Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Eizo 24 Cs 2420 VS Nec 27 EA275 UHD- Do ślubów i amatorskiego zastosowania.

    Jak wszyscy wiemy, fotografia jest tak powszechna że aż boli głowa. W mojej rodzinie pojawiła się kolejna osoba która zakupiła lustrzankę i worek obiektywów. Kuzyn wraz z żoną wkręcili się w fotografie, oczywiście powszechnie znana historia, pojawiło się dziecko, żona kuzyna na macierzyńskim znudzona, wymyśliła sobie zajęcie, zaczęła się wkręcać w focenie dzieci... ale oczywiście w końcu stwierdzili razem że zaczną się zajmować w przyszłości fotografią ślubną. Typowy przypadek... żona kuzyna po macierzyńskim nie chce wracać do pracy, idą po dotacje i będą fotografować śluby Śmieszna historia, bo często się ona powiela, chyba z 10x w moim środowisku powtarza się ta historia. Sąsiadka na macierzyńskim to samo, rozkręca się od miesięcy do fotografii ślubnej, zablokowałem ją na tablicy FB, bo codziennie spamowała po 2-3 ogłoszenia promocji sesji dla dzieci po 100zł i chęć zrobienia komuś darmowych zdjęć ślubnych.

    Dobra, przejdźmy do konkretów. Kuzyn z żoną, męczą mnie pytaniami. Aparat i obiektywy mają, i to dość dobry sprzęt. Teraz zaczęli szukać monitora. Ja im poleciłem Nec 27 EA275 UHD, ale oni naczytali się w necie "EIZO EIZO EIZO" Generalnie monitor potrzebują do zastosowań domowych, biuro, gry komputerowe, internet, ale chcą zacząć też zabawę w obróbkę. Na początku monitora nie będą kalibrować, moim zdaniem lepiej żeby kupili większego NEC'a bo jeśli nie wyjdzie nic im z fotografii to zawsze zostanie im większy monitor, na którym "też" coś tam można zrobić.

    Napiszcie proszę, swoje ZA i PRZECIW - Co do tych monitorów, ja się nie zagłębiam aż tak w tematy techniczne monitorów, a męczą mi bułę z tym monitorem, i w sumie chcę im trochę pomóc.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 28-11-2018 o 11:29

  2. #2

    Domyślnie

    Nie kojarzę już tych modeli nec-a. Jeśli dobrze rozumiem to jest monitor 4K czy coś w okolicach. Ogólnie internetowy konsensus jest taki, że UI w Windows skaluje się słabo do takich rozdzielczości i o ile zdjęcie wyglada świetnie, to już trafienie kursorem w ikonkę lub przeczytanie pozycji w menu jest problematyczne. 1440p jest rozsądniejsze.

    Ostatnio kupiłem EIZO CS2730 i jestem wmiare zadowolony. To jest monitor 27” z rozdzielczością właśnie 1440p. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to spodziewałem się idealnie równomiernego podświetlenia, ale zupełnie idealnie to nie jest.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Ogólnie internetowy konsensus jest taki, że UI w Windows skaluje się słabo do takich rozdzielczości i o ile zdjęcie wyglada świetnie, to już trafienie kursorem w ikonkę lub przeczytanie pozycji w menu jest problematyczne. 1440p jest rozsądniejsze.jest.
    Jeśli nadal siedzisz na Windows 3.11 to spróbuj Windows 10 - nie ma tam problemów o których piszesz (jeśli aplikacja jest poprawnie napisana, bo wiadomo, że bubla można trafić). No i słyszałem, że na kilku ekranach z różnym skalowaniem jest problem - nie używam kilku ekranów, więc nic o tym nie wiem.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Skąd taki wniosek? Szeroki gamut wcale nie oznacza, że jest lepiej. Najczęściej jest odwrotnie.
    Wąski gamut (sRGB) się do zdjęć nie nadaje - taki mój wniosek po zobaczeniu zdjęcia wody w basenie (w gamucie AdobeRGB i po przycięciu do sRGB).
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 16-01-2019 o 17:39

  4. #4

    Domyślnie

    Wybrałem Eizo CS 2420, bo od zawsze korzystam z monitorów tej marki. Nigdy nie miałem żadnych problemów, a te najstarsze ciągle świetnie funkcjonują.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też mm CS 24 i dobrze mi z nim Tylko pytanie czy dla amatora który nie będzie robił kalibracji, będzie to dobry wybór.

  6. #6

    Domyślnie

    Pod względem jakości obrazu NEC EA275UHD COLOR (ew ColorTuned) wygrywa z EIZO CS2420 z dość sporą przewagą, a pod względem wygody pracy jest przepaść. Już przesiadka na zwykłe 27" jest ogromnym przeskokiem a po przejściu na UHD użytkownikowi z reguły drętwieje szczęka od rozdziawionej japy. Problemu ze skalowaniem nie ma w tej chwili żadnego istotnego. Nawet Windows od wersji 10 kompliacja 1703 lub nowsza wygląda poprawnie. Jakość jest natomiast wyraźnie lepsza, bo cały interfejs użytkownika jest rysowany z 4x większej ilości pikseli niż na 24".

  7. #7

    Domyślnie

    @Tom01 czyli w skrócie, do amatorskiego zastosowania fotograficznego Nec 27 to lepszy wybór od Eizo 24 CS?

  8. #8

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepszy jest NEC, ale koniecznie w wersji EA275UHD COLOR.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję i jeśli mogę prosić to powiedz jak się ma ten NEC do Eizo CG 2420 .

  10. #10

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Softbox 40x180 - zastosowania i dobór lampy
    By majkel11 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 15:36
  2. Jeden obiektyw, dwa zastosowania, pojedynczy wydatek i satysfakcja.
    By Człowiek Refleksji in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 23:39
  3. Monopod - 2 zastosowania - teleskop?
    By kkasperc in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 15:16
  4. [ Sport ] uroki amatorskiego sportu...
    By mskowronski in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 15:17
  5. Efekt zastosowania filtra połówkowego
    By Aberrator in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-01-2008, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •