Cytat Zamieszczone przez niedzielny_pstrykacz Zobacz posta
Niby dobra, tylko dlaczego tak boli ?
Nie wiem czy nie włączył się u mnie Pan "mieć"...czyli posiadanie dla samego posiadania. Nikt nie neguje, że FF da lepszy obrazek, mniejszą GO czy lepsze ISO. Tak wczoraj przed snem porachowałem na szybko żę FF(myślałem o a7m3) nawet w dobrej cenie + 85 1.4 + 35 1.8 to około 12 patyczków, nawet jak stare graty uda się sprzedać to dołożyć będzie trzeba grubo ponad 7 patyczków. Następnie policzyłem realne wypady z aparatem....wakacyjny urlop + co pare dni spacer z małżowinką w te same miejsca więc praktycznie nie ma co fotografować, od czasu do czasu jednodniowy wypad. Efekt takich wypadów: kilka gniotów wrzuconych tu na forum w rozdziałce ok. 2000pix + instagram wielkości znaczka pocztowego....no ni chu chu mi się to nie kalkuluje. Może po prostu wyprzedać tylko resztki Nikona, którego nie używam kupić 56 1.2 i pacnąć się w głowę na tyle silnie aby ciągoty przeszły...Tym bardziej że zostając z małym fujikiem (w w segmencie X-TXX) jestem w stanie wtedy dla fanaberii co 2 lata sprzedawać puszkę dokładać niewiele i zmieniać sobie dla przyjemności na nową....
A tak, sprzedam 35-tkę której ogniskowa mi nie leży, dołoże 1500 zł wezmę 56 f1.2 i będę mieć korpus + kit szeroki na te moje pseudo widoczki + 56 f1.2 którym da się przyportrecić . Sam nie wiem czy dobrze rozumuje....
Co chwile zmieniam decyzję, już byłem w ogródku, już witałem się z gąską i....znowu rozsądek podpowiada co innego. Z drugiej strony żyje się tlyko raz i coś z tego życia mieć trzeba. I weź tu bądź mądry Panie..i pisz wiersze.
Ja bym na początek zrobił redukcję. Zacząć od lustra, wszystko out.
Albo reduckja fuji do zera i dokupujesz z6 jeśli faktycznie szkła z NIkona masz dobre, które będą dobrze działać.
Miałem w ręku z6 z S 24-70/4 ... mimo tego że może to się wydawać małe takim nie jest. Fuji to zdecydowanie zgrabniejszy zestaw.

Jesli chodzi o różnicę w jakości - sam musisz opdowiedzieć sobie na pytanie czy Ty naprawdę tego potrzebujesz, bo wiem że to czasem męczy. Poza Tobą tych różnic nikt nie zauważa. Liczą się tylko foty które robisz a te są świetne na Twoim instagramie.