Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Exclamation Blondynka szuka prezentu dla taty, pomocy!

    Dzień dobry,
    pojawiam się tu pierwszy raz ale potrzebuje porady specjalisty

    Mój tata fotografuje lustrzanka Nikona. Chciałam mu sprezentować coś do aparatu, myslalam o torbie, okazalo sie ze jest milion rozmiarów i przeznaczeń i ostatecznie wybór padł na pasek, bo pomyślałam że to będzie bezpieczny prezent. Nie chciałam mu kupić takiego samego jak ma, wymyśliłam że kupie pasek skórzany. Pytanie brzmi jaki pasek kupić do Nikona. Na allegro pełno chińskich, na przykłada takie:
    https://allegro.pl/pasek-do-aparatu-...f-941fa64a68f1
    Czy ktos z Was takich uzywa? Google podpowiada mi paski Eupidere, ale one są już droższe, nie wiem czy jest sens dopłacać? Czy ktoś może pomóc mi z doborem odpowiednich zaczepów do aparatu. Nigdzie nie ma żadnych informacji, a ja mam tylko jedną szanse, ten który zamówie musi pasować. Pomocy!

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę zalezy jaka to lustrznka i jak tata fotografuje. Ale IMO najlepsze paski w tej chwili to:

    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/peak-...h-aparatow.htm

    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/peak-...v3-czarny.html

    Doskonała jakość i wygoda. Paski skórzane zwykle lepiej wyglądają i są stosowane przy mniejszych, stylowych aparatach bezlusterkowych.
    No, chyba że tata lubi taki styl i skórzane dodatki. Eupidere z tego co wiem złe nie są. Wtedy takie mocowanie z kółkiem z drutu (zresztą oni mają chyba jeden typ mocowania?)
    W ich ofercie są też paski typu sling - to może być dobre rozwiązanie - bardzo wygodny pasek i do tego skórzany.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 05-12-2018 o 14:00
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Aparat to Nikon D90, tata ma zawsze aparat ze sobą jak idzie w góry, i tak chyba jak wszyscy jak jadą z mamą na wakacje zawsze wtedy ma go przy sobie. Jeśli dobrze rozumiem Eupidere "sling" wkręca się od spodu aparatu? Czy ta śruba zawsze jest taka sama czy w różnych aparatach może być różna? Przy niektorych jest kółko z drutu, ale jest też taki z paskami co sie zapina jak tak małe paski od spodni i właściwie chyba ten podoba mi się najbardziej. Ten będzie pasował? Przyglądałam się dzisiaj temu aparatowi przez chwile i on już ma takie kółka z drutu tylko trójkątne i już kompletnie zgłupiałam. Nie wiem który wybrać Czy ktoś może mi potwierdzić na 100% czy będzie pasował ten sling i czy taki ukośny pasek w ogóle jest wygodny?

  4. #4

    Domyślnie

    Skórzany pasek na pewno wygląda stylowo, ale nie koniecznie jest wygodny. Popatrz na pasek neoprenowy Matin, wygoda gwarantowana. Wadą jest dość niska cena

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mogę polecić Peak Design Slide. https://peakdesign.pl/p/pasek-peak-design-slide/

    Pasek jest rewelacyjny, można go używać chyba w każdy możliwy sposób, nosić na szyji, na ramieniu.

    Co prawda nie jest skórzany lecz wykonanie jest rewelacyjne i jesy bardzo wygodny.

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  6. #6

    Domyślnie

    220 zł za głupi pasek?? Powariowali.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    220 zł za głupi pasek?? Powariowali.
    Jak chcesz to możesz aparat nosić na jutowym sznurku.

    Tez jestem za:
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/peak-...v3-czarny.html
    Sam używam od długiego czasu- brak śladów zużycia i świetna wygoda.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja aparat noszę w zębach
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Ja aparat noszę w zębach
    Humor najwyższych lotów.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeżeli Tata fotografuje lustrzanką Nikona to pewnie jest również użytkownikiem tego forum.
    Może coś podpowie ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Hobby taty
    By pes in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2016, 22:33
  2. Nikon d7000szeroki kąt pomoc w doborze prezentu
    By paaulkaa in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 20:50
  3. [ Portret ] Blondynka
    By Jerry in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 19:14
  4. [ Portret ] Blondynka
    By mydlo93 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 00:54
  5. Pomoc w doborze prezentu
    By Etienne Maio in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 22:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •