Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    A co z tymi gamutami?

  2. #22

    Domyślnie

    To może inaczej. Nie wszyscy wiedzą, że NEC jest robiony w Chinach a o serwisie napisano wiele.

  3. #23

    Domyślnie

    Co wy tak półgębkiem? :P Rozpiszcie się jak coś, bo stoję przed poważną decyzją!

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    A co z tymi gamutami?
    Nie ma większego znaczenia. Różnica pomiędzy najbardziej nasyconymi walorami sRGB a AdobeRGB wizualnie jest to raptem kilka tonów. W praktyce i tak w fotografii prawie nigdy nie występujące.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    To może inaczej. Nie wszyscy wiedzą, że NEC jest robiony w Chinach a o serwisie napisano wiele.
    Możesz coś więcej na ten temat napisać?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nie ma większego znaczenia. Różnica pomiędzy najbardziej nasyconymi walorami sRGB a AdobeRGB wizualnie jest to raptem kilka tonów. W praktyce i tak w fotografii prawie nigdy nie występujące.
    Jak ktoś nie widzi różnicy między najpodlejszym TN firmy krzak, a najlepszym EIZO na IPS jaki wyprodukowano, to moze i masz rację. W przeciwnym wypadku:
    https://ufile.io/ce67x

    (zdjęcia oczywiście oglądać na szeroko-gamutowym ekranie i profilującym oprogramowaniu)
    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    @Tom01
    Myślę, że to zależy. Przede wszystkim sieć to sRGB,
    ... bo ludzie maja podejście "udaję, że nie ma różnicy" Oglądają później zdjecia sRGB na laptopach 65% sRGB (oczywiście bez profilowania "bo sieć to tylko sRGB) i wydaje im się, że jest git. Tak, czy inaczej firefox sobie radzi dobrze z profilowaniem zdjęć na stronach www, a że 99,99% ludzi zacofana i nawet o optymalizacji stron do HiDPI nie słyszała, to inny problem, ale jestem w stanie to zrozumieć. Nie rozumiem tylko braku najmniejszych chęci ruszenia postępu do przodu, przez większość z tych pozostałych 0,01%. No nic, może za kilkadziesiat lat odkryją, że sRGB to kicha i się najwyżej do kolorowania znaków w exelu nadaje :]
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 30-01-2019 o 09:57

  7. #27

    Domyślnie

    Musi być chęć ze strony producentów oprogramowania i albumów ślubnych. Wydaje mi się, że na ten moment aRGB ma średni sens.

    ... bo ludzie maja podejście "udaję, że nie ma różnicy" Oglądają później zdjecia sRGB na laptopach 65% sRGB (oczywiście bez profilowania "bo sieć to tylko sRGB) i wydaje im się, że jest git. Tak, czy inaczej firefox sobie radzi dobrze z profilowaniem zdjęć na stronach www, a że 99,99% ludzi zacofana i nawet o optymalizacji stron do HiDPI nie słyszała, to inny problem, ale jestem w stanie to zrozumieć. Nie rozumiem tylko braku najmniejszych chęci ruszenia postępu do przodu, przez większość z tych pozostałych 0,01%. No nic, może za kilkadziesiat lat odkryją, że sRGB to kicha i się najwyżej do kolorowania znaków w exelu nadaje :]
    Ludzie przede wszystkim o tym nie wiedzą. Sam dowiedziałem się o problemie jakieś 3-4 lata temu, a fotografią zajmowałem się amatorsko od 2010 roku. Liczba osób, która wie o tym, że Windows to kupa pod względem zarządzania barwą i że przeglądarki to też kupa, jest mega mała. Koszt monitorów z szerokim gamutem jest za wysoki, żeby coś się zmieniło.

    A co do monitora, to ja wziąłem tego 275UHD w wersji Color Tuned (czyli niby wyselekcjonowanej i skalibrowanej). Pierwsze wrażenie jest takie, że dupy nie urywa. Ani to 4k, ani kolory, ale więcej będę mógł powiedzieć dopiero po obrobieniu zestawu zdjęć i zleceniu zrobienia albumu.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 30-01-2019 o 14:38

  8. #28

    Domyślnie

    Żaden monitor lepszej klasy dupy nie urywa, a już profesjonalne to w ogóle obraz nędzy i rozpaczy. Szare, brudne, wyprane z koloru. Ale takie właśnie mają być, NEUTRALNE a nie oczojebne.

    Do co 4K UHD to nie rozumiem. Ostrość jest nieporównywalnie lepsza od zwykłego zagęszczenia pikseli. Prawie nie widać pikseli gołym okiem. Osobiście czekałem na taki obraz prawie 25 lat.

    PS. ColorTuned nie jest ani wyselekcjonowany ani skalibrowany.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 30-01-2019 o 15:03

  9. #29

    Domyślnie

    A ja dostałem certyfikat kalibracji.

    Na twojej stronie:

    W skład wersji ColorTuned wchodzi nastepujący zakres wyposażenia i właściwości:

    Sprawdzenie egzemplarza monitora pod kątem rozrzutu fabrycznego.
    Stabilizacja panelu LCD przed pomiarami.
    Prekalibracja kolorymetryczna uwzględniająca parametry: 80nitów, γ2.2, x=0.313 y=0.329, kontrast natywny, gamut natywny.
    Załączony indywidualny certyfikat pomiarowy.
    Wzornik barwny do oceny kalibracji, kontroli monitora i poprawności oświetlenia.
    Oprogramowanie do samodzielnej kalibracji NEC SpectraView II.
    Gwarancja rozszerzona do 5 lat.
    Stosowne oznaczenia ColorTuned na monitorze i opakowaniu.
    Skoro są sprawdzone, to rozumiem, że te gorsze są odrzucane - wygląda mi to na selekcję.

    Tu też jest informacja o selekcji i kalibracji:
    https://graficzne.pl/p15399,monitor-...librowany.html


    Właśnie z tym szałem chodzi o to, że kolory aż tak bardzo się nie różnią. Wydaje mi się, że różnicę robi kalibracja - stary monitor miałem ustawiony pod gry, więc na nowym jest... ciemniej. Ma równiejsze podświetlenie, ale to akurat dla mnie nie ma aż takiego znaczenia. Ale zobaczymy jak będzie po zamówieniu albumu.

  10. #30

    Domyślnie

    Chodzi o to, że prekalibracja to nie kalibracja. Ale prekalibracja jest lepsza niż jej brak, mnie póki co wystarcza (ale jasność też zmieniłem).

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Softbox 40x180 - zastosowania i dobór lampy
    By majkel11 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 15:36
  2. Jeden obiektyw, dwa zastosowania, pojedynczy wydatek i satysfakcja.
    By Człowiek Refleksji in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 23:39
  3. Monopod - 2 zastosowania - teleskop?
    By kkasperc in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 15:16
  4. [ Sport ] uroki amatorskiego sportu...
    By mskowronski in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 15:17
  5. Efekt zastosowania filtra połówkowego
    By Aberrator in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-01-2008, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •