Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie YongNuo YN-968 i D90. Czy pasują do siebie. Alternatywa?

    Witam wszystkich.

    Chciałbym kupić do mojego Nikona D90 zewnętrzną lampę błyskową. Niestety nie miałem z tego typu sprzętem nigdy do czynienia.
    Poszukałem informacji, jednak dalej mam spory mętlik w głowie. Wstępnie wybrałem lampę: YongNuo YN-968 Nikon TTL HSS, którą można kupić już za około 550 zł.

    Czy ta lampa będzie pasować do mojego aparatu? Chodzi mi głównie o pełną automatykę (TTL).
    Czy w podobnych cenach są jakieś lepsze lampy (działanie, więcej opcji, etc.)? Niestety lampy systemowe z powodu ceny raczej odpadają.

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i uwagi.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy potrzebujesz takich funkcji, które ma 968 a nie mają tańsze lampy, np. YN (568, 685)?

  3. #3

    Domyślnie

    Zawsze staram się troszkę bardziej perspektywicznie kupować. Myślę, że na chwilę obecną nie jest to aż tak duża różnica w cenie i jest to dla mnie znacznie wygodniejsze niż w razie czego późniejsze sprzedanie posiadanej lampy i kupienie nowej z większą liczbą dodatkowych opcji.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja te trzy lampy mógłbym krótko określić tak:
    - 568: "na aparat"
    - 685: "na aparat" i do wykorzystania jako zdalna, sterowana z nadajnika 622n-tx lub lampy 968
    - 968: "na aparat" i do wykorzystania jako główna, z możliwością sterowania innymi w systemie radiowym "622n".
    Jeśli nie planujesz zabawy w studio z kilkoma lampami, pewnie wystarczyłaby 568.
    Dopłata do 685 nie jest duża, gdy zechcesz zdjąć lampę z aparatu, dokupujesz tylko nadajnik.
    968 to rozwiązanie dla osób, które potrzebują "systemu reporterskiego", tzn. jednej lampy na aparacie, pracującej jednocześnie z lampami zdalnymi.
    To oczywiście mój subiektywny i uproszczony podział, ale jeśli np. masz do wydania 600zł na system YN, to 685 + 622n-tx da Ci więcej możliwości, niż sama 968, z zastrzeżeniem: jeśli nie potrzebujesz światła ciągłego (LED pod palnikiem).

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli wymieniona przeze mnie lampa współgra bez problemu z nikonem D90 to myślę, że właśnie na nią się zdecyduję. Dopłata nie jest aż tak duża. Dziękuję za odpowiedź.

Podobne wątki

  1. YongNuo RF-603N II nie przenosi przez siebie TTL
    By kurkylaib in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 20:47
  2. szkla z d 60 czy pasuja do d300?
    By michalpepek100 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11-06-2009, 14:57
  3. Czy En El3e pasują do D70s?
    By Squier in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 18:33
  4. szkla pasuja do D70 a do D50?
    By bacanski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2006, 14:35
  5. Jakie karty pasują do nikosia
    By airflow in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-07-2005, 13:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •