Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52
  1. #1

    Domyślnie Zmiana systemu na Fuji

    Nie wiem czy to ochota na fotografię mi powoli przechodzi, a może zwyczajnie wyrosłem z GAS, ale dochodzę do wniosku że mam zdecydowanie za dużo sprzętu.
    Zastanawiam się nad pozostawieniem sobie tego czego mi potrzeba do fotografii przyrody, pozbyciem całej reszty, i kupieniu czegoś pod APS-C do wszystkiego innego, co jest stosunkowo małe i łatwe w transporcie.
    Używałem kiedyś Fuji X-T4 i było fajnie doświadczenie, ale brak trybów PASM był dla mnie nie do przeskoczenia.
    Wymyśliłem sobie taki zestaw: mała torba, dwa aparaty, dwa obiektywy:

    - Fujifilm X-H2 + FUJIFILM XF 56mm f/1.2 R WR jako portretówka;
    - Fujifilm X-H2S +FUJIFILM XF 16-80mm f/4 R OIS WR jako uniwersalne małe wszystko inne;

    Dlaczego tak: oba aparaty mają PASM. X-H2 ma gęstą więc na niej dobra stałka aby to wszystko miało sens. H-H2S w parze z zoomem bo matryca mniej gęsta a ten zoom rewelacyjny nie jest, za to jest mały i uniwersalny więc powinien wystarczyć, a H2S ma lepszą migawkę elektroniczna.
    Fajne jest też to że oba aparaty z obiektywami na nich są w zasadzie identycznej wielkości więc dobrze się ułożą w torbie w konfiguracji "obiektywem w dół".

    Aha, dlaczego dwa body a nie np. H2S i dwa szkła - doświadczenia ostatnich dwóch lat intensywnego latania tu i tam z rodziną nauczyły mnie że nie ma nic gorszego niż zmiana obiektywów np. na plaży, czy w okolicy plaży, albo gdzieś w tropikalnym lesie.

    Przeznaczenie całości: zdjęcia rodzine / pamiątkowe / wycieczkowe o przyzwoitej jakości po obróbce w ACR / PS.

    Co myślicie? Jak ktoś chce mi wylać kubeł zimnej wody na głowę to się nie krępujcie
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 22-04-2024 o 16:52
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem to tylko inna faza GAS

    Przecież masz w Sony małe puszki, takie a7CR jest mniejsze niż Fuji na które patrzysz.
    https://camerasize.com/compact/#891....3,911.792,ha,t

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Moim zdaniem to tylko inna faza GAS

    Przecież masz w Sony małe puszki, takie a7CR jest mniejsze niż Fuji na które patrzysz.
    https://camerasize.com/compact/#891....3,911.792,ha,t
    A7CR jest dużo droższe, no i Twoje zestawienie z obiektywem 24mm na Sony vs. 56mm f1.2 na Fuji jest trochę nie teges.

    Poza tym A7RC ma ergonomię i wizjer jak seria A6XXX, czyli jak dla mnie kicha, miałem kiedyś Nexy i A6000/6500, nie pasuje mi.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Przeznaczenie całości: zdjęcia rodzine / pamiątkowe / wycieczkowe o przyzwoitej jakości po obróbce w ACR / PS.
    Czy to efekt wyjazdu na wakacje i dźwigania klamota?
    Myślę, że APS-C to całkiem dobry pomysł. Co więcej - masz G9, weź na próbę 14-140. U mnie się sprawdza. Ostre w całym zakresie, ładny obrazek i malutkie gabaryty. Na rodzinne i wakacyjne w sam raz.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nie wiem czy to ochota na fotografię mi powoli przechodzi, a może zwyczajnie wyrosłem z GAS, ale dochodzę do wniosku że mam zdecydowanie za dużo sprzętu.
    Zastanawiam się nad pozostawieniem sobie tego czego mi potrzeba do fotografii przyrody, pozbyciem całej reszty, i kupieniu czegoś pod APS-C do wszystkiego innego, co jest stosunkowo małe i łatwe w transporcie.
    Używałem kiedyś Fuji X-T4 i było fajnie doświadczenie, ale brak trybów PASM był dla mnie nie do przeskoczenia.
    Wymyśliłem sobie taki zestaw: mała torba, dwa aparaty, dwa obiektywy:

    - Fujifilm X-H2 + FUJIFILM XF 56mm f/1.2 R WR jako portretówka;
    - Fujifilm X-H2S +FUJIFILM XF 16-80mm f/4 R OIS WR jako uniwersalne małe wszystko inne;

    Dlaczego tak: oba aparaty mają PASM. X-H2 ma gęstą więc na niej dobra stałka aby to wszystko miało sens. H-H2S w parze z zoomem bo matryca mniej gęsta a ten zoom rewelacyjny nie jest, za to jest mały i uniwersalny więc powinien wystarczyć, a H2S ma lepszą migawkę elektroniczna.
    Fajne jest też to że oba aparaty z obiektywami na nich są w zasadzie identycznej wielkości więc dobrze się ułożą w torbie w konfiguracji "obiektywem w dół".

    Aha, dlaczego dwa body a nie np. H2S i dwa szkła - doświadczenia ostatnich dwóch lat intensywnego latania tu i tam z rodziną nauczyły mnie że nie ma nic gorszego niż zmiana obiektywów np. na plaży, czy w okolicy plaży, albo gdzieś w tropikalnym lesie.

    Przeznaczenie całości: zdjęcia rodzine / pamiątkowe / wycieczkowe o przyzwoitej jakości po obróbce w ACR / PS.

    Co myślicie? Jak ktoś chce mi wylać kubeł zimnej wody na głowę to się nie krępujcie
    A nie chcesz czasami zrobić użytku z tego co masz OM-1 i jeszcze mniejszego Oly e-m5?
    Pod kątem kosztów oba aparaty według stopki masz, obiektyw do m43 są na tle innych tanie. Zestawy są małe mają fajną stabilizację są uszczelnione…

  6. #6

    Domyślnie

    Weź też pod uwagę alternatywne szkła, chyba, że chcesz tylko fuji.
    Gorzej na pewno nie jest.
    Sigma 56mm f/1.4 C DC DN
    Tamron 17-70mm F2.8 Di III-A VC RXD

    Oba są uszczelnione, Tamron ma stabilizacje, no i światło 2.8
    Fuji

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    A7CR jest dużo droższe, no i Twoje zestawienie z obiektywem 24mm na Sony vs. 56mm f1.2 na Fuji jest trochę nie teges.

    Poza tym A7RC ma ergonomię i wizjer jak seria A6XXX, czyli jak dla mnie kicha, miałem kiedyś Nexy i A6000/6500, nie pasuje mi.
    Ale już 2x Fuji wyjdzie drożej niż A7CR, R-kę wrzuciłem dla przykładu bo sporo wykadrujesz, wiadomo. A jest jeszcze Sony A7CII w powiedzmy podobnej cenie do Fuji, ale nieważne. Moim zdaniem mnożenie systemów nie ma sensu, ale oczywiście kupisz co chcesz. Ja dokupiłbym jeden mały aparat i wykorzystywał w miarę potrzeby szkła, które mam. Jak wychodzisz na spacer to nie ma problemu, ale jak już jedziesz na wakacje, gdzie a nuż jakiś ptaszek może się trafić, będziesz dźwigał dwa systemy. Przynajmniej ja mam raczej mało takich wyjazdów, żeby nie kusiła jakaś przyroda, choćby sporadycznie czy z nudów. Plułbym sobie w brodę, gdybym nie mógł sfotografować np. koliberka w hotelowym ogrodzie, choćbym siedział na tyłku przy basenie (co mi się nie zdarza ) Pal diabli body, ale dwa zestawy szkieł to robi się niewygodnie.

    Wiem, ze seria C to nie jest mistrzostwo ergonomii, ale w ostatnich trochę poprawili. Wyświetlacz faktycznie został po staremu, kompromisy, ale wielkość bezkonkurencyjna właściwie.

    Ps. Nie wiem czemu widziałem tam Fuji z 16/1.4, stąd wrzuciłem do porównania 24/1.4

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Moim zdaniem to tylko inna faza GAS
    Trochę tak to wygląda. W czym oczywiście nie ma niczego złego, pod warunkiem, że nie idzie z kasy na aparat ortodontyczny czy na studia dla dzieci Tak czy inaczej autor wątku w stopce ma aparaty, które mniej więcej mają te same wymiary i wagę co te fujiki, które przecież wcale małe nie są. A do tych systemów co ma (nikon z7 czy sony a7) bez problemu dobierze stałkę portretową, która da to samo a może być nawet sporo lżejsza i mniejsza niż ta do fuji (wystarczy taka ze światełkiem 1.8 ) czy standardowy zoom ze zmiennym światełkiem lub nawet taki pod apsc (oba ffy mają mocno upakowane matryce i można z nich wycinać do formatu apsc). Nie pisząc już o tym, że jak zauważył robcio w stopce są także zgrabniejsze zabaweczki OM.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 22-04-2024 o 18:27

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie, niepotrzebnie taki racjonalny jestem Kolejny system pewnie się pomieści. Jestem ciekaw wrażeń z używania nowości

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    162

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    A7CR jest dużo droższe, no i Twoje zestawienie z obiektywem 24mm na Sony vs. 56mm f1.2 na Fuji jest trochę nie teges.

    Poza tym A7RC ma ergonomię i wizjer jak seria A6XXX, czyli jak dla mnie kicha, miałem kiedyś Nexy i A6000/6500, nie pasuje mi.
    To chyba obaw starzenia się
    Wystarczy jeden system/mocowanie/i kilka obiektywów
    Kwestia odważnej jednej decyzji

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zmiana systemu
    By dodek200 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-05-2018, 12:05
  2. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-07-2015, 12:13
  3. Zmiana systemu
    By danielchrzaszcz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 18:20
  4. Zmiana systemu
    By Kopytkov in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 23:50
  5. Zmiana systemu help
    By art_killer in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •