Close

Strona 52 z 68 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 678
  1. #511

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeśli jednak masz już LR i jesteś do niego przyzwyczajony, to pobaw się z domyślnym ustawieniem odszuminia chrominacji i wyostrzania. W prosty sposób możesz uzyskać rezultaty co najmniej tak dobre, jak w JPEGu.
    Spróbuję powalczyć jeszcze...

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Poza tym nieporównywalnie lepiej radzi sobie przy wyciąganiu cieni i świateł.
    To mi się właśnie w oczy rzuciło jako pierwsze

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    (...) i właściwej korekty zniekształceń obiektywu już nie.
    To mnie boli w C1, ale nie aż tak bardzo jak ostrość i odszumianie w LR

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    A ja osobiście uważam, że nie po to bierze się Fuji aby grzebać się w rawach
    Boję się że coś spierdzielę i nie wyratuję, stąd pstrykanie w RAWach. No i przyzwyczajenie z D700... Chyba żeby się nauczyć będę pstrykał jednocześnie w RAWie i jotpegu.


    Co do LRa w wersji dla Fuji, to zdaje się że dopiero od późniejszych matryc (x-t2) ma jakieś dodatkowe wsparcie. Ale spróbuję się jakoś przestawić, zobaczymy co to wyjdzie. No i ten abonament...
    FUJIFILM X-T1 + FUJINON 18-55 F2.8-4 R LM OIS

  2. #512

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Do bawienia się rawami, Fuji jest chyba najtrudniejszym i najmniej wdzięcznym z systemów jakimi dotychczas miałem do czynienia - Nikon, Canon, Sony, Fuji.
    Oczywiście 'dedykowany' C1 coś w tym temacie niby poprawia.
    Mam dokładnie odmienne odczucia - po walce z d750 i dziwnych zafarbach, teraz mam Fuji+c1 i ogarniecie barw to poezja.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mbodniak Zobacz posta
    Boję się że coś spierdzielę i nie wyratuję, stąd pstrykanie w RAWach.
    Ustaw RAW+JPEG. Tam, gdzie się da, wykorzystasz JPEGa. Tam gdzie się da, obrobisz sobie RAWa w puszcze. A tam, gdzie się nie da, będziesz dłubał na kompie.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #514

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ustaw RAW+JPEG. Tam, gdzie się da, wykorzystasz JPEGa. Tam gdzie się da, obrobisz sobie RAWa w puszcze. A tam, gdzie się nie da, będziesz dłubał na kompie.
    I tak też ustawiłem aparat
    FUJIFILM X-T1 + FUJINON 18-55 F2.8-4 R LM OIS

  5. #515

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób, które przesiadły się z Nikona (konkretnie D750), na Fuji (T2/T20 lub T3/T30) lub też na odwrót.

    Czy AF-C w Fuji dorównuje temu w D750? Nie mam tu na myśli szybkiego sportu czy ptactwa, bardziej biegające dziecko. I jak w tych modelach radzi sobie wykrywanie twarzy lub oka?

    @Teu pisałes wyżej, że miałeś D750, nie wiem co masz teraz z Fuji ale czy mógłbyś się wypowiedzieć?

  6. #516

    Domyślnie

    Tak, prywatnie mam X-T3.
    Obrazek na wysokich czułościach bardziej szumi od d750, ale to nic dziwnego (ja z tym problemu nie mam).
    AF- Fuji ma bezlustrowe gadżety - af na oko/twarz jest ok, choć nie tak pewny jak Sony. Jeżeli mówimy o pojedynczym punkcie z pro-szkłem (np. 24-70 2. to d750 pewniejszy. Choć wolę minimalnie mniej pewny af, od problemów z ff/bf.
    To co dla mnie było priorytetem to ogólny user-experience: jpeg z Fuji + gmeranie w c1 jak trzeba. I już. Do tego do chodzą obiektywy, które w Fuji są po prostu dobre - kupuję się ogniskową jaką potrzeba, a nie konkretny obiektyw który wyszedł producentowi dobrze.
    W biurze pracuje często na d850/a7riii /z7 /eos R i nie czuje żeby mi czegoś brakowało w Fujiku. Aparat, jak aparat - ma dawać radość z używania.


    Wysłane z mojego kalkulatora Casio.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  7. #517

    Domyślnie

    Ja zawsze używałem ACR-a, ale jak na próbę zainstalowałem sobie C1 to już pozostał. Lepiej wyciągał cienie i jakoś lepszy detal wydawało mi się robił.
    Nierzadko muszę wyciągać z takich cieni, ale matryca w X-T10 + C1 (plus kilka swoich patentów) radzi sobie


  8. #518

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie, mam takie pytanko czy ktoś się orientuje co się dzieje z forum fujifilm Polska, nie mogę znaleźć tego forum, czyżby ono znikło z powierzchni googla

  9. #519

    Domyślnie

    Padło już dawno.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #520

Strona 52 z 68 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 11:35
  2. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 12:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •