Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia samochodu

    Siema

    Chwilę temu kolega poprosił mnie o zrobienie kilku zdjęć jego samochodu do sprzedaży. Macie jakieś konta na instagramie w obserwowanych albo portfolia aby sobie podpatrzyć jakich kadrów się trzymać?
    Samochodu jeszcze nigdy nie fotografowałem a chciałbym do tego podejść porządnie aby nie zostawić złego zdania o sobie

    Może sami macie jakieś rady?

    Błyskać nie mam zamiaru.
    Sprzęt to to co w stopce i do tego ma przyjść w tygodniu N10-24. Od kilku dni też się rozglądam za polarem więc sprzętowo mam nadzieję wyrobię
    Statyw też jest
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Zrobić zdjęcia przyzwoitym telefonem komórkowym. Z każdej strony + bagażnik, siedzenia, deska rozdzielcza, silnik. Zero obróbki.

    Podniesienie kontrastu, clarity, jakakolwiek obróbka, efekty artystycznie - odstraszą kupujących.

    Dać rzetelny opis samochodu.

    I to chyba by było na tyle

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zrobisz porządne zdjęcia i zainteresowani będą pisać "czy można prosić o prawdziwe zdjęcia samochodu?"

  4. #4

    Domyślnie

    Nie sugerować się tym, że większość zdjęć w ogłoszeniach jest z komórki i zrobić porządne foty.
    Zrobienie dobrych zdjęć to jak posprzątanie w aucie, gdy chcemy go pokazać potencjalnemu klientowi.
    Z6II_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wikary Zobacz posta
    Nie sugerować się tym, że większość zdjęć w ogłoszeniach jest z komórki i zrobić porządne foty.
    Zrobienie dobrych zdjęć to jak posprzątanie w aucie, gdy chcemy go pokazać potencjalnemu klientowi.
    Dokładnie tak. Kilka miesięcy temu sprzedawałem auto, jednocześnie było moje ogłoszenie i komisu, zdjęcia z komórki (lub podobna jakość). Tekst "widziałem to auto w komisie, ale zdjęcia jakieś mało zachęcające" był chyba najlepszy
    Chyba podobnie kombinowali, bo komis duży (auto nawet w budynku stało), albo niedbalstwo, albo chcieli, żeby wyglądało "amatorsko".
    Z trzeciej strony kupujący oczekują pewnego stylu czy sposobu przedstawiania auta, typu zbliżenia na detale. Z paroma osobami rozmawiałem i takie mniej więcej mam wnioski.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Siema

    Chwilę temu kolega poprosił mnie o zrobienie kilku zdjęć jego samochodu do sprzedaży. Macie jakieś konta na instagramie w obserwowanych albo portfolia aby sobie podpatrzyć jakich kadrów się trzymać?
    Samochodu jeszcze nigdy nie fotografowałem a chciałbym do tego podejść porządnie aby nie zostawić złego zdania o sobie

    Może sami macie jakieś rady?

    Błyskać nie mam zamiaru.
    Sprzęt to to co w stopce i do tego ma przyjść w tygodniu N10-24. Od kilku dni też się rozglądam za polarem więc sprzętowo mam nadzieję wyrobię
    Statyw też jest
    jestes wiele lat na forum i nie wiesz kto samochody pstryka ?
    ot chocby zobacz sobie w galerię kolegi pes

    http://forum.nikoniarze.pl/search.php?searchid=1339061

  7. #7

    Domyślnie

    No jakoś tak motoryzacją się nie interesowałem

    link nie działa
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    link nie działa
    to co to teraz będzie jak link nie działa ?
    nazwa użytkownika PES musi wystarczyć.

  9. #9
    La
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wikary Zobacz posta
    Nie sugerować się tym, że większość zdjęć w ogłoszeniach jest z komórki i zrobić porządne foty.
    Zrobienie dobrych zdjęć to jak posprzątanie w aucie, gdy chcemy go pokazać potencjalnemu klientowi.
    +1
    samochód z porządnymi zdjęciami sprzedaje się praktycznie od ręki.

  10. #10

    Domyślnie

    potwierdzam, chociaż nie tylko auta, inne rzeczy z dobrymi zdjęciami idą od ręki na portalach na all czy oll
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Z samochodu
    By esperal in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 20:57
  2. [ Reportaż ] dzień bez samochodu....
    By saron in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-10-2013, 11:06
  3. Współwłaściciel samochodu a OC
    By Michał Jędrak in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 15:05
  4. BMW M5 zdjęcia samochodu
    By darius_Er in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-08-2010, 11:52
  5. Fotografowanie samochodu z samochodu
    By emet_b in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-04-2008, 21:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •