Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Zastanawiam się nad kolejnym monitorem i Twoje uwagi są dla mnie bardzo przydatne.

  3. #13

    Domyślnie

    Proszę pamiętać, że w linkach jakie podałem jest tylko część informacji i bardzo silny kontekst "konkurenta".

  4. #14

    Domyślnie

    Dzięki za informacje, czym się dokładnie te modele Neca różnią? Chodzi o wersję Colour.

  5. #15

    Domyślnie

    To tak w skrócie:

    Dylemat byłby inny, gdyby z EIZO porównywać seryjną odmianę NEC EA275UHD, a to ze względu na różnice gwarancyjne w tym gwarancję na piksele. Stąd, bardziej właściwym jest zestawić model EA w wariancie COLOR, jako bliższy odpowiednik EIZO.
    ...
    Niebagatelną różnicą, charakterystyczną w odmianie COLOR, jest bardzo wszechstronne przygotowanie prekalibracyjne. Dzięki temu, w wielu zastosowaniach nie jest wymagana indywidualna kalibracja.
    ;]

  6. #16

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, że Eizo tańsze i z lepszym kolorem, a Nec droższy, kolor gorszy, ale wystarczający do sRGB i z 4k?

  7. #17

    Domyślnie

    Skąd taki wniosek? Szeroki gamut wcale nie oznacza, że jest lepiej. Najczęściej jest odwrotnie.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Ogólnie internetowy konsensus jest taki, że UI w Windows skaluje się słabo do takich rozdzielczości i o ile zdjęcie wyglada świetnie, to już trafienie kursorem w ikonkę lub przeczytanie pozycji w menu jest problematyczne. 1440p jest rozsądniejsze.jest.
    Jeśli nadal siedzisz na Windows 3.11 to spróbuj Windows 10 - nie ma tam problemów o których piszesz (jeśli aplikacja jest poprawnie napisana, bo wiadomo, że bubla można trafić). No i słyszałem, że na kilku ekranach z różnym skalowaniem jest problem - nie używam kilku ekranów, więc nic o tym nie wiem.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Skąd taki wniosek? Szeroki gamut wcale nie oznacza, że jest lepiej. Najczęściej jest odwrotnie.
    Wąski gamut (sRGB) się do zdjęć nie nadaje - taki mój wniosek po zobaczeniu zdjęcia wody w basenie (w gamucie AdobeRGB i po przycięciu do sRGB).
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 16-01-2019 o 17:39

  9. #19

    Domyślnie

    @Tom01, czym się różni wersja Color od Color Tuned?

    Wąski gamut (sRGB) się do zdjęć nie nadaje - taki mój wniosek po zobaczeniu zdjęcia wody w basenie (w gamucie AdobeRGB i po przycięciu do sRGB).
    Myślę, że to zależy. Przede wszystkim sieć to sRGB, więc jak ktoś obrabia pod sieć, nie ma sensu działać w szerszym gamucie. Firmy robiące albumy ślubne chyba też działają tylko w sRGB. No to po co to aRGB? Chyba dla nielicznych wybrańców, robiących jakieś banery, czy może drukujących w pismach (też nie wiem, czy wykorzystują aRGB).
    Ewentualnie dla własnej satysfakcji i produkcji do szuflady.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 23-01-2019 o 16:47

  10. #20

    Domyślnie

    ColorTuned

    Powstaje na bazie seryjnego modelu serii EA. Jest włączany, sprawdzany czy nie ma krytycznych błędów wyświetlania, stabilizowany przez ok 30min do godziny i ma programowaną liniowość w „elektronice” monitora.

    COLOR

    Powstaje na bazie seryjnego modelu serii EA. Jest włączany, sprawdzany czy nie ma krytycznych błędów wyświetlania a następnie trafia do szafy z stabilnymi warunkami na okres 100-120h. Szczegółowa procedura jest opisana tutaj: https://mva.pl/viewtopic.php?f=53&t=3031 Po stabilizacji weryfikowane są wady pikseli i trafia na stanowisko pomiarowe, gdzie oprócz korekcji liniowości, programowanych jest kilkanaście scenariuszy prekalibracyjnych. Scenariusze prekalibracyjne są podzielone na kilka rodzajów zastosowań i odmian warunków oświetleniowych.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Softbox 40x180 - zastosowania i dobór lampy
    By majkel11 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 15:36
  2. Jeden obiektyw, dwa zastosowania, pojedynczy wydatek i satysfakcja.
    By Człowiek Refleksji in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 23:39
  3. Monopod - 2 zastosowania - teleskop?
    By kkasperc in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 15:16
  4. [ Sport ] uroki amatorskiego sportu...
    By mskowronski in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2008, 15:17
  5. Efekt zastosowania filtra połówkowego
    By Aberrator in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-01-2008, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •