Close

Strona 57 z 68 PierwszyPierwszy ... 747555657585967 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 678
  1. #561

    Domyślnie

    Jakość obrazu jest ta sama.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #562

    Domyślnie

    T3 jest uszczelniony co w podróżnym może ale nie musi mieć znaczenie. Inna obsługa. A jeżeli nie to może T30.

  3. #563

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez art12 Zobacz posta
    Stanąłem przed dylematem kupna X-T3 lub X-S10. Aparat głównie do podróży i streetu. Raczej nie kręcę filmów. Znaki na niebie wskazują, że powinienem wybrać S10, choćby ze względu na gabaryty.
    Cena jest porównywalna, z przewagą dla T3. Ale za to wagowo T3 jest cięższy niż mój D5300..

    Co radzili byście mi wybrać? Czy odczuję jakość obrazka pomiędzy tymi modelami?
    Wydaję mi się że stabilizacja jest bardziej potrzebna w filmowaniu którego nie robisz niż w zdjęciach. rzadko będziesz pewnie schodził na takie czasy, a nawet jeśli zejdziesz na 1/10 na przykład to owszem nie poruszysz ale czasu Ci to nie skróci, ludzie których będziesz chciał mieć ostrych w ruchu i tak się rozjadą. Do pewnego odsetka zdjęć się tylko przyda typu coś nieruchomego. W filmowaniu obraz bez IS a z IS to przepaść, ale skoro nie filmujesz.....takie moje zdanie subiektywne.

    Sam się zastanawiam który będzie następny bo mój stary fujik zaczyna padać (co chwile odklejają się gumy, padł mi czujnik zbliżeniowy wizjera) i dla mnie bilans jest taki:

    X-S10 - jedyna rzecz którą chciałbym z tego modelu to stabilizacja. Pozostałe rzeczy są dla mnie na minus:
    - wygląd.
    Niby wygodniejszy w uchwycie ale przez ten profilowany grip raz że jest brzydszy, to dwa zatracił swój fujikowy charakter i wygląda jak obecnie każdy inny bezlusterkowiec.
    - pokrętła.
    Brak pokręteł i rozwiązanie z PSAM dla mnie jest wadą. Nie bardzo rozumiem tłumaczenia że PSAM jest prostszy...bo nie jest. Żeby przestawić dajmy na to czas w starym fujiku przesuwam kółko czasu. Aby przestawić czas w PSAM nie dość że muszę wybrać odpowiedni tryb to jeszcze i tak kółkiem przestawić czas więc roboty tyle samo albo i więcej (bo jeszcze tryb wybrać) a dodatkowo bez spojrzenia w wizjer lub ekran nie wiem jaki jest czas. Przy klasycznych pokrętłach nawet nie muszę patrzeć w wizjer bo na kółku widzę co ustawiam. To samo przesłona.
    - brak wybieraka S/C/M na korpusie.
    Nie widziałem na korpusie tego wybieraka. Dość często zdarza mi się na statywie kilka klatek robić, więc ustawiam ostrość jednym klikiem wyłączam AF i robię kolejne klatki. Czy też na ulicy kiedy do jakiego tłumu celuje i wiem ze czekając na dany moment zrobię ich kilkanaście to po wyostrzeniu, wyłączam af w ułamku sekundy i tylko naciskam mogąc nawet przekadrowywać bo af już ustawiony. Nie wyobrażam sobie wchodzić za każdym razem do menu i szukać opcji.
    - brak uszczelnień

    Dlatego na tę chwilę wybrałbym xt3 zdecydowanie, tym bardziej że wizjer jest klasę lepszy o funkcjach video nie wspominając.
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 08-01-2021 o 10:58

  4. #564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Wydaję mi się że stabilizacja jest bardziej potrzebna w filmowaniu którego nie robisz niż w zdjęciach. rzadko będziesz pewnie schodził na takie czasy, a nawet jeśli zejdziesz na 1/10 na przykład to owszem nie poruszysz ale czasu Ci to nie skróci, ludzie których będziesz chciał mieć ostrych w ruchu i tak się rozjadą. Do pewnego odsetka zdjęć się tylko przyda typu coś nieruchomego.
    W podróżach ja akurat często korzystam ze stabilizacji na nocnych spacerach. Wtedy głównie interesują mnie widoczki i architektura, a możliwość utrzymania czasu 5 s ręki daje ogromną swobodę, której na wakacjach nigdy za wiele Dlatego aktualnie Fuji zostawiłem sobie tylko do streeta, a do fotografii podróżniczej przesiadłem się na Olympusa.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #565

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Wydaję mi się że stabilizacja jest bardziej potrzebna w filmowaniu którego nie robisz niż w zdjęciach. rzadko będziesz pewnie schodził na takie czasy, a nawet jeśli zejdziesz na 1/10 na przykład to owszem nie poruszysz ale czasu Ci to nie skróci, ludzie których będziesz chciał mieć ostrych w ruchu i tak się rozjadą. Do pewnego odsetka zdjęć się tylko przyda typu coś nieruchomego. W filmowaniu obraz bez IS a z IS to przepaść, ale skoro nie filmujesz.....takie moje zdanie subiektywne.

    Sam się zastanawiam który będzie następny bo mój stary fujik zaczyna padać (co chwile odklejają się gumy, padł mi czujnik zbliżeniowy wizjera) i dla mnie bilans jest taki:

    X-S10 - jedyna rzecz którą chciałbym z tego modelu to stabilizacja. Pozostałe rzeczy są dla mnie na minus:
    - wygląd.
    Niby wygodniejszy w uchwycie ale przez ten profilowany grip raz że jest brzydszy, to dwa zatracił swój fujikowy charakter i wygląda jak obecnie każdy inny bezlusterkowiec.
    - pokrętła.
    Brak pokręteł i rozwiązanie z PSAM dla mnie jest wadą. Nie bardzo rozumiem tłumaczenia że PSAM jest prostszy...bo nie jest. Żeby przestawić dajmy na to czas w starym fujiku przesuwam kółko czasu. Aby przestawić czas w PSAM nie dość że muszę wybrać odpowiedni tryb to jeszcze i tak kółkiem przestawić czas więc roboty tyle samo albo i więcej (bo jeszcze tryb wybrać) a dodatkowo bez spojrzenia w wizjer lub ekran nie wiem jaki jest czas. Przy klasycznych pokrętłach nawet nie muszę patrzeć w wizjer bo na kółku widzę co ustawiam. To samo przesłona.
    - brak wybieraka S/C/M na korpusie.
    Nie widziałem na korpusie tego wybieraka. Dość często zdarza mi się na statywie kilka klatek robić, więc ustawiam ostrość jednym klikiem wyłączam AF i robię kolejne klatki. Czy też na ulicy kiedy do jakiego tłumu celuje i wiem ze czekając na dany moment zrobię ich kilkanaście to po wyostrzeniu, wyłączam af w ułamku sekundy i tylko naciskam mogąc nawet przekadrowywać bo af już ustawiony. Nie wyobrażam sobie wchodzić za każdym razem do menu i szukać opcji.
    - brak uszczelnień

    Dlatego na tę chwilę wybrałbym xt3 zdecydowanie, tym bardziej że wizjer jest klasę lepszy o funkcjach video nie wspominając.
    Super, dzięki za opinię
    Są gusta i guściki, bo mi bardziej wizualnie podoba się S10. Wydaje mi się, że właśnie też ergonomicznie będzie lepiej leżał w dłoni ze względu na większy grip. No i waży jednak mniej. Brałem też pod uwagę Sony A6400, ale wziąłem do ręki i jest tragedia. Niby kompaktowy, ale do dłuższej zabawy się nie nadaje.
    Nie filmuję, ale też nie zakładam, że nie będę. Docelowo jednak bardziej foto. I też trochę astrofoto wchodzi w grę, co zacząłem na D5300.
    Co do uszczelnień to chyba nie robi mi to różnicy, z takimi sprzętami wody staram się unikać.

    A jeszcze w takim razie pytanie - Widziałem, że do Fuji są adaptery z Nikon F. Czy ktoś testował, warto?
    Chciałbym dokupić 18-55 2.8-4.0, ale może mając Sigmę z F nie byłoby to konieczne?

  6. #566

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez art12 Zobacz posta
    A jeszcze w takim razie pytanie - Widziałem, że do Fuji są adaptery z Nikon F. Czy ktoś testował, warto?
    Chciałbym dokupić 18-55 2.8-4.0, ale może mając Sigmę z F nie byłoby to konieczne?
    Nie warto. Nawet jeśli taki adapter istnieje, to miałbyś mały zgrabny aparat z wielkim pokracznym obiektywem, zapewne bez autofocusa.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #567

    Domyślnie

    Zakupiłem X-S10. Świetne małe, zgrabne bezlustro. Póki co wziąłem 18-55 2.8-4 na zapoznanie. Po przejściu z Nikona menu trochę przeraża (mnogość funkcji), ale suma sumarum póki go jestem zadowolony.

  8. #568
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  9. #569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez art12 Zobacz posta
    po przejściu z Nikona menu trochę przeraża (mnogość funkcji)
    Mam to samo odczucie - jestem w połowie instrukcji obsługi i jestem przytłoczony ilością opcji i funkcji. Czuję się zagubiony, dlatego że chcę poznać wszystko i zapamiętać każdą opcję i skrót klawiszowy...
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  10. #570

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Mam to samo odczucie - jestem w połowie instrukcji obsługi i jestem przytłoczony ilością opcji i funkcji. Czuję się zagubiony, dlatego że chcę poznać wszystko i zapamiętać każdą opcję i skrót klawiszowy...
    Poszukaj na yt xman. Kanał mojego znajomego. Wszystko przystępnie wyjaśnia, jak co sobie najlepiej poustawiać. Ma chłop wiedzę. Najlepiej wszystko uprościć. Zaprogramować klawisze do funkcji które są najczęściej używane. Do tego masz qmenu. I zapomnisz o grzebaniu w aparacie, chyba ze w wyjątkowych sytuacjach. Instrukcja podaje tylko co gdzie włączyć lub wyłączyć. Ale nie opisuje już działania danej funkcji. Pal licho jak jest to oczywiste. Ale nie zawsze tak jest.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Strona 57 z 68 PierwszyPierwszy ... 747555657585967 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 11:35
  2. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 12:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •