Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Super , to jest fajne


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Zainspirowaliście mnie panowie do "pogrzebania" w szufladzie. Moja wersja mechaniki ruchu 3D konia wygląda tak: (mam nadzieję, że się autor nie obrazi). Moim skromnym zdaniem ostra głowa jeźdźca wygląda lepiej od ostrych butów jeźdźca Załącznik 18495
    pozdrowionka.
    O żadnej obrazie mowy być nie może!
    Super! Umiesz zrobić ostrą głowę jeźdźca uwzględniając mechanikę ruchu 3D konia. Jest moc! Bez urazy, Twoje zdjęcie mi się podoba.

    Zajrzałem do szuflady i ja, naprędce znalazłem np. takie sprzed kilku lat:

    No i co teraz? Mam jeszcze kilkanaście podobnych, wrzucić?

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Moim skromnym zdaniem ostra głowa jeźdźca wygląda lepiej od ostrych butów jeźdźca
    Zgoda, ale pod warunkiem, że akurat głowa miała być ostra...

    Pozdrawiam

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Moim skromnym zdaniem ostra głowa jeźdźca wygląda lepiej od ostrych butów jeźdźca .
    Ależ oczywiście, że tak. Twoja fotka jest bardzo ładnie spanoramowana Tylko zwróć uwagę na dwie sprawy. W panningu kluczowe. Ogniskowa-dobrze jest mieć zoom(sam się przekonałeś) oraz czas. Z czasem, to bywa różnie. Na identycznym sprzęcie 2 osoby nie osiągną takiego samego rezultatu-dodatkowo liczy się pewna ręka i też doświadczenie.
    Na zdjęciu pierwszym jest i szeroki kąt i dłuższy czas, więc nie dziwne, że na tamtej fotce nie wszystko wyszło tak jak powinno. Inna sprawa, że jeśli autor miał możliwość powtarzania kadru, to mógł robić to do skutku. Za którymś razem zapewne by się udało uzyskać lepszy efekt.
    Fuji

  4. #14

    Domyślnie

    Ja nawet kilka razy oglądałem filmy ambasadora Fuji, jak on panoramuje na rajdach na pustyni. No trzeba ćwiczyć aby dojść do wprawy, nie ma innej rady chyba że ktoś z tym sie urodził
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #15

    Domyślnie

    Kolego Gniady, nie musisz wrzucać kolejnych , tylko wytłumacz mi i być może innym, co ma Twoje zdjęcie przedstawiać, bo być może o czymś z "branży" konnej nie wiem. I piszę to jak najbardziej poważnie.
    A z kolegą basket też się zgadzam ale nie do końca, głównie w kwestii pewnej ręki i doświadczenia O technikaliach można by było dyskutować godzinami, a tu nie czas i nie miejsce

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    156

    Domyślnie

    Konie powinny być na każdym zdjęciu. To cudowne zwierzęta.
    Zdjęcie pokazuje jak kochają biegać, a z tą ostrością jak zwykle przesadzacie.
    Mnie podoba się Twoje zdjęcie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    o czymś z "branży" konnej nie wiem
    Jakiś dowcip. Mam tylko dwa pytania.
    Jak konie śpią.
    Gdzie mają kolana.
    Dziękuję...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    być może o czymś z "branży" konnej nie wiem. I piszę to jak najbardziej poważnie.
    Jeśli być może o czymś nie wiesz, co jest tylko przypuszczeniem, to znaczy, że wiesz wszystko... Pewnie jesteś bogiem branży konnej... I piszę to jak najbardziej poważnie.

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    tylko wytłumacz mi i być może innym, co ma Twoje zdjęcie przedstawiać
    Na pewno nie jest to portret konia, więc głowa konia ostra nie jest.
    Nie jest to też portret jeźdźca....

    Zdjęcie przedstawia dokładnie to o czym mówi tytuł i pierwsze słowo w treści... Życzę powodzenia w szukaniu...


    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Na zdjęciu pierwszym jest i szeroki kąt i dłuższy czas, więc nie dziwne, że na tamtej fotce nie wszystko wyszło tak jak powinno. Inna sprawa, że jeśli autor miał możliwość powtarzania kadru, to mógł robić to do skutku. Za którymś razem zapewne by się udało uzyskać lepszy efekt.
    Jak grochem o ścianę... wszystko wyszło tak jak powinno. Chyba, że jesteś kolejnym, który zna prawdę objawioną... Inną rzeczą jest, że może się komuś nie podobać to co wyszło, ale to już zupełnie inna sprawa...


    Pozdrawiam

  8. #18

    Domyślnie

    Ok, jak rozumiem oba zdjęcia stanowią już zamkniętą i idealną formę. Ale autorze, czy nie myślałeś o tym, żeby jak już te konie są pasją, i nie koniecznie na tych zdjęciach ma być Kossak czy Chełmoński, to dla odmiany zrobić reportaż o tej pasji i miejscu. Szeroki obiektyw i pokazać taką codzienność tego hobby/zajęcia? Jakieś zabiegi pielęgnacyjne, osprzęt, detale, umorusanych ale szczęśliwych jeźdźców itp. Według mnie mogłoby być to ciekawe.

  9. #19

    Domyślnie

    Skoro autor wrzuca zdjęcia do kategorii "foto uliczna, reportaż", ja się wypowiedziałem pod poprzednim zdjęciem (o ile pamiętam napisałem "nie podoba mi się"), to do tego też coś napiszę:

    Lepiej. Chociaz pasji dalej nie wiedzę.

    (Lepiej głównie dlatego, że przynajmniej coś widać)

    Dla mnie to zdjęcie bardziej pasuje do działu foto albumowe (zdaje się jest coś takiego). Autor, jak rozumiem, robi zdjęcia swojej dziewczynie, która lubi jeździć konno i bardzo jej i jemu te zdjęcia się podobają.

    Jako pojedyncze zdjęcia reportaż to nie jest (może trzeba było zaczekać aż się uzbiera kilka i wtedy wrzucić), fotografia uliczna według mojego rozumienia też nie...
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  10. #20

    Domyślnie

    Zachowujesz się jak pewien kolega w swoim wątku o wsi.
    "Ona jest piękna i tyle."
    Przyjmij na klatę, że bronienie kiepskich zdjęć nie nauczy Cie robienia lepszych.
    Ludzie Ci piszą co widzą, a Ty ciągle odpowiadasz że się nie znają.

    Wyobraź sobie sytuację:
    Przymierzasz w sklepie buty i stwierdzasz że są za ciasne. A sprzedawca Ci odpowiedział ze się nie znasz, bo one mają Cię uwierać.
    Zachowujesz się jak ten sprzedawca. Może i chcesz nam pokazać dobre zdjęcie, ale to co pokazujesz takie nie jest. Bez względu na Twój stosunek do koni i jeździectwa.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] jasno ciemno jasno
    By kl in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 09:21
  2. [ Portret ] Ania na mokro i sucho
    By joda99 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 16:36
  3. [ Krajobraz ] Fajnie świeciło...
    By fotodemon in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 23:48
  4. Fajnie by bylo: AF-S 24-105/2.8 VR
    By Witusch in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-02-2009, 08:21
  5. [ Makro ] Na sucho i mokro
    By Sławek in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2007, 23:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •