Close

Strona 20 z 68 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 678
  1. #191
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Wiadomix. Fuji to jest apsc ze wszystkimi zaletami i wadami tego systemu. Zagęszczanie matrycy nie wychodzi na dobre. W mojej opinii 3 letniego użytkownika Fuji i wcześniejszych modeli z 16mpix, matryca 24mln pix już pokazuje negatywy zbyt dużego upakowania.
    Mało tego, oni upakowali jeszcze więcej 26mpix .... jak dla mnie nie ten kierunek.
    Cala sytuacja z Fuji jest prawdopodobnie moim bledem. Wynika on po czesci z napedzanej przez "szeptany i sponsorowany" marketing sugerujacy Fuji jako system do wszystkiego zapewniajacy rezultaty na poziomie profesjonalnych aparatow konkurencji. Wlasciwie to poddalem sie owczemu pedowi aby zamienic lustro na bezlustro. Moje szczescie ze nie sprzedalem zestawu lustrzanego Nikona.

    Liczylem sie z pogorszeniem jakosci obrazka wzgledem D750, jednak to co otrzymalem troche rozczarowywuje. X-Trans jest generalnie upierdliwy z mojego punktu widzenia. Juz nie bede sie rozwodzil o "oszukanym" ISO. Dopoki uzywalem T1 jako aparat na spacery nie bylo to problemem. Fotografujac street zalezalo mi tylko na tresci a jakosc byla gdzies daleko. Jednak chcac miec Fuji jako jedyny aparat do kazdego zadania... wole obrazek z Nikona.

    Wizjer elektroniczny... chyba chec tej zamiany byla dominujaca. Z drugiej strony mam na tyle doswiadczenia w fotografowaniu lustrem ze potrafie ocenic korekte ekspozycji przed zrobieniem zdjecia. Z kolei przy krotkim filmowaniu na amatorskie potrzeby wizjer elektroniczny jest niezastapiony i to byl plus dla Fuji. Nie podoba mi sie rozwiazanie trybu Boost w Fuji. Wlaczony zjada baterie w czasie expresowym. Wylaczony powoduje dziwne zjawisko lagowania wizjera ktore znika dopiero po nacisnieciu spustu do polowy.

    Waga... poswiecilem czas i zrobilem sobie tabelke wagi calego zestawu Fuji vs. Nikon. Roznice nie sa tak duze biorac pod uwage H1 z gripem. Prawdopodobnie obawa przed duza waga byla jednym z powodow zakupu Fuji. Jednak trening czyni mistrza. Wczoraj bylem w lesie na dluzszym spacerze, kilka godzin. Mialem D750 z gripem i Nikona 200-500. Wiekszosc zdjec zrobilem z reki, zaledwie w jednej sytuacji uzywalem monopodu. Problem jak dla mnie rozwiazuje pasek PD przymocowany do uchwytu statywowego w obiektywie aparat wisi na ramieniu a nie na szyi.

    Problemy FF/BF... znowu kluczowy punkt dla ktorego wybralem bezlusterkowca... Mialem pecha bo nowy Fuji 50-140 F2.8 mial wade i widoczny FF. Obiektyw po wizycie w serwisie dziala juz bez wady i musze uczciwie przyznac ze jest kosmicznie ostry na 2.8. Z drugiej strony ogarniam kalibracje FF/BF w Nikonie i kazdy obiektyw trafia mi w punkt. Wiec nie jest to tak duza strata czasu zeby to ogarnac nawet dla 3 body (1 jest a 2 planowane po sprzedazy Fuji) i 8 obiektywow (4 stalki i 4 zoomy).

    Skutecznosc AF... D750 mnie zadowala... a w perspektywie D500/D850 ktory ma AF jeszcze lepszy. Natomiast H1 nie jest tragiczny ale nie radzi sobie w pewnych sytuacjach. Glownie zwierzeta z brazowa sierscia. Pojawia sie sporo bledow. Uzywam w Fuji 50-140 i TC 2x. Samo 50-140 po serwisie jest kosmicznie ostre i nawet w polaczeniu z TC x 2 przymkniete o jedna dzialke potrafi zadziwic jakoscia. Jednak skutecznosc AF przy uzyciu TC 2 spada drastycznie i nadaje sie do co najwyzej statycznych obiektow a i to nie zawsze.

    Stabilizacja matrycy... podczas filmowania jest genialna. Podczas zdjec... bywa roznie i czesciej niz w Nikonie powoduje degradacje jakosci obrazka przy krotszych czasach. Mam na mysli czasy 1/250 do 1/500. Ponizej 1/200 niezaleznie od tryby stabilizacji faktycznie pomaga i jakosc obrazka jest bez zarzutow. W innych przypadkach (uzywajac 50-140 z TC 2 ) kiedy chce uzyc stabilizacji w trybie ciaglym rowniez do pracy wizjera moze to negatywnie odbic sie na jakosci obrazka. W Nikonie trzymalem sie zawsze zasady aby wylaczac stabilizacje dla czasow krotszych niz 1/500 i nie mialem problemow.
    Fuji pod tym wzgledem jest bardziej upierdliwe

    Jeszcze w kwestii stabilizacji matrycy odkrylem pewne dziwne zachowanie. Czasami podczas przelaczania trybow stabilizacji, Wylaczona, Ciagla, Tylko zdjecia widze jak obraz w wizjerze przesuwa sie w prawo. Nawet zaobserwowalem to w body ze zdjetym obiektywem. Aparat lezal na biurku i podczas przelaczania trybow matryca robila skok w bok. Dzieje sie tak tylko czasami.

    Jest jeszcze kwestia polityki cenowej Fuji i ogromnego spadku wartosci sprzetu po zakupie. Z mojej perspektywy pokazuje to jak rynek wtorny ocenia realna wartosc sprzetu Fuji i stosunku ceny do mozliwosci.

    Mozna powiedziec ze po pol roku z Fuji H1 jego zalety okazuja sie mniejsze niz na poczatku a wady powoduja wieksza frustracje.

    Generalnie lubie fotografowac Fuji (zwiazane jest to z ergonomia i ogolna filozofia uzywania tego aparatu)... ale nie lubie braku przewidywalnosci co do rezultatow i upierdliwosci zwiazanej z obrobka.


    PS.

    Zapomnialem wspomniec o najwiekszej chyba zalecie czyli o jakosci obiektywow systemu Fuji. Rowniez to byl glowny powod wejscia w system. Jezeli chodzi o jakosc obrazka w kontekscie optyki (pomijajac jakosc wyzszego ISO i pracy AF) to jest naprawde bardzo dobrze.
    W chwili kiedy kupowalem H1 nie bylo na rynku Nikona Z a z tego co widze obiektywy do systemu Z sa naprawde dobre.

    Gdybym dzisiaj mial podjac decyzje o zakupie H1 i reszty systemu Fuji... wybralbym innaczej.


    PS2.

    Zapomnialem o jeszcze jednym waznym aspekcie na korzysc Fuji... latwosc uzyskania zadowalajacego mnie koloru bez zbednej obrobki. Z drugiej strony nowe Nikony tez nie wypadaja zle.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 24-04-2019 o 15:57

  2. #192

    Domyślnie

    @cybulski
    co z tym 85L? Rzuc mi tutaj jakims offtopem, bo ile mozna o matrycach pierdzielic
    BTW
    "Ja z niecierpliwością czekam na matrycę 48 mpx od Fuji, z procesorem potrafiącym takie rzeczy, jak dzisiaj Huaweje czy Pixele. Z takiej matrycy wyjdzie takie 12 mpx, że aż buty będą spadać z wrażenia."
    +1
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  3. #193

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    Moge prosic o rozszerzenie wypowiedzi?
    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    A po co Ci ta wiedza skoro nie używasz fuja
    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta


    Wróżka mi powiedziała.
    Myslalem, ze stac Cie na wiecej.

  4. #194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    Myslalem, ze stac Cie na wiecej.
    Wychodzę z założenia że gdybyś miał Fuji a wcześniej np Nikona to wiedziałbys dlaczego rafy są gorsze i bardziej upierdliwe. C1 niby poprawia co nieco w stosunku do acr jednak mam wrażenie że raf z xt1 był lepiej oprogramowany niż z xt2 w C1.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Wychodzę z założenia że gdybyś miał Fuji a wcześniej np Nikona to wiedziałbys dlaczego rafy są gorsze i bardziej upierdliwe. C1 niby poprawia co nieco w stosunku do acr jednak mam wrażenie że raf z xt1 był lepiej oprogramowany niż z xt2 w C1.
    Wychodzisz z blednego zalozenia, niestety.
    Nie bede Cie juz wiecej meczyl.
    No comment.

  6. #196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Wychodzę z założenia że gdybyś miał Fuji a wcześniej np Nikona to wiedziałbys dlaczego rafy są gorsze i bardziej upierdliwe.
    Właśnie tego doświadczam Jestem świeżym użytkownikiem X-T3 i zdecydowanie dużo bardziej trzeba popracować nad rafem z Fuji względem Nikona

  7. #197

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    @cybulski
    co z tym 85L? Rzuc mi tutaj jakims offtopem, bo ile mozna o matrycach pierdzielic
    No dam dam ale zajmie mi trochę

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    Wychodzisz z blednego zalozenia, niestety.
    Nie bede Cie juz wiecej meczyl.
    No comment.
    Wiesz ja też umiem napisac "rozwiń myśl", "co przez to rozumiesz", "jak się z tym czujesz", "co mówi twój psychoanalityk". @6868 zamiast tego wnies coś merytorycznego do dyskusji zamiast zdawkowych wyuczonych zdanek.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #198

    Domyślnie

    ok, zostawmy to tak.

  9. #199

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Czy może mi ktoś powiedzieć czy da się w X-T3 zmienić kolor punktu AF jakimś sposobem?(pewnie nie, ale warto zapytać). Przez to, że jest w jasno-szarym kolorze czasem ciężko mi go znaleźć jak oderwę oko od wizjera.

  10. #200

    Domyślnie

    Przecież wybrany punkt świeci na zielono. Mozesz też ruszyć wybierakiem? Toć to ułamek sekundy..

Strona 20 z 68 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 11:35
  2. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 12:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •