Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Lumix gx1 vs s9 plus

    Witam wszystkich bardzo serdecznie,
    Potrzebuje Waszej pomocy choć pytanie mam zapewne dla Was banalne. Posiadam smartphone Samsung s9 plus, Potrzebuje sprzętu do nagrywania Vlogow i głównie celem jest dobra jakość filmow ale i ważne będzie jakość zdjęć i ergonomia używania, i takie pytanie do Was czy zakup Lumixa gx1 jest zasadna w przypadku gdy mam s9 plusa i używam tego sprzętu do filmowania? Czy jakość filmow i zdjęć będzie różniła się bardzo? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi i sugestie

  2. #2

    Domyślnie

    Ja posiadam S8 a GX1 służy mi jako aparat wyjazdowy. Lubię czasami powłóczyć się po świecie na motocyklu i potrzebowałem małego, solidnego, taniego aparatu i co ważne z wymienną optyką , GX1 w tej roli sprawdza się idealnie. Natomiast do nagrywania filmików używam Gopro zamontowane na kasku. Jeżeli miałbym nagrywać Vlogi wyłącznie siedząc prze ognisku, coś zwiedzając czy siedząc w namiocie to zdecydowanie S8 załatwił by sprawę i Gopro wyleciało by z zestawu, natomiast nie wyobrażam sobie żebym mógł zastąpić robienie zdjęć GX1 telefonem, oczywiście S8 zdjęcia robi i to świetne ale ma swoje ograniczenia. Więc może mógłbym zrezygnować z S8 i takie np. Vlogi nagrywać GX1? hmm... raczej nie choć by ze względu na ilość rejestrowanych klatek na sek. a przecież dzisiaj bez slow motion ani rusz. A poza tym zwyczajnie potrzebuję telefonu na wyjeździe. Nie wiem czy pomogłem ale to taka moja konkluzja. Większość czasu pod GX1 podpięte mam 14mm f2.5 a do portretów i dalszych planów używam Pentax-a SMC 50mm f1.7, z dwiema bateriami naładowanymi przed wyjazdem jestem w stanie spokojnie ogarnąć np. 10-cio dniowy wypad na Nordkapp.
    M9, X-T1, FM3a

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję ci za twoje sugestie Natomiast w moim przypadku to S9 plus Czyli dwa obiektywy i tak się właśnie zastanawiam czy warto przechodzić na tego gx1 czy jakość obrazu będzie ewidentnie inna lepsza?

  4. #4

    Domyślnie

    do Vloga to chyba najlepiej DJI osmo pocket?

  5. #5

    Domyślnie

    Ogólnie 90% materiałów będzie nagrywane w d9mu przy biurku i właśnie nie wiem czy ten gx1 będzie produkował o wiele lepszy obrazek niż s9 plus?

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie warto kupować aparatu z 2012 roku. Jeśli vlog nagrywany w domu to Twój główny cel, to ja bym zainwestował przede wszystkim w dobry mikrofon (np. Rode Smartlav+), dobre światło oraz w aplikację Filmic PRO, która zmienia smartfona w mały, ale dzielny sprzęt do filmowania.

    EDIT: Przy czym co do Filmic Pro, sprawdź, czy masz procesor Exynos czy Snapdragon, bo są problemy z kompatybilnością aplikacji:
    https://filmicpro.helpscoutdocs.com/...tibility-guide
    Ostatnio edytowane przez jazco ; 03-12-2018 o 13:05

Podobne wątki

  1. Lumix G6 vs Lumix GH2
    By filipgie in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2017, 22:41
  2. Panasonic Lumix DMC-LX5
    By A.n.d.r.e.V in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 23:06
  3. Panasonic Lumix DMC-GF3
    By gie in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 17:17
  4. Panasonic Lumix DMC-LX3
    By frogpl in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 09:29
  5. lumix dmc fz28 co i jak
    By igusiek21 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-09-2009, 12:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •