Close

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 96
  1. #41
    La
    Gość

    Domyślnie

    W razie czego przypominam, że menu błysku nie działa też przy elektronicznej migawce.

    Co do czytników, kupiłem u skośnych z ali uniwersalny czytnik za 50 z przesyłką mniej więcej. Prędkość zgrywania na macbooku (usb-c) 3 x szybciej niż po kablu z aparatu.
    Z negatywów odnośnie Z7 - mam duży odsetek nieostrych zdjęć z Sigmy 70-200 Sport po FTZ. Ogólnie, ten obiektyw działa 2 razy szybciej i pewniej z D750 w moim przypadku. Może jest uwalony, może będzie update firmwaru? Na razie jest średnio.

    Z trików:
    na joyu mam blokade ekspozycji, obok blokade ekspozycji + af. Z biegiem czasu zauważyłem, że w normalnych warunkach reportażowych , 99% zdjęć to AF-C z wykrywaniem + użycie blokady ekspozycji właśnie. Spowodowane jest to oczywiście wykorzystywaniem AFu w całej powierzchni matrycy a przy ustawionym pomiarze centralnym różnie bywa. Więc łowiąc fotę, w nawyku mam już ustawienie ekspozycji w pierwszej kolejności. Reasumując - używam joya jednocześnie do blokady i wyboru oka/twarzy.

  2. #42
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Serio nie da się programować klasycznego wybieraka w Zetkach ? szukam szukam i nic.

  3. #43
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Porównuje sobie właśnie cały dzień Z6 z A7II, ustawiam menu, macam, sprawdzam af itd, pierwsze spostrzeżenia i odczucia że Z6 jest wielkie i ciężkie mimo że specyfikacja nie potwierdza tego.
    Druga sprawa to personalizacja i guzikologia, Sony na plus ilość przycisków programowanych, wybierak z przypisaniem funkcji, kółko na wybieraku, za to Z6 ulepsza szybkie korzystanie z menu funkcyjnego w nikonie pod przyciskiem i.
    Póki co nie widzę zastosowania dla fajnych przycisków Fn przy bagnecie.
    Wybierak tradycyjny dubluje się z wybierakiem nowym.
    Obiektyw 24-70 f/4 zgrabny, pierścień programowany ograniczony w wyborze, rozkładanie obiektywu na minus.
    AF celniejszy i pewniejszy w Z6 co akurat nie dziwi, jutro będę miał A7III to porównam.
    Bateria trzyma jak dwie w Sony A7II, tu tez A7III pewnie porównywalne będzie.

  4. #44
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Porównuje sobie właśnie cały dzień Z6 z A7II, ustawiam menu, macam, sprawdzam af itd, pierwsze spostrzeżenia i odczucia że Z6 jest wielkie i ciężkie mimo że specyfikacja nie potwierdza tego.
    Druga sprawa to personalizacja i guzikologia, Sony na plus ilość przycisków programowanych, wybierak z przypisaniem funkcji, kółko na wybieraku, za to Z6 ulepsza szybkie korzystanie z menu funkcyjnego w nikonie pod przyciskiem i.
    Póki co nie widzę zastosowania dla fajnych przycisków Fn przy bagnecie.
    Wybierak tradycyjny dubluje się z wybierakiem nowym.
    Obiektyw 24-70 f/4 zgrabny, pierścień programowany ograniczony w wyborze, rozkładanie obiektywu na minus.
    AF celniejszy i pewniejszy w Z6 co akurat nie dziwi, jutro będę miał A7III to porównam.
    Bateria trzyma jak dwie w Sony A7II, tu tez A7III pewnie porównywalne będzie.
    Pod jednym mam "moje menu" czy jak to sie tam nazywa. W moim menu roznosci, kilka tematow zwiazanych z AF (konfiguracyjne) formatowanie karty pamieci, sprawdzanie baterii, zmiane formatu FX/DX (bywa ze uzywam tego w Z7 w polaczeniu z 300mm f4)

    Pod drugim mam konfiguracje Auto ISO.

    To daj porownanie do A7III. Ciekawym

  5. #45
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja też właśnie pierwsze co chciałem dodać to kwestie autoISO ale nie widzę tego w opcji.
    Póki co rok używania Sony bierze góre ale w Z6 mam to co chciałem od zawsze czyli cichy tryb, dotyk i detale jak pełna personalizacja w U1-3.
    No i wizjer w Z6 robi wrażenie ale nie jest to dla mnie jakaś rewolucja.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja też właśnie pierwsze co chciałem dodać to kwestie autoISO ale nie widzę tego w opcji.
    klawisz iso i pokrętło przysłony, od dawna w nikonie tak jest.
    Zety, D850, D5

  7. #47
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale chodzi o przypisanie ustawień AutoISO do Fn1/2.
    Ja lustra Nikona znam, mam, używam.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale chodzi o przypisanie ustawień AutoISO do Fn1/2.
    Ja lustra Nikona znam, mam, używam.
    A po cholerę takie cuda? weźmiesz puche zastępczą i się zakałapućkasz bo pamieci mięśniowej bubu zrobisz.

  9. #49
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A na co mi zastępcza pucha ?
    Ja amator od pstryków.
    Ustawienia własne można przenosić z karty do aparatu... np zastępczego jak coś

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A na co mi zastępcza pucha ?
    Ja amator od pstryków.
    Ustawienia własne można przenosić z karty do aparatu... np zastępczego jak coś
    No jak tam chcesz panie, tylko to strasznie ogranicza, bo dzięki pamięci mięśniowej jesteś szybki i wiesz gdzie co jest.
    Ale w sumie jak masz jedną puchę to spust migawki może być i pod FN

    Ja już w tej chwili mam zonka bo przyciski afu są gdzie indziej w zetach i lustrach.
    Dobrze że cała reszta jest podobna. Na początku chciałem dopasować aparat, tu se podepnę to, tam to, takie grzebanie aby pogrzebać.

    Ale po dniu użytkowania wróciłem do nastaw standardowych. Lepiej zaadaptować się do puchy niż odwrotnie, przynajmniej dla mnie.

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Którą opcję wybrać?
    By pngwnk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 13:23
  2. jaki kompakt do 900 zł (opcje)
    By Eryk87 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 19:29
  3. D80,AF i luzy na bagnecie-spostrzeżenia
    By grimoald in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 15:20
  4. d90 a filmy - triki rady porady
    By Luka Gdynia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 20:45
  5. Triki, sztuczki i patenty w makro
    By everyman in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •