Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Doktor Plaga

  1. #1

    Domyślnie Doktor Plaga

    DOktor Plaga maska robiona z papieru i pomalowana czarnym spreyem calosc to autoportret
    Mam maly problem a mianowicie czy ktos odpowie mi co to za defekt obok plomyka to jakas koma ? nie mam pojecia jak sobie z tym poradzic na wszystkich zdjeciach ze swieca albo z ledami mam to samo jak to ewentualnie usunac w LR ?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0603.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	262,4 KB
ID:	17684

  2. #2

    Domyślnie

    Podoba mi się. Trochę mi się kojarzy z doktor śmierć (?) z Wonder Woman

  3. #3

    Domyślnie

    Taka na czasie teraz foteczka
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flowerart Zobacz posta
    Mam maly problem a mianowicie czy ktos odpowie mi co to za defekt obok plomyka to jakas koma ? nie mam pojecia jak sobie z tym poradzic na wszystkich zdjeciach ze swieca albo z ledami mam to samo jak to ewentualnie usunac w LR ?
    To stanowczo nie koma - komę można zobaczyć najłatwiej na zdjęciu nocnego, rozgwieżdżonego nieba. Jeśłi występuje koma, to wtedy na skraju kadru zamiast jasnych kropek gwiazdy zaczynają wyglądać jak rysunek kropelki: taka łezka o cieńszym końcu z jednej strony i grubszym brzuszku z drugiej, przy czym ten grubszy brzuszek jest ciemniejszy niż cieńszy koniec. Tutaj to takie zwykłe halo, nie weim tylko czemu w jednym kierunku - może taka optyka, może taki filtr, a może taki zmaz od tłustego palucha na przedniej soczewce...

    Jak to usunąć w LR? Zależy w którym, w ostatnich wersjach dość prosto: użyć filtra radialnego z maską jasności (usuwa halo, ale i przygasza płomień), więc potem użyć pędzla, żeby temu płomieniowi przywrócić jasność. Od Twojej pieczołowitości i włożonego czasu pracy zależy, czy usuniesz to bardziej dokładnie czy tak 'mniej-więcej', mnie tak wyszło po jakiejś minutce czy dwóch.

    Ale szczerze - to uważam, że zupełnie nie potrzeba tego robić - co prawda halo znika, ale nie wiem, czy nastrój przy okazji też nie zniknie...





    To 256-cio kolorowy gif, na RAWie czy jpgu lepiej to wygląda

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	n2bpckr3e2an.gif
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	382,3 KB
ID:	35932
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    To operatorzy stosują anamorficzne szkła żeby „podobne” efekty uzyskać a tutaj ....

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Doktor Żywago
    By wojtekd3 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-12-2017, 23:01
  2. przedwojenny doktor
    By kina98 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 20:53
  3. [ Krajobraz ] Dzień doktor dobry
    By maddnes in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 08:53
  4. [ Portret ] Marta - Pani Doktor :)
    By remiksson in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 23:30
  5. [ Portret ] Doktor habilitowany ...
    By Czarodziej in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 10:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •