Close

Strona 13 z 698 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 6976
  1. #121

    Domyślnie

    Jak komp ma za gorąco to otwieram balkon na 2 min haha
    Zamknę ta budę pewnie dziś wieczorem dajcie spokój
    Zresztą mam słabo wentylowana obudowo z uwagi na klatkę NA 2 dyski HDD, DVD. O SSD sata nie wspomnę bo "rzucony jest" nie przykręcony w ogóle z przodu obudowy na dole. Także dyski HDD i ssd sata nie jest chłodzony wentylatorkiem bo przedni wentylator obudowy przesunalem głębiej, na dole obok zasilacza, by wydmuchiwał ciepłe powietrze z karty graficznej.
    Czemu tak mam? Bo dawno już, zapodziałem karton od mojej obudowy, kupowanej jeszcze w Olsztynie pewnie w 2013 czy 2014 roku... Kilka przeprowadzek i się zgubił. W kartonie miałem śrubki, podkładki, klatki na hdd antywibtacyjne... Także taka sytuacja. Chyba w tym roku czy rok temu zmieniłem fabryczne wentylatory obudowy Zalmana na wentylatory od SilentiumPC i tyle, niby są cichsze i wydejniejsze. Oczywiscie to nie SilentWings 3 od be quiet! Ale zawsze to jakaś modernizacja. Boczne wentylatory w obudowie mam wyłączone od dawna (80mm chyba).
    Dlatego od dwóch lat myślę o tej obudowie, w tym roku już na poważnie bo dysków mi przybyło, karta graficzna mi przybyła, robi się ciaśniej i ciepłej
    Patrzyłem z ciekawości ile kosztuje skalp, można się zmieścić w 200 czy max 250 zł. Sprawe można załatwić w niecały tydzień z przesyłką kurierską. Oczywiście skalpować tego "dziadka" nie zamierzam, bo to nie pozwoli na stabilne podkręcenie tego procesora wyżej niż 4,6. Po prostu byłby chłodniejszy ale nie wydajniejszy.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #122

    Domyślnie

    Jak chcesz sprawdzić temperaturę na Wieśku, to nie na FullHD tylko na rozdzielczościach do których taki sprzęt jak posiadasz został stworzony, czyli na UltraHD, bądź przynajmniej 2560x1440. Granie na 1070Ti w FHD to tak jak jazda Lambo po mieście

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jak chcesz sprawdzić temperaturę na Wieśku, to nie na FullHD tylko na rozdzielczościach do których taki sprzęt jak posiadasz został stworzony, czyli na UltraHD, bądź przynajmniej 2560x1440. Granie na 1070Ti w FHD to tak jak jazda Lambo po mieście
    Ale ja sprawdzam temp procesora a nie karty graficznej. Akurat CPU sprawdza się w FullHD. Gry sprawdza się w wysokich rozdzielczościach.
    Zresztą, ja mam monitor FullHD to sobie nie poszaleje
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #124
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Są lokacje w wieśku do sprawdzania temperatury i wtedy nawet 1070ti dostaje zadyszki na FHD.

    Z taką płytą i procesorem szkoda sobie głowę zawracać skalpowaniem, a tym bardziej wydawać kasę jeszcze na to, ten procesor na 4.7GHz wymaga takich cudów że nawet bym się tym nie interesował mając stabilne 4.5GHz, pomyśl jaki możesz mieć zysk i na czym, w grach to karta graficzna robi swoje i te 200MHz nie warta zawracania głowy.

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Ale ja sprawdzam temp procesora a nie karty graficznej. Akurat CPU sprawdza się w FullHD.
    ... nawet lepiej 1280x720, bez AA, by mieć pewność, że GPU nie będzie wąskim gardłem nawet przez sekundę.

  6. #126

    Domyślnie

    Dlatego skalowaniem sobie głowy nie zawracam, w sensie orientuje się tematem ale to dopiero może w kolejnym CPU... A nie na tym procesorze
    Właśnie testy robię sprawdzam temp na fabrycznych ustawieniach, 4,5 oraz 4,6.
    RealBench oraz OCCT.
    A narazie kibicuje Naszym skoczkom

    Tak, wentylatorki w DR4 kręcą się nawet do 1300 obrotów, wg. HWMonitor ale widać też gołym okiem że kręciły się jak głupie
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #127

    Domyślnie

    Oki, ogarnąłeś temperaturę to teraz czas na drugą stronę modowania... Ma być cicho cichuteńko jak na ultrabooku z pasywnym chłodzeniem

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Oki, ogarnąłeś temperaturę to teraz czas na drugą stronę modowania... Ma być cicho cichuteńko jak na ultrabooku z pasywnym chłodzeniem
    Może to wygląda ze siedzi gość i wymyśla ale ja to lubię, jest zima, latem nie mam czasu na takie modyfikacje zabawy... Cisza nie jest priorytetem, w tej obudowie ciszy nie będzie choćby nie wiem co
    Kończę testy na 4,6... Jeszcze z 70 min i będą wyniki, podsumowanie.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #129
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    4.6GHz to ludzie na byle spartanie robią, nie wstyd ci ?

    Jak wydasz więcej kasy na budę to nic się nie zmienia, ja zawsze kupuję na wygląd, ma być klocek z drzwiczkami i bez szpetnych kolorków i jakiś "skrzydełek transformersa", podstawa to możliwość zablokowania wlotów górnych i bocznych albo ich brak, dwa wiatraki na przodzie, jeden na tyle plus wydmuch skierowany na tył z cpu i gpu, sprawdza się od dawna.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Może to wygląda ze siedzi gość i wymyśla ale ja to lubię, jest zima, latem nie mam czasu na takie modyfikacje zabawy... Cisza nie jest priorytetem, w tej obudowie ciszy nie będzie choćby nie wiem co
    Chłodzenie wodne i wentylatory ustawione pomiędzy 600-800 rpm i jest cichutko. Zewnętrzny dysk 2,5 cala jest głośniejszy niż mój komputer pod pełnym obciążeniem.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Strona 13 z 698 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •