Close

Strona 113 z 324 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123163213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 121 do 1 130 z 3235
  1. #1121

  2. #1122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Kilka nocnych z ręki, prosto z puchy, różne symulacje, prostowane i zmniejszone w Snapseedzie.

    Załącznik 33698
    675

    Załącznik 33699
    676

    Załącznik 33700
    677

    Załącznik 33701
    678

    Załącznik 33702
    679

    Załącznik 33703
    680
    Zrobiła się zaszumiona papka rodem z telefonu. Chyba ten snapseed jest do niczego.

  3. #1123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Chyba ten snapseed jest do niczego.
    Na to wygląda. Będę musiał poszukać jakiejś alternatywy.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #1124
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Faktycznie, ten Snapseed się nadaje na plaster do jajec... Jak można spartolić tak prostą czynność, jak zmiana rozdzielczości?

    Wrzucam fotki jeszcze raz, zmniejszone w PS:
    Ogolnie to slabo to wyglada. Szczegolnie niebo na 682 rozumiem ze to ISO 100000 ale jednak efekt finalny slaby. W takich sytuacjach X-H1 lepiej dawalo rade z racji stabilizacji i byc moze starszej matrycy. Zgaduje ze T30 ma ta sama matryce co T3?

    Jeszcze cos z mojej Fujikowej przeszlosci: zauwazylem (kiedy jeszcze mialem Fuji) dziwna tendencje do tego ze Fuji H1 bardzo szybko wskawiwalo na ekstremalnie wysokie wartosci ISO w sytuacji kiedy Nikon D750 dajac ta sama ekspozycje (porownany histogram i finalne zdjecie) zadowalal sie o polowe nizsza wartoscia ISO. Nie zebym chcial to teraz rozbierac na czynniki pierwsze... ale zaskoczyly mnie negatywnie te zdjecia z T30 wiec chcialem o tym wspomniec. I nie mam na mysli tylko zdjec wieczornych ale zdjecia w sloneczny dzien w sytuacji gdzie zalezalo mi na krotkich czasach. Zawsze mnie to zastanawialo dlaczego tak jest, nawet robilem jakies eksperymenty, porownania. Dziwna sprawa.

  5. #1125

    Domyślnie

    @Jaack pomimo mojej miłości do Fuji, trzeba przyznać że kłamią na ISO - 200 to tak na prawdę 100, 12k to tak na prawdę 6400, itd.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #1126

    Domyślnie

    Te Fuji to ma przekichane. Była plastelina i nie było szumu, to było źle. Jest szum i nie ma plasteliny, też źle.

    To są JPEGi. Jak jest za dużo szumu, to się ustawia wyższe odszumianie. Jeśli mimo to zdjęcie wciąż nie spełnia standardów, to trzeba się przesiąść z APS-C na jakiś większy format. Bo ja nie widziałem niezaszumionych zdjęć z APS-C z ISO 10000.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #1127
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    @Jaack pomimo mojej miłości do Fuji, trzeba przyznać że kłamią na ISO - 200 to tak na prawdę 100, 12k to tak na prawdę 6400, itd.
    No nie chce tego rozdrapywac... ale zawsze mnie to zastanawialo i czasami irytowalo. Widac Fuji nie bylo dla mnie

    PS.
    Ja pomimo ze sprzedalem Fuji to mile wspominam pewne aspekty. Chyba najsympatyczniejszy aparat Fuji jaki mialem to T1 z gripem. Brakowalo mi tam udoskonalen guzikologii z T2... i dzisiaj troche zaluje ze sie T1 pozbylem.



    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Te Fuji to ma przekichane. Była plastelina i nie było szumu, to było źle. Jest szum i nie ma plasteliny, też źle.

    To są JPEGi. Jak jest za dużo szumu, to się ustawia wyższe odszumianie. Jeśli mimo to zdjęcie wciąż nie spełnia standardów, to trzeba się przesiąść z APS-C na jakiś większy format. Bo ja nie widziałem niezaszumionych zdjęć z APS-C z ISO 10000.
    Czyli rozumiem ze fotografujesz juz tylko w jpg? Jezeli tak to mozna tylko zgadywac czy RAW dalby lepsze efekty w identycznej sytuacji.

    PS.
    Nie bardzo lapie o co chodzi z ta plastelina i szumem. Ale mniejsza o to.

  8. #1128

    Domyślnie

    Nic straconego, zawsze możesz kupić ponownie xt1. Ja próbuję sprzedać, wisi moje ogłoszenie. https://allegro.pl/show_item.php?item=8563269063 może chciałbyś w komplecie z 27/2.8?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #1129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Czyli rozumiem ze fotografujesz juz tylko w jpg? Jezeli tak to mozna tylko zgadywac czy RAW dalby lepsze efekty w identycznej sytuacji.
    Fotografuję w RAW+JPEG, ale jeśli mam potrzebę, żeby w nim pogrzebać, to edytuję RAW w puszce, na tyle na ile pozwala silnik aparatu. Dawno już nie schrzaniłem zdjęcia tak bardzo, żeby ratować je w Lightroomie, ale backup mam na wypadek, gdyby przytrafił mi się gorszy dzień Najczęściej używam LR tylko do testów.

    A czy RAW dałby lepsze efekty? Sam w sobie nic by nie dał, bo to nawet nie jest zdjęcie. Do efektów potrzebny jest soft, operator i przepis. Gdybać, czy lepszy efekt można uzyskać przy użyciu innego oprogramowania, innego przesunięcia suwaków czy może ktoś inny za mnie zrobiłby to lepiej, to można w nieskończoność.

    Moment, w którym zdałem sobie sprawę, że "wystarczająco dobrze" jest lepsze, niż "lepiej", był jak katharsis Bo lepiej może być zawsze - to błędne koło.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #1130
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Nic straconego, zawsze możesz kupić ponownie xt1. Ja próbuję sprzedać, wisi moje ogłoszenie. https://allegro.pl/show_item.php?item=8563269063 może chciałbyś w komplecie z 27/2.8?
    Dziekuje... Chyba jednak dwa razy do tej samej rzeki nie bede wchodzil



    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Fotografuję w RAW+JPEG, ale jeśli mam potrzebę, żeby w nim pogrzebać, to edytuję RAW w puszce, na tyle na ile pozwala silnik aparatu. Dawno już nie schrzaniłem zdjęcia tak bardzo, żeby ratować je w Lightroomie, ale backup mam na wypadek, gdyby przytrafił mi się gorszy dzień Najczęściej używam LR tylko do testów.

    A czy RAW dałby lepsze efekty? Sam w sobie nic by nie dał, bo to nawet nie jest zdjęcie. Do efektów potrzebny jest soft, operator i przepis. Gdybać, czy lepszy efekt można uzyskać przy użyciu innego oprogramowania, innego przesunięcia suwaków czy może ktoś inny za mnie zrobiłby to lepiej, to można w nieskończoność.

    Moment, w którym zdałem sobie sprawę, że "wystarczająco dobrze" jest lepsze, niż "lepiej", był jak katharsis Bo lepiej może być zawsze - to błędne koło.
    Ja znam takie powiedzenie... lepsze jest najwiekszym wrogiem dobrego

Strona 113 z 324 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123163213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Opinie mile widziane....
    By Kosy8 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 20:31
  2. Kto z Wrocka na piwo. 24/2.8 mile widziane
    By genghiskhan in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 11:59
  3. [ Krajobraz ] Uczę się , porady mile widziane :)
    By Patryk Olczyk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-06-2011, 12:51
  4. Tokina 50-135 mm f/2.8 AT-X PRO - opinie mile widziane :]
    By Funky_Koval in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 30-01-2008, 19:54
  5. [ Przyroda ] No ostro - czarne tło mile widziane.
    By admin in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-02-2007, 18:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •