Close

Strona 11 z 697 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 6969
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    noooo ooooczywiście, że powinni mi jeszcze zapłacić za to, że od nich te DDR4 3200 64GB wezmę - doskonale zrozumiałeś to co napisałem (:
    Może kiedyś wprowadzą program RAM+...

  2. #102

    Domyślnie

    EDIT !

    czyli jednak ceny RAM nie są takie złe haha ja za swoje 16 GB 2133 CL14 HyperFury dałem 489 zł sprawdziłem papiery jakoś tak coś kojarzę... mam gdzieś papiery, nie chce mi się sprawdzać ale pamiętam że tanio nie było (moje przejście z DDR3 na DDR4).

    teraz moje pamięci tylko że SZYBSZE niby, 2400 lub 2666 kosztują odpowiednio (xkom sprawdziłem i komputronik) 560 - 580 zł.
    Czyli taniej i wydajniej.

    Czyli wychodzi 100 zł drożej ale wydajniej bo więcej MHz

    Spartana kupiłem za 95 zł, dziś sprzedałem za 50 zł. Dziś można go mieć nowego w sklepie za 79 zł.
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 15-12-2018 o 20:49
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    czyli jednak ceny RAM nie są takie złe haha
    Są złe, ale widać tendencję spadkową - i to mnie cieszy Jak tak dalej pójdzie, to w niedługim czasie warto będzie kupować (nawet już za kilka miesięcy) - takie moje zdanie.

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    czyli jednak ceny RAM nie są takie złe haha ja za swoje 16 GB 2133 HyperFury dałem ponad 600 zł jakoś tak coś kojarzę... mam gdzieś papiery, nie chce mi się sprawdzać ale pamiętam że tanio nie było (moje przejście z DDR3 na DDR4).

    teraz moje pamięci tylko że SZYBSZE niby, 2400 lub 2666 kosztują odpowiednio (xkom sprawdziłem i komputronik) 560 - 580 zł.
    Czyli taniej i wydajniej.
    Dokładnie.

  5. #105

    Domyślnie

    edytowałem powyżej posta, sprawdźcie
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    I jak wsadzisz w tą płytę, do tego CPU pamięci 3000, a nic nie będziesz podkręcał, to będą one działać z prędkością 2133 (na zwykłym profilu "by SPD").
    Pytanie po co płacić prawie dwa razy tyle za szybkie pamięci 3000MHz, które będą pracować na 2/3 swoich możliwości?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #107
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Ja jakbym miał zmieniać to na pewno nie mniej niż 8 rdzeni. Raczej wybiorę Intele bo nie mam przekonania do AMD. Chyba że jakiś Threadripper Co będzie za 2-3 lata to nikt nie wie, wejdą kolejne generacje, 10 albo 16 rdzeniowce dla konsumentów
    Pamięci RAM chyba nie są teraz aż tak drogie, ceny chyba średnie.
    Z tego co dyskutujemy od paru lat o twoim kompie to raczej nie jesteś super specjalistą w sprzęcie, więc dziwi mnie że "nie masz przekonania do AMD" i to raczej bez podstaw czy przykładów.
    Nie będę bronił wyboru i namawiał do AMD ale każdy Ryzen czy pierwsza seria czy obecna druga jak i nadchodząc trzecia ma sens większy niż zakup Intela.
    Nie będę się wdawał w dyskusje jak to Intel stał się technologicznym muzeum i w panice przyspieszył premierę nowej architektury ( ma być pod koniec 2019 roku zaprezentowana ).
    Platforma AMD Ryzen gwarantuje zgodność i tak ci co zakupili pierwsze płyty nawet najtańsze ze slotem AM4 pozwalają na zamontowanie serii drugiej, zapowiedzianej trzeciej jak i czwartej za kolejny rok.
    Druga sprawa na platformie Ryzen szybkie pamięci mają sens, lepiej to sie skaluje.
    Trzecia sprawa, optymalizacja oprogramowania daje lepsze wyniki i wiele testów jest zwyczajnie błędna, przyznano się do tego w wielu serwisach testowych że źle robiono porównania nawet w grach gdzie AMD zawsze jest słabsze.
    Czwarta sprawa, do małego podkręcania w AMD wystarcza chłodzenie z zestawu i najtańsza płyta bo nie ma blokady.

    Walka o 100MHz w podkręcaniu u Intela jest komiczna, nawet bym nie wydał kasy na nową pastę do tego celu.

    Chcesz bawić się w oc u Intela to kup dobrą płytę, wtedy też warto nowszy procesor i szybki ram, jak to wszystko dobrze zadziała to będziesz mógł z satysfakcją patrzeć na benchamrki, a w normalnej pracy/użytkowaniu i tak nie odczujesz wiele niż zestaw bez kręcenia, a to dlatego że starututeńki i7-2600K 3.4GHz kręcono spokojnie na 4.8GHz i więcej nawet z normalnym chłodzeniem na powietrzu, czyli 40-50% !!
    Teraz ile podkręcisz i czy taki kręcony potwór ziejący ogniem będzie wydajniejszy od procesora sprzed siedmiu lat ?

    Zmiana pamięci na szybkie ma sens jeśli będzie to minimum 3000MHz i lekko podkręcimy.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 15-12-2018 o 21:01

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Pytanie po co płacić prawie dwa razy tyle za szybkie pamięci 3000MHz, które będą pracować na 2/3 swoich możliwości?
    dlatego wystarcz włączyć XMP lub ręcznie je podkręcić do wartości fabrycznych. Wiele osób tak robi i wszystko działa. Po prostu nie wszystkie płyty główne lubią się z pamięciami ram... moja płyta główna jest kiepska pod tym względem, można sobie poczytać na internecie o problemach tej płyty i pamięci ram... BIOSy też były niedopracowane... Nie wiem, u mnie nie ma problemów ze stabilnością czy BIOSem, ustawieniami wentylatorków w obudowie z poziomu BIOS... nie mogę narzekać. Jak za te pieniądze spełnia swoją rolę bez problemów, także to już spory sukces, bo jak czytam fora i problemy ludzi z tą płytą, cieszę się że u mnie wszystko OK
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #109

    Domyślnie

    Dyskusja w kwesti Intel vs. AMD to coś jak dyskusja Nikon vs. Canon (kolejność zupełnie przypadkowa). Każde z wymienionych robi robotę.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Z tego co dyskutujemy od paru lat o twoim kompie to raczej nie jesteś super specjalistą w sprzęcie, więc dziwi mnie że "nie masz przekonania do AMD" i to raczej bez podstaw czy przykładów.
    Nie będę bronił wyboru i namawiał do AMD ale każdy Ryzen czy pierwsza seria czy obecna druga jak i nadchodząc trzecia ma sens większy niż zakup Intela.
    Nie będę się wdawał w dyskusje jak to Intel stał się technologicznym muzeum i w panice przyspieszył premierę nowej architektury ( ma być pod koniec 2019 roku zaprezentowana ).
    Platforma AMD Ryzen gwarantuje zgodność i tak ci co zakupili pierwsze płyty nawet najtańsze ze slotem AM4 pozwalają na zamontowanie serii drugiej, zapowiedzianej trzeciej jak i czwartej za kolejny rok.
    Druga sprawa na platformie Ryzen szybkie pamięci mają sens, lepiej to sie skaluje.
    Trzecia sprawa, optymalizacja oprogramowania daje lepsze wyniki i wiele testów jest zwyczajnie błędna, przyznano się do tego w wielu serwisach testowych że źle robiono porównania nawet w grach gdzie AMD zawsze jest słabsze.
    Czwarta sprawa, do małego podkręcania w AMD wystarcza chłodzenie z zestawu i najtańsza płyta bo nie ma blokady.

    Walka o 100MHz w podkręcaniu u Intela jest komiczna, nawet bym nie wydał kasy na nową pastę do tego celu.

    Chcesz bawić się w oc u Intela to kup dobrą płytę, wtedy też warto nowszy procesor i szybki ram, jak to wszystko dobrze zadziała to będziesz mógł z satysfakcją patrzeć na benchamrki, a w normalnej pracy/użytkowaniu i tak nie odczujesz wiele niż zestaw bez kręcenia, a to dlatego że starututeńki i7-2600K 3.4GHz kręcono spokojnie na 4.8GHz i więcej nawet z normalnym chłodzeniem na powietrzu, czyli 40-50% !!
    Teraz ile podkręcisz i czy taki kręcony potwór ziejący ogniem będzie wydajniejszy od procesora sprzed siedmiu lat ?

    Zmiana pamięci na szybkie ma sens jeśli będzie to minimum 3000MHz i lekko podkręcimy.

    Czyli nie jestem specjalistą od komputerów bo nie mam przekonania do AMD? Gratuluje stwierdzenia Śledzę artykuły o nowościach AMD, oglądam testy procesorów AMD z "podnieceniem" i naprawdę im kibicuję. W temacie CPU naprawdę dokonali wydajnościowego skoku a zapowiadają jeszcze większe skoki, kiedy Intel dostaję zadyszki... może być ciekawie na rynku CPU w 2019 r. Pisałem wcześniej, że jakiegoś Threadripper'a mógłbym przytulić (nie pracowałem na AMD obecnych generacji czy właśnie Threadripper'ze ale z tego co czytam/oglądam w internecie to AMD świetnie nadaje się do pracy przy obróbce VIDEO itp. zastosowaniach. Wiem że nie wymyślają co roku z podstawkami jak Intel, Z170, Z270, Z370, Z390 itp. niedlugo będzie Z400 Wiem że łatwiej podkręcić AMD na zwykłej płycie. Wiem. Mimo, to że nie mam przekonania do AMD to znaczy że nie jestem super specjalistą w sprzęcie. Owszem, nie znam się na wielu rzeczach, nie jestem serwisantem sprzętu komputerowego, nie muszę się znać

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Dyskusja w kwesti Intel vs. AMD to coś jak dyskusja Nikon vs. Canon (kolejność zupełnie przypadkowa). Każde z wymienionych robi robotę.
    Dokładnie. Jeden woli N drugi C.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 11 z 697 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111511 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •