Close

Strona 357 z 698 PierwszyPierwszy ... 257307347355356357358359367407457 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 561 do 3 570 z 6976
  1. #3561

    Domyślnie

    Mam 2 HDD w PC.

    Używa ktoś opcji wyłączania dysków twardych po np. 20 min?

    Ostatnio to testuję, bo faktycznie często nie korzystam z dysków HDD i stwierdziłem, że po co mają być włączone przez cały czas w komputerze skoro ich nie potrzebuje.

    Pytanie, czy takie wyłączanie dysków przez Windowsa nie spowoduje u nich jakiś szkód/zużycia? Czy lepiej by się te HDD kręciły/hałasowały przez np cały dzień, codziennie non stop jak komputer mam włączony...

    Co sądzicie? Jak uważacie? Co radzicie?

    Teraz mam - wyłącz po 10 min
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #3562

    Domyślnie

    @sokolnik, ja zawsze wyłączam opcję usypiania dysków. U mnie chodzą non stop. Dość dawno temu czytałem, że bardziej szkodliwe dla hdd jest jego włączanie i wyłączanie niż praca non stop. W sklepach nawet otwarcie o tym mówili. Podobnie gdy WD wprowadził w swoich dyskach jakąś taką funkcję automatycznej hibernacji. Nie pamiętam jak to się nazywało, ale właśnie przy bezczynności dysk miał się usypiać aby nie pobierać prądu. Podobno mocno skracało to ich żywotność. Dlatego wolałem kupić sobie wd purple i nie przejmować się tym i mam go non stop włączonego. Wszystkie procesy hipernacji w windowsie również wyłączyłem. Jedynie ekran mi się usypia po 10 minutach bezczynności, co następuje niezwykle sporadycznie :P
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  3. #3563

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    @sokolnik, ja zawsze wyłączam opcję usypiania dysków. U mnie chodzą non stop. Dość dawno temu czytałem, że bardziej szkodliwe dla hdd jest jego włączanie i wyłączanie niż praca non stop. W sklepach nawet otwarcie o tym mówili. Podobnie gdy WD wprowadził w swoich dyskach jakąś taką funkcję automatycznej hibernacji. Nie pamiętam jak to się nazywało, ale właśnie przy bezczynności dysk miał się usypiać aby nie pobierać prądu. Podobno mocno skracało to ich żywotność. Dlatego wolałem kupić sobie wd purple i nie przejmować się tym i mam go non stop włączonego. Wszystkie procesy hipernacji w windowsie również wyłączyłem. Jedynie ekran mi się usypia po 10 minutach bezczynności, co następuje niezwykle sporadycznie :P
    no właśnie zawsze miałem tą opcję wyłączoną. Mam WD Black, jeden ma już swoje lata bo chyba od 2014 r. jest w moim posiadaniu a drugi HDD gdzieś od około 2016-2017 r.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    no właśnie zawsze miałem tą opcję wyłączoną. Mam WD Black, jeden ma już swoje lata bo chyba od 2014 r. jest w moim posiadaniu a drugi HDD gdzieś od około 2016-2017 r.
    a może wyjąć te 2 HDD i kupić jakąś kieszeń na USB ?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #3564

    Domyślnie

    @sokolnik, co do kieszeni, to zależy ile korzystasz z tych dysków. Ja jednak praktycznie codziennie je wykorzystuję, więc u mnie podpinanie usb za każdym razem nie ma sensu. Wolę je mieć na stałe w kompie.
    Instalowałeś CrystalDiskInfo i sprawdzałeś w jakiej kondycji masz dyski?
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  5. #3565

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    @sokolnik, co do kieszeni, to zależy ile korzystasz z tych dysków. Ja jednak praktycznie codziennie je wykorzystuję, więc u mnie podpinanie usb za każdym razem nie ma sensu. Wolę je mieć na stałe w kompie.
    Instalowałeś CrystalDiskInfo i sprawdzałeś w jakiej kondycji masz dyski?
    sprawdzałem, w najlepszej
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #3566
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Mam 2 HDD w PC.

    Używa ktoś opcji wyłączania dysków twardych po np. 20 min?
    Jak miałem HDD to używałem wyłączenia chyba po 10 minutach ale to zaczęło dobrze działać dopiero w win10, druga sprawa bardzo stare HDD mogły ulegać większemu zużyciu ale wątpię żeby ktoś takie muzealne dyski jeszcze używał.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    ja zawsze wyłączam opcję usypiania dysków. U mnie chodzą non stop. Dość dawno temu czytałem, że bardziej szkodliwe dla hdd jest jego włączanie i wyłączanie niż praca non stop.
    W sklepach nawet otwarcie o tym mówili.
    Oj w sklepach wiele ciekawych rzeczy ci powiedzą, anwet to co byś chciał usłyszeć

    Wszystkie procesy hipernacji w windowsie również wyłączyłem. Jedynie ekran mi się usypia po 10 minutach bezczynności, co następuje niezwykle sporadycznie :P
    Od początku win10 działa to poprawnie nawet z HDD, dawniej sprawiało wiele problemów łącznie z uwaleniem systemu np w win7 powodowało uwalenie boot sektora i trzeba było odzyskiwać instalacje.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    a może wyjąć te 2 HDD i kupić jakąś kieszeń na USB ?
    Podepnij przez USB do routera jeśli masz ogarniętą siec lokalną i masz takie możliwości, dodatkowy zysk to korzystanie z dysków we wszystkim co łączy się z siecią także zdalnie.

  7. #3567

    Domyślnie

    Nie wiem, ile wy tam rzeczy trzymacie na dyskach, z których musicie codziennie korzystać. Ja mam 1 Tb dysk M.2 jako systemowy i 0,5 Tb zwykły SSD jako partycja D i to mi wystarcza do wszystkich bieżących prac. Wszystkie dyski talerzowe służą jako magazyn danych i podpięte je mam do zewnętrznych stacji dokujących podpiętych na stałe do kompa przez złącza USB z tyłu komputera. Mam "Icy Dock" na 4 dyski i "Fantec" na 2 dyski. Do tego "WD My Book Duo" z dwoma dyskami w macierzy jako kopia kopii najważniejszych fotek (tej stacji używam najrzadziej bo wrzucam tam tylko pakiety gotowych obrobionych materiałów).

    Obie stacje mają zewnętrzny włącznik, więc żeby zobaczyć te partycje w kompie, klikam tylko włącznik na obudowie i tyle. Przerzucam dane, które są mi potrzebne, a potem je odłączam. Komp bez tych dysków w środku chodzi aż miło. Odkąd posadziłem Windowsa na dysku M.2 i wywaliłem te talerze na zewnątrz, nawet polubiłem się z tym nowym kompem. Wcześniej irytowało mnie nawet uruchamianie Windowsa. "Siódemka" przyzwyczaiła mnie do kilkusekundowej procedury, a przy "dziesiątce" komp zaczynał mi się "gotować" nawet przez 40 sekund. Małe rzeczy, a irytują.
    Wiem, że jestem trochę staroświecki, ale tak już mam. Nie ogarniam tych sieciowych połączeń urządzeń, nie grzebię za głęboko w BIOS-ie, nic nie podkręcam i nie rozumiem większości dyskusji, które tu toczycie (szczególnie jakichś technicznych skrótów). Ba... Na co dzień używam wciąż napędu Bluray, który jest także moim sposobem archiwizacji danych
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  8. #3568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Nie wiem, ile wy tam rzeczy trzymacie na dyskach, z których musicie codziennie korzystać. Ja mam 1 Tb dysk M.2 jako systemowy i 0,5 Tb zwykły SSD jako partycja D i to mi wystarcza do wszystkich bieżących prac. Wszystkie dyski talerzowe służą jako magazyn danych i podpięte je mam do zewnętrznych stacji dokujących podpiętych na stałe do kompa przez złącza USB z tyłu komputera. Mam "Icy Dock" na 4 dyski i "Fantec" na 2 dyski. Do tego "WD My Book Duo" z dwoma dyskami w macierzy jako kopia kopii najważniejszych fotek (tej stacji używam najrzadziej bo wrzucam tam tylko pakiety gotowych obrobionych materiałów).

    Obie stacje mają zewnętrzny włącznik, więc żeby zobaczyć te partycje w kompie, klikam tylko włącznik na obudowie i tyle. Przerzucam dane, które są mi potrzebne, a potem je odłączam. Komp bez tych dysków w środku chodzi aż miło. Odkąd posadziłem Windowsa na dysku M.2 i wywaliłem te talerze na zewnątrz, nawet polubiłem się z tym nowym kompem. Wcześniej irytowało mnie nawet uruchamianie Windowsa. "Siódemka" przyzwyczaiła mnie do kilkusekundowej procedury, a przy "dziesiątce" komp zaczynał mi się "gotować" nawet przez 40 sekund. Małe rzeczy, a irytują.
    Wiem, że jestem trochę staroświecki, ale tak już mam. Nie ogarniam tych sieciowych połączeń urządzeń, nie grzebię za głęboko w BIOS-ie, nic nie podkręcam i nie rozumiem większości dyskusji, które tu toczycie (szczególnie jakichś technicznych skrótów). Ba... Na co dzień używam wciąż napędu Bluray, który jest także moim sposobem archiwizacji danych
    jeszcze niedawno miałem w szufladzie napęd DVD... ale pozbyłem się go za flaszkę
    Obecnie nie mam DVD ani nic takiego, nie używam płyt
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #3569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Komp bez tych dysków w środku chodzi aż miło. Odkąd posadziłem Windowsa na dysku M.2 i wywaliłem te talerze na zewnątrz, nawet polubiłem się z tym nowym kompem. Wcześniej irytowało mnie nawet uruchamianie Windowsa. "Siódemka" przyzwyczaiła mnie do kilkusekundowej procedury, a przy "dziesiątce" komp zaczynał mi się "gotować" nawet przez 40 sekund. Małe rzeczy, a irytują.
    To akurat zasługa nie tego, że wyrzuciłeś dyski hdd z kompa, a tego, że zainstalowałeś system na M.2 Ja mam hdd jako magazyn w kompie i Win10 na dysku M.2 odpala mi się w około 4 sekundy

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    jeszcze niedawno miałem w szufladzie napęd DVD... ale pozbyłem się go za flaszkę
    Obecnie nie mam DVD ani nic takiego, nie używam płyt
    To nawet wymuszają niejako producenci obudów. Obecnie ciężko znaleźć taką, która jest nowoczesna i ma jednocześnie kieszeń na napęd optyczny. Dlatego ja muszę sobie w końcu sprawić takie coś: https://www.morele.net/naped-lite-on-ebau108-659860/ bo jednak sporo rzeczy na płytkach mam i taki napędzik za śmieszne pieniądze zawsze się przyda.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  10. #3570

    Domyślnie

    Te 4 sekundy mnie właśnie zszokowały. Bo na klasycznym SSD strasznie mi mulił start "dziesiątki"

    Z tymi obudowami to jest fakt. Naszukałem się kilka lat temu. Kupiłem Be Quieta i mam nadzieję, że posłuży jeszcze wiele lat. Zmieściłem 2 napędy BD. Ładowarka indukcyjna na górze obudowy jest bardzo pożytecznym bajerem. Ja lubię takie gadżety, a nie światełka

    Co do użyteczności napędu BD, wierzę mu bardziej niż klasycznym dyskom HDD, więc do dziś jest to jeden ze sposobów archiwizacji, który stosuję już od ponad 20 lat. Przyznaję - problemem były płyty DVD - z nimi coś złego się działo po kilku latach, dlatego większość danych przewaliłem potem na płyty BD. Płyty CD, które nagrywałem jeszcze pod koniec lat 90-tych, śmigają do dziś. Płyty BD sprzed kilku lat też bez problemowe. Płyty numeruję, a dokładny wykaz ich zawartości mam Excelu, więc znalezienie konkretnych materiałów nie jest trudne.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyty.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	478,3 KB
ID:	47199

    Za to uzbierało mi się przez te wszystkie lata trochę dysków twardych, które leżały sobie w szafie jako magazyny danych, by po kilku latach odmówić posłuszeństwa. Minęło sporo czasu, zanim dowiedziałem się, że takie dyski trzeba w miarę systematycznie uruchamiać, żeby rozruszać talerze i głowice... Wciąż się łudzę, że nadejdą czasy, kiedy to odzyskanie fotek z tych dysków będzie tanią inwestycją. Ale to chyba złudne nadzieje.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hdd.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	507,8 KB
ID:	47200

    Acha... Ostatnio kupiłem po kilkunastu latach do swojego mieszkania swój pierwszy telewizor (nie oglądam telewizji, więc był to u mnie zbędny mebel). Podpiąłem do niego zewnętrzny napęd BD (taki, który normalnie podpina się przez USB 3 do laptopów) i nie muszę przewalać już danych z płyt na pendrive. Puszczam sobie płytę z fotkami czy filmem bezpośrednio z tego napędu. Nie sądziłem, że to zadziała, ale jednak się udało. Ciągnie nawet materiał filmowy w 4K


    EDYCJA:
    Tym zewnętrznym napędom w ultracienkich obudowach ja już nie ufam. Miałem kiedyś podobny, ale strasznie się przegrzewał i miał problemy z płytami. Wiele lat temu zainwestowałem w solidnego eldżika i służy mi do dziś (kiedyś jako nagrywarka do laptopa, obecnie właśnie pod telewizorem):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czytnik.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	348,1 KB
ID:	47201
    Ostatnio edytowane przez Yanis ; 09-01-2021 o 22:20
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

Strona 357 z 698 PierwszyPierwszy ... 257307347355356357358359367407457 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •