Close

Strona 289 z 698 PierwszyPierwszy ... 189239279287288289290291299339389 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 881 do 2 890 z 6976
  1. #2881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Czyli dobrze rozumiem że to taka symulacja o której piszesz nikoniarz? skoro wykorzystuje tradycyjny zestaw 5.1 albo 7.1
    Jest trail za free na 7 dni, w wolnej chwili przetestuje z ciekawości czy będzie jakaś różnica.
    Wszystko, gdzie ścieżka dźwiękowa ma mniej kanałów niż urządzenie do odtwarzania, będzie symulacją. Jednym to wystarcza, a drugim nie. Wszystko jest indywidualną kwestią.

  2. #2882

    Domyślnie

    Ciekawe jak gaming sobie z tym radzi. W końcu mamy obiekty 3D i dźwięki do nich przypisane a nie nagrane gotowe układy audio. Popytam może coś się dowiem ciekawego.

  3. #2883
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Gry to co innego, tam można przygotować każdy kanał osobno, efekty, dialogi, tło, muzyka, efekty itd, w samej muzyce to albo nagrywa się w wielu kanałach żeby stworzyć scene np koncertu na stadionie albo symuluje co akurat mniej lub bardziej słabo wypada.
    Do tego mamy słuchawki gdzie można bawić się w precyzyjne ustawianie wielu wielu punktów w przestrzeni, jest to oszustwo umysłu ale skuteczne bo na na słuchawkach stereo można niesamowite efekty uzyskać.
    Przed cyfrowymi formatami DD/DTS były analogowe Dolby Pro Logic, ludzie się tym zachwycali ale było to strasznie spitolone.

  4. #2884

    Domyślnie

    Właśnie to mnie bardzo zainteresowało.Z tego co czytałem kiedyś to wielu programistów nie przykłada się zbytnio do dźwięku przestrzennego. Arme 3 wymieniono jako jeden z tytułów gdzie zrobiono to bardzo dobrze. Ale też nic nie mogę znaleźć konkretnego czy tu mamy jakieś właśnie efekty symulacji czy mamy 1 do 1. Skoro znajdujemy się w scenie 3D a dźwięki są umieszczone w tej przestrzeni to teoretycznie dzięki Twojemu sposobowi powinno się dać oddać scenę w każdym punkcie oczywiście mając też jakiś sprzęt który to przeniesie na odpowiednią ilość głośników.

    Dobrze myśle?

  5. #2885

    Domyślnie

    Doczytałem i wygląda na to że ani optyk ani coax tylko HDMI. Nowe konsole mają wykorzystywać Dolby Atmos więc pewnie w tym kierunku wszytko pójdzie.
    W skrócie:
    Mamy dwa typy działania, czyli wsparcie sprzętowe jak mają opcje DA i tu tylko HDMI ma obsługiwać ten format , albo na słuchawki gdzie cyfrowo dźwięk jest przetwarzany aby dać efekt 3D nawet na słuchawkach stereo.


    Obecnie można sobie sprawdzić jak działa ten efekt tworzony cyfrowo chyba że ktoś ma sprzęt który obsługuje DA.
    Instalujemy Dolby Access ze sklepu MS i jest 7 dni trail.
    Wieczorem z ciekawości sprawdzę co to oferuje.

  6. #2886
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Oczywiście że HDMI albo nawet USB zastąpi ci coax, nie ma z tym problemu, jednak sam widzisz jak ładnie wszystko sprowadza się do amplitunera
    No i nie ma czegoś takiego że tylko HDMI, jak masz dekoder odpowiedni to mu lata jaki kabel użyjesz byle w standardzie cyfrowym, zerknij na amplitunery.

  7. #2887

    Domyślnie

    Akurat nie lata jaki kabel...

  8. #2888

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ja akurat wszystko pisalem a propo glosnikow stereo. Nie lubie sluchawek...
    Jak wogole mozna grac na sluchawkach?

    Uzywam ich tylko dlatego, bo musze przy komunikacji on-line w grach.
    Ofc wiem ,ze sa moze dobre sluchawki...a;le to ceen to bym wolal do jeszcze lepszych glosnikow dolozyc.
    A to jest bardzo proste - żeby mieć dobry dźwięk z głośników, nie wystarczą dobre głośniki. Trzeba mieć jeszcze odpowiednio duży pokój, aby jakoś sensownie je rozstawić. Na słuchawkach nie ma tego problemu. Do tego, jeśli nie mieszkasz sam, nie przeszkadzasz innym.

  9. #2889

    Domyślnie

    to się wątek zrobił - audiofilów... a ja chciałem tylko KD kupić

    coś mi tu żona mówi, że moje komputerowe "pierdziawki" nie pasują do mebli w salonie i że mam kupić do salonu inne głośniki oszaleje

    no i już problem

    czyli do obecnych pierdziawek Edifiera, może lepiej kupić KD zewnątrzną? Tylko moje pierdziawki nie mają wyjścia optycznego, nic, tylko te chinche

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pol_pl_Edifier-R1700BT-bluetooth-22_3.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	166,9 KB
ID:	40006
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #2890

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    to się wątek zrobił - audiofilów... a ja chciałem tylko KD kupić

    coś mi tu żona mówi, że moje komputerowe "pierdziawki" nie pasują do mebli w salonie i że mam kupić do salonu inne głośniki oszaleje

    no i już problem

    czyli do obecnych pierdziawek Edifiera, może lepiej kupić KD zewnątrzną? Tylko moje pierdziawki nie mają wyjścia optycznego, nic, tylko te chinche

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pol_pl_Edifier-R1700BT-bluetooth-22_3.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	166,9 KB
ID:	40006
    Oooo, witaj w klubie bezcyfrowych nieoptycznych
    Jesteśmy zacofani podobno
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Strona 289 z 698 PierwszyPierwszy ... 189239279287288289290291299339389 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •