Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Eizo 24 Cs 2420 VS Nec 27 EA275 UHD- Do ślubów i amatorskiego zastosowania.

    Jak wszyscy wiemy, fotografia jest tak powszechna że aż boli głowa. W mojej rodzinie pojawiła się kolejna osoba która zakupiła lustrzankę i worek obiektywów. Kuzyn wraz z żoną wkręcili się w fotografie, oczywiście powszechnie znana historia, pojawiło się dziecko, żona kuzyna na macierzyńskim znudzona, wymyśliła sobie zajęcie, zaczęła się wkręcać w focenie dzieci... ale oczywiście w końcu stwierdzili razem że zaczną się zajmować w przyszłości fotografią ślubną. Typowy przypadek... żona kuzyna po macierzyńskim nie chce wracać do pracy, idą po dotacje i będą fotografować śluby Śmieszna historia, bo często się ona powiela, chyba z 10x w moim środowisku powtarza się ta historia. Sąsiadka na macierzyńskim to samo, rozkręca się od miesięcy do fotografii ślubnej, zablokowałem ją na tablicy FB, bo codziennie spamowała po 2-3 ogłoszenia promocji sesji dla dzieci po 100zł i chęć zrobienia komuś darmowych zdjęć ślubnych.

    Dobra, przejdźmy do konkretów. Kuzyn z żoną, męczą mnie pytaniami. Aparat i obiektywy mają, i to dość dobry sprzęt. Teraz zaczęli szukać monitora. Ja im poleciłem Nec 27 EA275 UHD, ale oni naczytali się w necie "EIZO EIZO EIZO" Generalnie monitor potrzebują do zastosowań domowych, biuro, gry komputerowe, internet, ale chcą zacząć też zabawę w obróbkę. Na początku monitora nie będą kalibrować, moim zdaniem lepiej żeby kupili większego NEC'a bo jeśli nie wyjdzie nic im z fotografii to zawsze zostanie im większy monitor, na którym "też" coś tam można zrobić.

    Napiszcie proszę, swoje ZA i PRZECIW - Co do tych monitorów, ja się nie zagłębiam aż tak w tematy techniczne monitorów, a męczą mi bułę z tym monitorem, i w sumie chcę im trochę pomóc.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 28-11-2018 o 11:29

  2. #2

    Domyślnie

    Nie kojarzę już tych modeli nec-a. Jeśli dobrze rozumiem to jest monitor 4K czy coś w okolicach. Ogólnie internetowy konsensus jest taki, że UI w Windows skaluje się słabo do takich rozdzielczości i o ile zdjęcie wyglada świetnie, to już trafienie kursorem w ikonkę lub przeczytanie pozycji w menu jest problematyczne. 1440p jest rozsądniejsze.

    Ostatnio kupiłem EIZO CS2730 i jestem wmiare zadowolony. To jest monitor 27” z rozdzielczością właśnie 1440p. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to spodziewałem się idealnie równomiernego podświetlenia, ale zupełnie idealnie to nie jest.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  3. #3

    Domyślnie

    Wybrałem Eizo CS 2420, bo od zawsze korzystam z monitorów tej marki. Nigdy nie miałem żadnych problemów, a te najstarsze ciągle świetnie funkcjonują.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też mm CS 24 i dobrze mi z nim Tylko pytanie czy dla amatora który nie będzie robił kalibracji, będzie to dobry wybór.

  5. #5

    Domyślnie

    Pod względem jakości obrazu NEC EA275UHD COLOR (ew ColorTuned) wygrywa z EIZO CS2420 z dość sporą przewagą, a pod względem wygody pracy jest przepaść. Już przesiadka na zwykłe 27" jest ogromnym przeskokiem a po przejściu na UHD użytkownikowi z reguły drętwieje szczęka od rozdziawionej japy. Problemu ze skalowaniem nie ma w tej chwili żadnego istotnego. Nawet Windows od wersji 10 kompliacja 1703 lub nowsza wygląda poprawnie. Jakość jest natomiast wyraźnie lepsza, bo cały interfejs użytkownika jest rysowany z 4x większej ilości pikseli niż na 24".

  6. #6

    Domyślnie

    @Tom01 czyli w skrócie, do amatorskiego zastosowania fotograficznego Nec 27 to lepszy wybór od Eizo 24 CS?

  7. #7

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepszy jest NEC, ale koniecznie w wersji EA275UHD COLOR.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję i jeśli mogę prosić to powiedz jak się ma ten NEC do Eizo CG 2420 .

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Przepraszam ale prosiłem o porównanie z Eizo CG 2420.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Softbox 40x180 - zastosowania i dobór lampy
    By majkel11 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 15:36
  2. Jeden obiektyw, dwa zastosowania, pojedynczy wydatek i satysfakcja.
    By Człowiek Refleksji in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 23:39
  3. Monopod - 2 zastosowania - teleskop?
    By kkasperc in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 15:16
  4. [ Sport ] uroki amatorskiego sportu...
    By mskowronski in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 15:17
  5. Efekt zastosowania filtra połówkowego
    By Aberrator in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-01-2008, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •