Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Nikon D500 i S18-35, kontra ...

    ... no właśnie, co? Uniwersalnym zakresem 18-35mm, nazwać się nie da, jednak jakość obrazka jest świetna. Posiadam S50-100mm i uwielbiam to szkło (jakość rekompensuke wagę).
    Yeraz chciałbym uzupełnić "dół". Narazie mam tylko S 17-50, ale szukam "jakości" w kątach około 35mm. Dlatego proszę o opinie, czy wspomniana Sigma, czy S14mm i np. S28mm, a może S40mm?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    Ale jako uzupełnienie do S50-100? Nie ma nic bardziej uniwersalnego od S18-35, ale ja się na nią nie zdecydowałem, a kupiłem S30 Art. Tylko ja do DXa akurat poza tymi dwoma szkłami niczego nie potrzebuję. Resztę zakresu załatwiam w FXie.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam właśnie zestaw S18-35 plus S50-100 zakres jest pokryty a obrazek rewelacyjny. Zestaw pracował z D7200 i S18-35 była nieprzewidywalna Ale od wczoraj mam D500 i na kilku próbach w pomieszczeniu zauważyłem poprawę względem D7200. Ogólnie te dwa szkła na DX-a to chyba najlepsze rozwiązanie, jeśli komuś nie przeszkadza waga. Do tego świetny obrazek i ostrość już od 1,8


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale jako uzupełnienie do S50-100? Nie ma nic bardziej uniwersalnego od S18-35, ale ja się na nią nie zdecydowałem, a kupiłem S30 Art.
    ... no właśnie nie zdecydowałeś się. Dlatego też mam wątpliwości w związku z zakresem i AF.
    Zastabawiam się czy takie kombo S14mm i np. S28/lub30/ew.40mm nie było by lepsze?
    Obrazek z 40mm jest piękny, zresztą reszta Art-ów ... lubię je poprostu.
    Ostatnio edytowane przez krawczyk.photo ; 06-12-2018 o 14:45

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krawczyk.photo Zobacz posta
    ... no właśnie nie zdecydowałeś się. Dlatego też mam wątpliwości w związku z zakresem i AF.
    Zastabawiam się czy takie kombo S14mm i np. S28/lub30/ew.40mm nie było by lepsze?
    Obrazek z 40mm jest piękny, zresztą reszta Art-ów ... lubię je poprostu.
    Tylko pamiętaj, że FXowe Arty wcale jakiegoś szału na DXie nie robią... Są dość przeciętne. Piszę na przykład o 24.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Tylko pamiętaj, że FXowe Arty wcale jakiegoś szału na DXie nie robią... Są dość przeciętne. Piszę na przykład o 24.
    Ok. Załóżmy 18-35mm, jako uzupełnienie do 50-100mm.

    A co, ew. poniżej tego? Chodzi mi o zakres UWA. Wspomniane S14mm (przyznam, że kusi mnie to światło z myślą o drodze mlecznej i ciasnych np. włoskich uliczkach), czy coś pokroju N10-24 (gorsze światło) lub S10-24 F3.5 lub abstrakcja typu S8-16mm?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krawczyk.photo Zobacz posta
    ... no właśnie, co? Uniwersalnym zakresem 18-35mm, nazwać się nie da, jednak jakość obrazka jest świetna. Posiadam S50-100mm i uwielbiam to szkło (jakość rekompensuke wagę).
    Yeraz chciałbym uzupełnić "dół". Narazie mam tylko S 17-50, ale szukam "jakości" w kątach około 35mm. Dlatego proszę o opinie, czy wspomniana Sigma, czy S14mm i np. S28mm, a może S40mm?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Mam D500, mam 18-35 i 50-100. Nie spotkałem się z sytuacją aby mi brakowało zakresu 35-50. Jakość obrazka jak sam piszesz - rewelacja.

  8. #8

    Domyślnie

    Do gwiazd to chyba najlepiej kupić jasną manualną stałkę np jakiś Irix czy Samyang. Jednak takie UWA w starych uliczkach czy tym bardziej w dynamicznych scenach to bedzie kiepskie narzędzie. Jeżeli ma być sprawnie i wygodnie to myślę, że do gwiazd będzie potrzebny specjalny do tego UWA.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Do gwiazd to chyba najlepiej kupić jasną manualną stałkę np jakiś Irix czy Samyang. Jednak takie UWA w starych uliczkach czy tym bardziej w dynamicznych scenach to bedzie kiepskie narzędzie. Jeżeli ma być sprawnie i wygodnie to myślę, że do gwiazd będzie potrzebny specjalny do tego UWA.
    Jakie np.? Możesz rozwinąć.

    Nie szukam szkła "tylko" do gwiazd, ale wydawało mi się, że przy tej S14mm, dzięki jasności, będzie można zjechać trochę z ISO.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  10. #10

    Domyślnie

    W zakresie szerokim do DXa u mnie bez szału ostrości jest Nikkor 12-24. Jest całkiem ok. Jasny DX to Tokina 11-16 2.8, myślę że warto pomyśleć. Samyang 10 2.8. Ale to nie jest poziom ostrości Artów.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przejście z Nikon D5500 na Nikon D500
    By Mr.Karolos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2018, 16:48
  2. Nikon D4s kontra Nikon D500 który AF lepszy
    By Paapaj in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 15:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •