Close

Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 180

Wątek: Capture One 12

  1. #71

    Domyślnie

    Czyli mam rozumieć, że wywołując Rawa w capture a w camera RAW nie uzyskamy tego samego zdjęcia ponieważ każdy program odczytuje inaczej? Przeciez RAW powinien pokazać 100% tego co wykonało lustro wiec oczekuje, poprawnego odwzorowania, które jest poprawne ?
    Ostatnio edytowane przez Simon_ ; 03-10-2019 o 11:42

  2. #72

    Domyślnie

    Napisałem już w innym wątku, ale tu też mogę napisać Capture NX-D.
    Pozdrawiam
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    Przeciez RAW powinien pokazać 100% tego co wykonało lustro
    Raw niczego nie pokazuje, bo nie jest obrazem RGB.
    Natomiast prawdą jest, że Raw zawiera (prawie) 100% danych zebranych przez aparat - dlatego warto go stosować. Ale... wywołane zdjęcie będzie zawsze intepretacją tych danych. Interpretacją, którą wykonujesz Ty oraz oprogramowanie.
    Podczas "wywoływania" wybierana jest część informacji z Rawa, które będą stanowić 1/3 wyjściowego zdjęcia. Do tych danych dopisuje się (dosłownie) pozostałe 2/3 danych w procesie demozaikowania. Ponadto stosuje się profil przetwarzania (plus inne parametry, np. WB). Dopiero wtedy powstaje "prawdziwy" obrazek RGB.
    Żeby zobaczyć zdjęcie zapisane w RAW - za każdym razem RAW musi być wywołany. Dlatego każdy wyjściowy obraz to nie dane RAW, tylko ich interpretacja (dosłownie).
    (Oglądanie "surowych" danych raw jest możliwe, przypomina nieco oglądanie analogowego negatywu. Taka opcja jest dostępna np. w Raw Therapee, gdy wybierzesz opcję "bez demozaikowania".)

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    wiec oczekuje, poprawnego odwzorowania, które jest poprawne ?
    Każde odwzorowanie jest poprawne o ile odzwierciedla intencje twórcy, a właściwie twórców, bo oprócz osoby wywołującej do twórców zaliczyłbym też twórców oprogramowania.

    edit:
    Cytat Zamieszczone przez nimnull Zobacz posta
    Napisałem już w innym wątku, ale tu też mogę napisać Capture NX-D.
    Odwzorowanie Capture NX-D moim zdaniem jest równoprawne z innymi. Zgodnie z tym, co napisałem powyżej, jest to wizja programistów Nikona jak powinien wyglądać jpeg. Ja lubię kolory nikonowskie, ale czasem wolę np. neutralne profile z DXO Optics Pro. Dla wielu osób ideałem jest LR. A udowadnianie "lepszości" któregoś przetwarzania moim zdaniem raczej nie ma sensu.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 03-10-2019 o 12:55

  4. #74

    Domyślnie

    Tak, zgadza się, że Capture NX-D, tylko on będzie odczytywał dodatki nikonowskie tak jak view NX ktorego używam jako przeglądarki czyli Picture Control itd. Nie mam porównania z LR bo nie używam cały czas korzystam z View, camera RAW i PS. Nie sądziłem, że Capture pokaże mi to w innej barwie myślałem, że po to są profile kolorów żeby do takich sytuacji nie dochodziło. W Camera zdjęcie jest bledsze a w Capture delikatnie upiększone. (Zależy jak to ktoś interpretuje. ) Czyli rozumiem, że w każdym innym programie widzimy co innego jest normalnym zjawiskiem ?

  5. #75

    Domyślnie

    Tak, stad kiedys zakladalem watek i w koncu otworzylem oba programy i doczytalem o zastosowanych softach. Dlatego czesto jak ktos pyta o LR dodaje sie uwage, zeby wylaczyc ADL i cala reszte dodatkow, bo potem i tak nie biora udzialu.
    Jedyna rzecz, ktorej nie sprawdzilem to jak sie ma obraz z LCD (tj. preview z jpg wbite w rawa) do tego co potem wychodzi w LR/capture w profilu domyslnym nikona.

    Przy okazji, captrue one domyslnie ma dosc wysokie wyostrzanie (sharpening) i zaleznie od warunkow w jakich bylo zrobione zdjecie lubi zgrzac WB :P Ale to kwestia ogarniecia aplikacji, wartosci domyslnych, wlasnych profili/presetow etc.
    PS: capture rowniez ma luminacje w redukcji szumu na 50, wiec tez warto rzucic okiem
    Ostatnio edytowane przez bomkallo ; 03-10-2019 o 17:34

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Dlatego czesto jak ktos pyta o LR dodaje sie uwage, zeby wylaczyc ADL i cala reszte dodatkow, bo potem i tak nie biora udzialu.
    Możesz rozwinąć? Nie znam skrótu ADL i o jakich dodatkach piszesz?

  7. #77

    Domyślnie

    active d-lighting i picture control bez znaczenia

  8. #78

    Domyślnie

    OK, teraz rozumiem. Chodzi o funkcje w korpusie a myślałem że to coś w LR.

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Możesz rozwinąć? Nie znam skrótu ADL i o jakich dodatkach piszesz?
    Kolega bomkallo pomylił dwie rzeczy, więć warto to wyprostować...

    ADL to Active D-Lighting (słówko Active w nazwie ma duże znaczenie) - jego działanie wpływa na pomiar ekspozycji, dlatego będzie miało znaczenie przy wywoływaniu RAWa w jakimkolwiek programie: skoro ekspozycja jest jakaś inna, to i efekt na zdjęćiu będzie inny niż bez włączonej tej funkcji.

    D-Lighting (bez słówka Active) jest dodatkiem, który można wykorzystać jedynie w Nikonowskim programie - i o tym myślał bomkallo, że w LRz e nie będzie widać jego działania. Podobnie zresztą jak innych dodatków - np. Picture Control - które wpływają tylko na działanie programu nikonowskiego, a w innych jak np. LR są kompletnie bez znaczenia.

    Bardzo ładnie można o tym poczytać np tutaj (po ang., ale prostym językiem).



    Warto podkreślić następujące zdanie:

    Don’t be fooled by the similarity of their names – Active D-Lighting and D-Lighting are two very different things.

    Nikon Active D-Lighting is applied at the point of exposure and therefore takes account of camera settings to produce the final image. D-Lighting is applied after an image is taken, and does not use information from the camera’s exposure to apply the correction.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 03-10-2019 o 18:04
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #80
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Próbuję usilnie wstawić literę L jako skrót do liniowej maski gradientowej. Zapisuję te ustawienia jako Moje skróty. Gdy ponownie uruchamiam program oznaczenie literką L tego skrótu znika. Ki pieron? pomoże ktoś z tym fantem

Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Capture One 7 i 8
    By km79 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 724
    Ostatni post / autor: 22-10-2016, 10:09
  2. Capture NX 2.2.5
    By fridayimage in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 18:34
  3. Capture NX a Capture NX2
    By drhardware in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 23:05
  4. Capture NX
    By Patio in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-02-2007, 19:48
  5. Capture One LE a D80
    By Jolania in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-01-2007, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •