Close

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 96
  1. #81

    Domyślnie

    Czyli aparat dobry, komp zawiódł

  2. #82
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie tak, idę kupić desktopa marki Nikon

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Czyli aparat dobry, komp zawiódł
    Podejrzewam że w kompie siedzi wynalazek z microsoftu .... a oni od dużo większego czasu, niż nikon robi wi-fi, nie potrafią zrobić przyzwoitego systemu

  4. #84
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Stałe IP komputera i aparatu ustawione w routerze rozwiązało problem, zapewne profil połączenia wifi w aparacie wrzuca sobie IP komputera z poprzedniej sesji połączenia.
    Co ciekawe połączenie 5GHz bez widocznego spadku transferu jest na dość dużych odległościach, na fonie już spadło że strony www przestały się otwierać, a w aparacie transfer szedł.
    Tak jak wcześniej pisałem w Z6 transfer wifi jest mega szybki.

    Ciekawe czy dałoby się taki kieszonkowy router LTE ( nawet bez karty sim ) wykorzystać do podłączenia pendrive i przesyłania pliku na niego z Zetki, muszę to przetestować.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pewnie tak, idę kupić desktopa marki Nikon
    Nie wypłacisz się za naklejkę Nikon, plus będziesz musiał dokupić dysk, a będzie pasowało tylko jakieś SLC

    Ja nie mówię, że BT/WiFi jest wolne, jest zwyczajnie zawodne i nie wiesz kiedy zrobi psikusa. Ja nie mam zaufania w każdym razie, mogę się tym bawić jak mam czas, ale np. na wyjeździe już nie dotknę

  6. #86
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o zawodzenie bo to akurat działa zawsze, a tu problem usunięty, nie miałem nigdy problemu żeby przy takim czymś uszkodziło plik lub go skasowało itp.
    Piwreszych pociągów też się ludzie bali, krowy miały nie dawać mleka, a wifi to nic nowego i jest od wielu lat
    Od jakiś czterech lat używam transfery przez wifi materiału z aparatów, karta jest wkładana do aparatu po zakupie i wyciągana przed sprzedażą, dla mnie większe ryzyko zwłaszcza z SD było wyciąganie/wkładanie karty i używanie różnych czytników, które czasami potrafiły narozrabiać.

  7. #87

    Domyślnie

    Pudło, ja akurat lubię korzystać z nowinek, nie mam z tym problemu. Ale jak aparat po użyciu BT zaczyna wariować, to fakt niestety, a nie uprzedzenia. WiFi używałem z d7200 czasem, dawało radę, ale wymagało to cierpliwości. Bluetooth w d500 działa raźniej, ale ewidentnie nie jest dopracowany, bo miałem sytuację podobną do tej, jaką opisują niektórzy właściciele Z6 ze zjadaniem baterii. Tylko tyle. Teorie o krowach i mleku niecelne

    Ps. Komórki przyzwyczaiły nas, że pewne rzeczy, jak np. WiFi po prostu działają bez wiedzy inżynierskiej, gmerania w IP, itd. Obsługuje się to palcem. Taki standard od paru lat się zrobił o zgrozo!

  8. #88
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    BT nie używam, zawsze to nie działa jak trzeba, nie używałem też wifi nigdy w Nikonie bo zwyczajnie było zawodne i trudne w użytkowaniu.

  9. #89
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Serio Nikon nie zrobił zebry w trybie foto ?

  10. #90
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Znalazłem pewną niedogodność, objawia się tym że po załączeniu wifi i po wysłaniu plików ( wysyłanie auto ) aparat nie przechodzi w tryb uśpienia, w sony jako że tam rozwiązano to inaczej i nie chodzi o łączeni wifi tylko i konkretnie wysłanie plików to aparat po zakończeniu wyłącza się i po kłopocie.

    Nie wiecie dlaczego nikon nie dał w trybie foto zebry ?
    Przecież to standardowa funkcja w bezlustrach.

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Którą opcję wybrać?
    By pngwnk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 13:23
  2. jaki kompakt do 900 zł (opcje)
    By Eryk87 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 19:29
  3. D80,AF i luzy na bagnecie-spostrzeżenia
    By grimoald in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 15:20
  4. d90 a filmy - triki rady porady
    By Luka Gdynia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 20:45
  5. Triki, sztuczki i patenty w makro
    By everyman in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •