Close

Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 180

Wątek: Capture One 12

  1. #111

    Domyślnie

    A mi właśnie nie jest potrzebne aż tyle funkcji i chciałbym żeby wyszła jakaś wersje lite lub express. Kopiowanie ustawień jest.
    D750
    flickr

  2. #112
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    To skopiuj z dwóch różnych puszek.

  3. #113

    Domyślnie

    Tego nie musiałem nigdy robić, natomiast brak funkcji levels w innych programach jest dla mnie sporym problemem. Lubiłem tą funkcję...
    D750
    flickr

  4. #114

    Domyślnie

    Nie wiem jak są rozwiązane krzywe w C1, ale jeśli tak, jak widzę na starych screenach, to okno i suwaczki krzywych jakby zawierają w sobie levelsy. To znaczy masz wszystkie skrajne suwaczki jakie są w levelsach PLUS do tego możliwość użycia samej krzywej jako środkowego suwaczka.

    Jeśli tak być spojrzał, okaże się że razem z krzywymi masz jakby levelsy+.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #115

    Domyślnie

    Być może jest to kwestia przyzwyczajenia, w C1 jest to dla mnie bardzo łatwe, intuicyjne i dobrze znane. W LR tego nie mogę zrozumieć
    D750
    flickr

  6. #116

    Domyślnie

    Może pomoże informacja, że LR ma dwa - i to dwa różne - implementacje, czy też modele krzywych.

    Jeden, prostszy model ma tradycyjny wykres krzywych i do tego pod spodem 4 suwaczki: od highlights do shadows; ruszając każdym suwaczkiem widzimy, jak program modeluje krzywą dla poszczególnych zakresów - tzn. odpowiednio dla highlights, lights, darks i shadows. Na pierwszy rzut oka wydaje się mętne, ale zaręczam, że jest super wygodne, w codziennej pracy nad dobrze naświetlonymi klatkami. Oczywiście można też ciągnąć za krzywą na wykresie, a w zależności od tego, gdzie się chwyci program ustali czy chcesz modelować światła, czy cienie.

    Super wygodne.

    Drugim modelem są krzywe podane w sposób tradycyjny: bez podpowiedzi, bez suwaczków poniżej, z możliwością dodawania punktów na wykresie, łapania za krzywą i ciągnięcia w górę/dół, czy dowolnej manipulacji samą krzywą - jak w mnóstwie innych programów. Można wybrać albo kanał RGB, albo poszczególne składowe.

    Wygodne w ten sam sposób, co inne krzywe w innych programach.

    Jest też mały diamencik: klikając w cyngiel można zmienić kursor w odpowiedni wskaźnik i wtedy można regulować krzywą klikając w punkt na obrazku i ciągnąc go w górę (rozjaśniamy) lub w dół (przyciemniamy). Tym sposobem regulujemy krzywą w ogóle jej nie dotykając, tylko rozjaśniając/przyciemniając interesujące nas fragmenty na samym obrazku. Nie wiem, czy jest bardziej intuicyjny sposób, pomijając telepatię.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #117

    Domyślnie

    Spróbuję i odpowiem na to ostatnie pytanie Dzięki
    D750
    flickr

  8. #118

    Domyślnie

    PS
    Dla dociekliwych (zapomniałem dodać) - w pierwszym, suwaczkowym modelu jeśłi się chce, można regulować co LR ma rozumieć pod pojęciem highlihts, a co darks, shadows, itd. Są oczywiście nastawienia defaultowe i nie ma konieczności, żeby je zmieniać, ale jeśli się chce i wie co chce zrobić to samemu można zdecydować o zakresie świateł, cieni, itd...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nie wiem jak są rozwiązane krzywe w C1, ale jeśli tak, jak widzę na starych screenach, to okno i suwaczki krzywych jakby zawierają w sobie levelsy. To znaczy masz wszystkie skrajne suwaczki jakie są w levelsach PLUS do tego możliwość użycia samej krzywej jako środkowego suwaczka.

    Jeśli tak być spojrzał, okaże się że razem z krzywymi masz jakby levelsy+.
    Ja tam widzę normalne krzywe i poziomy w C1 (20):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	curves-levels-c1.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	59,5 KB
ID:	36386
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #120

    Domyślnie

    Ja nie pracuję w tym programie, to kolega koniksk mówił, że brakuje mu funkcji levels - więc mu powiedziałem że mając krzywe ma coś więcej... Nie wnikałem, czy i gdzie tych levelsów nie ma, czy nie widzi.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Capture One 7 i 8
    By km79 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 724
    Ostatni post / autor: 22-10-2016, 10:09
  2. Capture NX 2.2.5
    By fridayimage in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 18:34
  3. Capture NX a Capture NX2
    By drhardware in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 23:05
  4. Capture NX
    By Patio in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-02-2007, 19:48
  5. Capture One LE a D80
    By Jolania in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-01-2007, 14:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •