Close

Strona 60 z 68 PierwszyPierwszy ... 10505859606162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 678
  1. #591

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Bo Fuji ma to coś czego Sony ngdy nie będzie miało.
    No właśnie, "oszukane" ISO, czytałem na ten temat i oglądałem filmiki, zastanawiałem się dlaczego w Fuji iso zaczyna się od 200.
    Ja mam x-t2 a kolega a7ii, więc postanowiliśmy to sprawdzić, a żeby było miarodajnie pod oba podpisaliśmy ten sam manualny obiektyw m42, Jupiter 9.
    Wyszło że żeby w obu aparatach zdjęcie wyszło z taką samą jasnością, ekspozycją, to w Sony iso musi być ustawione o działkę mniejsze, czyli Sony iso 100 - Fuji 200, i tak dalej.
    Matryca Fuji jest bardzo dobra, ale po co sztucznie zawyżają wartość iso.

    Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kajfux ; 23-02-2021 o 12:25

  2. #592

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kajfux Zobacz posta
    Matryca Fuji jest bardzo dobra, ale po co sztucznie zawyżają wartość iso.
    Było o tym wielokrotnie, do znudzenia. Bierz Sony skoro jakieś losowe cyfry bolą

  3. #593

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Było o tym wielokrotnie, do znudzenia. Bierz Sony skoro jakieś losowe cyfry bolą
    Mnie nic nie boli , mam Fuji i jestem zadowolony, i gdyby w specyfikacji było podane max. iso 12800 zamiast 25600 to też był bym zadowolony, tylko po co ta ściema ze strony Fuji.

    Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

  4. #594

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Czy umiecie radzić na to o co ktoś pyta, a nie na to o co nie pyta?
    To się nazywa dyskusja. Wymiana opinii. Chyba, że ten wątek jest po to, żeby Fuji wychwalać ignorując istnienie alternatyw...
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  5. #595

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    To się nazywa dyskusja. Wymiana opinii. Chyba, że ten wątek jest po to, żeby Fuji wychwalać ignorując istnienie alternatyw...
    No nie, bo Dziadek nie prosił o wychwalenie fuji, ani nie pytał o alternatywy, tylko Dziadek zapytał konkretnie o Fuji, o pomoc w wyborze modelu No przeczytaj raz jeszcze jego pytanie. Odpowiadanie nie na pytanie, zmienianie tematu, to gadulstwo, paplanie, ale nie dyskusja.

  6. #596

    Domyślnie

    Napisał "Sony nie wchodzi w rachubę.". Bylem ciekaw powodów skreślenia całej firmy. Nadal powodów brak.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  7. #597

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziadek Zobacz posta
    Jeszcze raz dzięki. OLXa przetrzepałem dokładnie ale na grupie Fuji z pierwszego adresu po pobieżnym przejrzeniu już widziałem kilka interesujących kąsków. Jest np. szkło o którym wspomniałeś za 1850. Tylko że muszę najpierw upolować body (z wiadomych względów) a wtedy determinacja do kupienia szkła będzie większa.

    Może na początek kupię adapter m42 i poćwiczę ze starymi manualami?
    Jak chcesz się bawić starymi obiektywami to większego znaczenia nie będzie miało czy to XT1 czy 2. Skupiłbym się na konkretnym egzemplarzu, jego stanie techicznym. Obiektywy z oznaczniem XC to tańsze, w obudowie plastikowej, odpowiedniki droższych szkieł oznaczonych XF. Aparaty XT jednocyfrowe mają większy wyświetlacz niż tez dwucfrowe np. XT-20. Może mieć to znacznie przy korzystaniu właśnie z manualnych szkieł.

  8. #598

    Domyślnie

    Dzięki Cornelson za info, tego nie wiedziałem.

    Panowie luz

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Dlaczego nie Sony?
    Coś na zasadzie ,,nie bo nie'' i nie potrafię tego sprecyzować. Może dlatego, że w przeszłości nie miałem szczęścia do innych sprzętów Sony a chyba trochę tez, że robią wszystko.

    Wiem, ktoś powie żadne argumenty, Sony robi porządne foto ale ja chyba jestem niereformowalny.
    Ostatnio edytowane przez dziadek ; 23-02-2021 o 17:57

  9. #599

    Domyślnie

    Rozumiem, z uprzedzeniami nie będę dyskutował. Sam skreśliłem SONY bo te aparaty (APS-C i FF) strasznie drewnianie się obsługuje ...

    Wracając do Fuji - szukasz uniwersalnego obiektywu czy chcesz zestaw stałoogniskowych? Jaki zakładasz budżet?
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  10. #600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Rozumiem, z uprzedzeniami nie będę dyskutował. Sam skreśliłem SONY bo te aparaty (APS-C i FF) strasznie drewnianie się obsługuje ...

    Wracając do Fuji - szukasz uniwersalnego obiektywu czy chcesz zestaw stałoogniskowych? Jaki zakładasz budżet?
    Najpierw body XT-1(chyba). Wiem,że niektórych dziwi taka kolejność ale taka jest moja wizja Budżet na body max. 2000. Skromnie ale jest kilka ciekawych ofert.
    Ostatnio edytowane przez dziadek ; 23-02-2021 o 18:32

Strona 60 z 68 PierwszyPierwszy ... 10505859606162 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 11:35
  2. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 12:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •