych (Corsair MP400 NVMe 2TB) służył wyłącznie do zrzucania danych z karty video, która wymaga dużych przepustowości (video 2 211 882 kb/s, audio PCM 5.1 6912 kb/s) i nawet klasyczny SSD się przy niej krztusił. No i po 4 tys roboczogodzin właśnie pomału odchodzi do lamusa, bo zaczyna się wywalać podczas zrzucania danych. Kupiony nieco wcześniej Corsair MP600 służący za dysk systemowy (też z 4 tys. godzin na liczniku) ma się świetnie. Jeszcze starszy Samsung (klasyczny SSD pod Sata 600), po przepracowaniu 21 543 godzin, też nie sprawia problemów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dyski.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	928,5 KB
ID:	63957
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  3. #6213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    U mnie w kompie siedzą (jak już kiedyś pisałem) tylko dyski SSD. Pozostałe 12 talerzówek w 4-ech zewnętrznych stacjach dysków podpiętych przez USB 3 uruchamiam tylko wtedy, gdy ich potrzebuję (magazyny danych). Jeden z wewnętrznych (Corsair MP400 NVMe 2TB) służył wyłącznie do zrzucania danych z karty video, która wymaga dużych przepustowości (video 2 211 882 kb/s, audio PCM 5.1 6912 kb/s) i nawet klasyczny SSD się przy niej krztusił. No i po 4 tys roboczogodzin właśnie pomału odchodzi do lamusa, bo zaczyna się wywalać podczas zrzucania danych. Kupiony nieco wcześniej Corsair MP600 służący za dysk systemowy (też z 4 tys. godzin na liczniku) ma się świetnie. Jeszcze starszy Samsung (klasyczny SSD pod Sata 600), po przepracowaniu 21 543 godzin, też nie sprawia problemów.
    cenne uwagi... ale to dalej elektronika, która może zepsuć się po tygodniu użytkowania
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 18-06-2022 o 14:55
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #6214

    Domyślnie

    Corsair MP400 to prawdopodobnie najgorszy szmelc jaki zrobiła ta firma, pierwsza generacja kości QLC z kiepskim kontrolerem, dysk bardzo podatny na uszkodzenia od zakłóceń elektromagnetycznych, w usa nawet chciano zrobić zwroty i odszkodowania za ten dysk.

  5. #6215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    Corsair MP400 to prawdopodobnie najgorszy szmelc jaki zrobiła ta firma, pierwsza generacja kości QLC z kiepskim kontrolerem, dysk bardzo podatny na uszkodzenia od zakłóceń elektromagnetycznych, w usa nawet chciano zrobić zwroty i odszkodowania za ten dysk.
    właśnie dlatego trzeba robić kopię na innym fizyczynym dysku... może być HDD ja tak robię także zdjęcia dzieci/rodziny mam zabezpieczone oraz inne zdjęcia/filmy... chmura do mnie nie przemawia z wielu względów chyba że na krótki okres powiedzmy weekend/2 tygodnie, gdy po tym czasie robię kopie na dysku/ach.
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 18-06-2022 o 19:43
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #6216

    Domyślnie

    Ja w chmurze mam materiały już 10 lat od kiedy to ruszyło w google, a HDD schowany w szufladzie wymagał odzyskiwania i straciłem bardzo dużo materiału.
    Kopia bezpieczeństwa ma sens, można to robić automatycznie w komputerze albo np na dyski sieciowe albo na swoją chmurę co umożliwiają od pewnego czasu nawet routerów itp.
    ( qnap czy synology ro już przeżytek i muzeum )
    Jednak bez przesady, odpukać... póki co nie miałem żadnego SSD, który padł.
    Ostatnio edytowane przez PoPan ; 18-06-2022 o 20:33

  7. #6217

    Domyślnie

    Na tym dysku na szczęście nie trzymam żadnych danych. Od początku służył jedynie do bieżącej pracy z materiałami video. Zaraz po ich nagraniu były montowane, kompresowane i zapisywane na innych dyskach. Taki dysk przejściowy na duże pliki.
    Jak to właściwie jest z tymi nowymi dyskami? Nie ma możliwości ich sprawdzenia? Przepuściłem ten walnięty dysk komendą chkdsk i efekt tego jest taki, że nie znaleziono żadnych błędów. Nagrywanie materiałów video mija się zaś z celem, bo zrywa materiał po około 1-2 minutach nagrywania.

    Czy patrząc na żywotność dysków, jest jakaś różnica między TLC i MLC? Mają zbliżoną ilość cykli zapisu... Coś innego może wpłynąć na ich żywotność (np. któryś typ bardziej się grzeje podczas nieustannego półgodzinnego zapisu danych)? Najtrwalsze są chyba SLC, ale takich pod interfejs M.2 PCIe NVMe o pojemności co najmniej 1 TB chyba nie robią (ze względu na rozmiar?)... A jak są, to pewnie cena zaporowa. Za czasów dysków talerzowych wszystko było jakieś prostsze do ogarnięcia
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  8. #6218

    Domyślnie

    To nie jest wcale takie trudne, na rynku dominują SSD na kościach TLC, unikać trzeba najniższych najtańszych modeli, kości MLC trudno dostępne bo to raczej pod serwery mniej wymagające, a tam drogie SLC raczej, no i unikać póki co śmieciowych QLC.

  9. #6219

    Domyślnie

    Widzę, że są dostępne dyski z kościami MLC. Np. taki Adata Agammixs50L-1T-C... Ale transfery danych słabiutkie. Dla 1 TB dysku TBW 740, w porównaniu do TBW 200 mojego Corsaira, to spory postęp.

    Najlepsze jest to, że ja tak naprawdę nie potrzebuję megaszybkiego dysku. Zapis na poziomie 1500 MB/s powinien mi wystarczyć. Te 560 MB/s oferowane przez klasyczne dyski SSD podłączone przez SATA, niestety, nie daje rady z moją kartą przechwytującą. Jakieś tam 5-minutowe zapisy jeszcze idą. Ale przy dłuższym zrzucaniu materiału video na dysk zaczyna się klatkowanie i resynchronizacja obrazu z dźwiękiem. Muszę więc znaleźć coś kompromisowego - niekoniecznie demona prędkości, za to z dobrym współczynnikiem TBW. No i pewnie coś w miarę pojemnego (tak ze 2TB), żeby go na maksa nie zapełniać, więc teoretycznie dłużej pożyje...

    Wracam do poprzedniego pytania. Da się jakimś softem, tak jak to było w przypadku starych dysków, zeskanować taki dysk i wyłączyć uszkodzone sektory (nawet jeśli oznaczałoby to spadek pojemności dysku o połowę)? Chkdsk w tym wypadku się, niestety, nie sprawdza...
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  10. #6220

    Domyślnie

    Producenci udostępniają czasami różny soft ale żeby wyłączać komórki to raczej nic takiego nie będzie, kontroler dysku tym się zajmuje.

Strona 622 z 698 PierwszyPierwszy ... 122522572612620621622623624632672 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •