Close

Strona 3 z 697 PierwszyPierwszy 123451353103503 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 6969
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sklepy elektroniczne, z optyką jak teleskopy i lornetki, jakieś modelarskie sklepy albo zerkaj na allegro i odbiór u siebie na wsi.

  2. #22
    La
    Gość

    Domyślnie

    detailingi wszelkiej maści - poproś o próbke ipy do buteleczki z psikaczem 80 ml. Możesz też użyc zwykłego spirytusu, albo nie używać wcale i wytrzeć ręcznikiem kuchennym na sucho - też zejdzie.

  3. #23

    Domyślnie

    Ja mam w domu jakiś rozcienczalnik z Castoramy, cała butle 1L bo też potrzebowałem do czegoś tam... Nie chce kolejnej latwopalnej substancji... Wystarczy mi 100ml. A może w tym sklepie będą mieć jakieś małe buteleczki.
    Dziś jadę odbierać sprzęt, ale na montaż pewnie przyjdzie czas w weekend...nie mogę teraz rozbebeszyć kompa, muszę najpierw zmodyfikować projekt albumu, zamówić go itd. Także pewnie w weekend będę wymieniać chłodzenie.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #24

    Domyślnie

    Wielce prawdopodobne, że stara pasta bez problemu zejdzie na sucho.

  5. #25
    La
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Wielce prawdopodobne, że stara pasta bez problemu zejdzie na sucho.
    Nie ma opcji żeby nie zeszła
    Przy okazji: nie dawaj za dużo pasty - ona ma za zadanie wyrównać/zatkać nierówności itd. Jej przewodzenie cieplne jest zapewne dużo niższe niż metali użytych do chłodzenia.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lassar Zobacz posta
    Nie ma opcji żeby nie zeszła
    Przy okazji: nie dawaj za dużo pasty - ona ma za zadanie wyrównać/zatkać nierówności itd. Jej przewodzenie cieplne jest zapewne dużo niższe niż metali użytych do chłodzenia.
    Na YT jest pełno filmików o nakładaniu past na CPU, różne szkoły, groszek, krzyżyk, II kreski... oraz rozprowadzenie pasty po całym CPU za pomocą łopatki dołączonej do pasty, ja właśnie tej łopatki chce użyć, ładnie rozprowadzić po całym CPU, i postawić chłodzenie, przykręcić.
    Oczywiście nie za dużo, by się nie rozlało na boki

    Chłodzenie odebrałem, duża krówka

    Mam w domu końcówkę rozcieńczalnika acetonowego z Castoramy ale ten się chyba nie nadaje do CPU
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 11-12-2018 o 20:58
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Aceton to sobie odpuść lepiej, serio

    Ja rozprowadzam paluchem, a raczej zasmarowuje obie powierzchnie i zawsze było ok.
    Od za małej ilości pasty gorsze jest tylko za dużo pasty.

  8. #28

    Domyślnie

    Wczoraj po jakiejś godzinie gry w Wiedźmina 3 wyskoczył mi bluescreen. Dziwne. Bo temp były w normie,cpu 55-60 stopni średnio, grafika 67-70 także było w normie. A tu nagle zwiecha i odrazu bluescreen, musiałem zresetować kompa.
    Dziwne bo robiłem testy w Asus Realbench 15 min oraz OCCT 50 min i oba testy komp przeszedł bez błędów. Także napięcie procesora jewlst ok, temp w normie...
    Może gra ma jakieś błędy? Sterowniki mam najnowsze, jakieś 2 tyg temu wyszła aktualizacja która zainstalowałem.
    Nie wiem czy nie powinienem powyłączać tych dodatków od nVidia typu Ansel czy Ansen taki jakiś dodatek że można zatrzymać grę w dowolnym momencie i zrobić zdjęcie heh nie używam tego a gdzieś tam w tle pracuje.
    Do mierzenia temp podzespołów używam programu MSI, pokazuje w czasie gry zuzycie ram, CPU, GPU, takie tam wiecie statystyki.
    Tylko w Wiedzminie mam takie akcje i to nie zawsze, czasami gram dłużej niż godzinę i nic się nie dzieje.
    Dziwne.

    Wczorajszy błąd BAD_POOL_CALER.

    Może pamięci ram przetestować. RAM działa na stokowych ustawieniach, nic nie robiłem nigdy z RAM, boję się
    Gra jest zainstalowana na SSD 4letnim Crucial, program do monitorowania dysków pokazuje stan 98% dobry... Może na ssd jakieś błędy mam?
    Systemowy dysk ma jakiś rok czasu Samsung 960 EVO M.2 NVMe. On ma 100% stan bardzo dobry.
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 12-12-2018 o 11:09
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #29

    Domyślnie

    Poniesienie napięcia o jeden step w górę pewnie pomoże. Albo obniżenie taktowania odrobinę w dół.
    Benchmarki / programy testujące nie są jednoznaczną wyrocznią i temperatura nie jest jedynym wyznacznikiem stabilności pracy.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czytając fora podkręcaczy to ten procesor na 4.6GHz i 1.325V powinien chodzić stabilnie, problem zaczyna się wyżej bo 4.7GHz wymaga już sporego kombinowania, temperatura rośnie bardzo szybko.
    Uzyskanie stabilności na podkręconym zestawie to sporo zabawy.

    A tak ogólnie przy kręceniu inteli to płyta główna odgrywa dużą rolę i często będziesz walczył kilka dni żeby mieć stabilność, a potem i tak wali bluescreen albo nie wstanie albo się zresetuje bo zwyczajnie płyta nie radzi sobie, dlatego jak ktoś chce kręcić intela to musi kupić drogą porządną płytę i najlpiej juz dobrze przetestowaną przez maniaków oc.
    Przy zwykłym kręceniu delikatnym nie ma problemów zazwyczaj.

    Ja chcąc zwiększyć szybkość zestawu na początek wymieniłbym ram na szybki, a nie walczył o 100MHz na cpu.

Strona 3 z 697 PierwszyPierwszy 123451353103503 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •