Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96
  1. #1

    Domyślnie Z6 / Z7 - opcje menu - porady, spostrzeżenia, triki

    Wątek ma na celu wymiane doświadczeń typowo nakierowaną na ustawienia na jakich pracujemy, spostrzeżenia dotyczące nowych funkcji, porównanie workflow, triki ułatwiające fotografowanie/filmowanie.
    Myślę, że może to być zbiorczy wątek dla Z6 i Z7 bo menu pokrywa się w 99%.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  2. #2

    Domyślnie Nikon Z6

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    Wątek ma na celu wymiane doświadczeń typowo nakierowaną na ustawienia na jakich pracujemy, spostrzeżenia dotyczące nowych funkcji, porównanie workflow, triki ułatwiające fotografowanie/filmowanie.
    Myślę, że może to być zbiorczy wątek dla Z6 i Z7 bo menu pokrywa się w 99%.
    Współpraca z SB-800:
    - brak możliwości wyłączenia w menu aparatu diody doświetlającej umieszczonej w korpusie przy jednoczesnym doświetlaniu przez lampę błyskową. Generalnie diodę wyłączyć się da ale nie powoduje to uaktywnienia doświetlania w lampie - w takim przypadku doświetlenie nie ma wcale.

    Wybieranie pól ostrości w aparacie:
    - brak możliwości zablokowania wybieraka, a tym samym możliwość przypadkowego ich przestawienia (brakuje mi blokady znanej i lubianej z np. D300s).

    Długie kadrowanie:
    - brak wykorzystania do zapobiegania uśpienia aparatu czujnika oka przy użyciu EVF, pomimo patrzenia przez wizjer aparat po zadanym w menu czasie i tak przejdzie w stan uśpienia. Wybudzenie nie jest specjalnie długie ale niestety jest to denerwujące.

    Brak wykorzystania tylko stabilizacji matrycy przy korzystaniu z obiektywów ze stabilizacją. Brakuje możliwości wyłączenia stabilizacji w obiektywie i zdanie się na pełną stabilizację matrycy. Aktualnie działa to chyba jakoś hybrydowo (coś stabilizuje matryca , a coś obiektyw) co jest mniej skuteczne i drenuje baterię ciągle zasilając stabilizację obiektywu gdy aparat jest wybudzony. Rewelacyjnie by było gdyby można było wyłączyć stabilizację obiektywu i zostać ze stabilizacją matrycy. Niestety nie da się.


    Wszystko co opisałem powyżej to problemy z którymi sobie nie radzę bo być może czegoś nie wiem pomimo dogłębnego studiowania menu i testowania różnych opcji. Jeżeli ktoś wie jak rozwiązać wyżej wymienione problemy to będę wdzięczny.

    A poza tym co powyżej wszystko super

  3. #3
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  4. #4

    Domyślnie

    Wreszcie przyjechał do mnie czytnik kart XQD. Transfer na dysk SSD to jest bajka teraz.
    Transfer plików przez USB z aparatu do kompa to droga przez mękę +duże zużycie baterii. Bardzo polecam dedykowany czytnik. Transfer jest dramatycznie wyższy.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  5. #5

    Domyślnie

    Nabyłem podwójną ładowarkę i dawali do niej dwie baterie "typu" EN-EL15: 7.0V, 1900mAh, 13.3Wh pod nazwą ENEGON. Z7 powiadomił mnie grzecznie, żebym sobie tę bateryjkę włożył do... Ktoś znalazł jakieś działające zamienniki? Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #6

    Domyślnie

    też to rozważałem, w końcu doszedłem do wniosku że kupując sprzęt za tyle tys złotych nie warto oszczędzać groszy na bateriach i kupiłem oryginał
    nie muszę chyba dodawać że działa idealnie
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  7. #7

    Domyślnie

    Zawsze zastanawiają mnie takie "oszczędności" przy sprzęcie tej klasy...

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za pouczenie i troskę o moje oszczędności Mam trzy oryginalne baterie. Ja pisałem, nabylem podwójna ładowarkę. Baterie były razem z nią. Ponawiam pytanie o zmienniki do innych oszczędnych
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #9

    Domyślnie

    Troska o cudze oszczędności, to nie pierwszy raz tu

    W guuglach powinina wisieć baner:

    "Szukasz darmowych doradców finansowych, przyjdź na forum nikona..."

  10. #10

    Domyślnie

    Ja do D4 mam Duracella i działa lepiej niż oryginalna. Dokupiłem teraz do D810 klapkę i do niego poszła atomowa bateria a do Z6 dzięki temu mam łącznie 3.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Którą opcję wybrać?
    By pngwnk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 13:23
  2. jaki kompakt do 900 zł (opcje)
    By Eryk87 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 19:29
  3. D80,AF i luzy na bagnecie-spostrzeżenia
    By grimoald in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 15:20
  4. d90 a filmy - triki rady porady
    By Luka Gdynia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 20:45
  5. Triki, sztuczki i patenty w makro
    By everyman in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •